10 Mayıs 2015, Pazar 12:40:53

BAYRAMA KADAR BİLETLERE ZAM YOK!

Ocakta 50 doların altına gerileyen petrol fiyatları, şimdilerde 70 dolara dayandı. Bu endişe verici duruma rağmen havayolu şirketlerinden ‘zorunlu da olsa’ müjdeli bir haber geldi.
  • Yurtiçi ortalama bilet gidiş dönüş 250-300 civarında..hala zam yapılmayacak deniyor. seyahatten 1,5 ay once Alitalia dan 130 euro ya IST-FCO gidiş dönüş alıyorken, aynı fiyata yurtiçi bilete zam yapmayacağını marifet gibi soylemek ancak bizde olur.
  • Aman çok iyi ..hemen gidelim bi yerlere
  • Evet ben hollandada oturuyorum 152 saat calisiyorum 1400€civari kazaniyorum biletler cok pahali Bru-Aoe temmuzda 510€ *4=2040€ cok pahali
  • Yalanim yok sisteme bakin bir Düsseldorf-Istanbul/ Kahramanmaras, Gaziantep, Adana gidis-dönüs (temmuz-augustos) 700€ yazik günahtir bir isciinin kazandigi maas avrupada 1100-1300€

Ocakta 50 doların altına gerileyen petrol fiyatları, şimdilerde 70 dolara dayandı. Bu endişe verici duruma rağmen havayolu şirketlerinden ‘zorunlu da olsa’ müjdeli bir haber geldi.

Petrol ve dolardaki artışın yanı sıra yolcu sayısındaki düşüş nedeniyle kış döneminde zor günler yaşayan havayolu şirketleri, Ramazan Bayramı’na kadar bilet ücretlerine zam yapmama kararı aldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan’a, ‘309 TL’lik tavan fiyatın üzerine çıkmama sözü verdiklerini’ hatırlatan şirket yöneticileri, Bakan’ın görevden ayrılmasına rağmen bu sözün tutulacağını ve temmuzun ortasına kadar zamlı tarifeye geçilmeyeceğini ifade ediyor.

İç hat bilet fiyatlarının artması üzerine geçen haziranda havayolu şirket yetkilileri ile bir araya gelen eski Bakan Elvan, şirketlerin 309 TL’lik tavan fiyatı kabul edip uyguladıklarını söylemişti. Yılbaşından sonra petrol fiyatlarının düşmesi üzerine yetkililerle yeniden bir araya gelen Elvan, bilet ücretlerinin biraz daha aşağı çekilmesini istemişti. Ancak görüşmelerde, iç hat bilet fiyatının düşük seviyede seyrettiğini dile getiren yöneticiler, 309 TL’nin üzerinde satış yapmayacakları yönünde bir kez daha söz vermişti.

KAMPANYALARI TAKİP EDİN

Bakan Elvan görevden ayrıldı diye sözlerinden dönmeyeceklerini ifade eden Pegasus Havayolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, bugüne kadar zam yapmadıklarından bilet ücretlerinde yaklaşık 10 TL’lik gerileme yaşandığını söylüyor. Haybat, bayram sonrası düşük bilet fiyatıyla seyahat yapmak isteyenlere şimdiden bilet almaları tavsiyesinde bulunuyor.

Atlasglobal Havayolları Genel Müdürü Orhan Coşkun da Ramazan’daki yolcu sayısında yüzde 30 oranında düşüş gerçekleştiğine dikkat çekerek, şirketlerin bu dönemdeki kayıplarını karşılamak amacıyla bayram haftasından itibaren bilet fiyatlarını artırdığını belirtiyor. Bu yüzden 13 Temmuz’dan itibaren fiyatlarda artış yaşanacağını dile getiren Coşkun, yüksek fiyatlarla seyahat yapmak istemeyenlerin şimdiden uçuş programını planlayarak biletini almasını tavsiye ediyor.

Havayolu şirketleri, kış sezonunda  düşük fiyattan seyahat imkanı sunsa da, yolcu sayısını artırmak amacıyla yaz-kış demeden kampanyaları ihmal etmiyor. Eğer kampanyaları kaçırmak istemiyorsanız, şirketlerin web sitelerinin yanı sıra sosyal medyadan yapılan duyuruları sıkı takibe alın. Daha sonra da, vakit geçirmeden rezervasyon yaptırın ve biletinizi satın alın. Ayrıca bilet satış acenteleri de, size alternatif uçuşlar sunacaktır. (Mustafa Gün)

BAYRAMA KADAR BİLETLERE ZAM YOK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

pes ~ 3 yıl önce
Yurtiçi ortalama bilet gidiş dönüş 250-300 civarında..hala zam yapılmayacak deniyor. seyahatten 1,5 ay once Alitalia dan 130 euro ya IST-FCO gidiş dönüş alıyorken, aynı fiyata yurtiçi bilete zam yapmayacağını marifet gibi soylemek ancak bizde olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Aman çok iyi ..hemen gidelim bi yerlere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Evet ben hollandada oturuyorum 152 saat calisiyorum 1400€civari kazaniyorum biletler cok pahali Bru-Aoe temmuzda 510€ *4=2040€ cok pahali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 3 yıl önce
Yalanim yok sisteme bakin bir Düsseldorf-Istanbul/ Kahramanmaras, Gaziantep, Adana gidis-dönüs (temmuz-augustos) 700€ yazik günahtir bir isciinin kazandigi maas avrupada 1100-1300€

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000