11 Ekim 2011, Salı 08:40:55

BEDAVA BİLETE HÜCUM...

Japon Turizm Dairesi, nükleer felaket sonrası ilginin azaldığı ülkeye turist çekmek için yaklaşık 10 bin kişiye bedava uçak bileti dağıtmaya hazırlanıyor…
  • internet sayfasi verebilir misiniz? Görelim caliskan ülkenin insanlarini....
Yomiuri Shimbun gazetesinin haberine göre, ücretsiz uçak bileti almak isteyen turistler internet üzerinden Japon Turizm Dairesi'ne başvuruda bulunacak. Başvuru yapanlar arasından uygun görülenlere ücretsiz bilet verilecek. Ücretsiz bilet alan turistlerin yerine getirmesi gereken bir yükümlülük var. O da yaptıkları gezi hakkında kısa bir izlenim yazısı yazmaları. Bu yazılar daha sonra internet üzerinde yayımlanacak. 
 
Amaç kamuoyu oluşturmak 
 
Turizm yetkilileri, turistlerin kendi kaleminden yazılan yazılar sayesinde kamuoyunda var olan çekinceleri azaltmayı ve olumlu bir izlenim yaratmayı hedefliyor. Turistlerin kaldıkları sırada konaklama ve yemek masraflarını kendileri karşılamaları gerekiyor. Henüz finansman desteği aranan projenin nisan ayında uygulamaya konması bekleniyor. 
 
Japonya'da Mart ayında yaşanan Fukuşima nükleer felaketi sonrası ülkedeki turist sayısı önceki yıla göre yüzde 50 oranında düşmüştü. Haziran ve temmuz ayında turist sayısındaki düşüş yüzde 36 oranında olurken ağustos ayında bu oran yüzde 32 olarak kaydedildi.

(Deutsche Welle)
BEDAVA BİLETE HÜCUM...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
internet sayfasi verebilir misiniz? Görelim caliskan ülkenin insanlarini....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000