22 Eylül 2016, Perşembe 09:14:40

Batık uçak büyük ilgi gördü

Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında hem dalış turizmini canlandırmak hem de resif (Su düzeyindeki sıra kayalar) gibi kullanılmak üzere batırılan Airbus A300 uçağı, yerli ve yabancı dalış meraklılarından büyük ilgi görüyor.
  • Batik derken su an resimdeki gibi degil de suyun icinde herhalde ucak degil mi ?
  • Şu antalya meydanında bulunan kırım yapmış sky'ın uçağını da biri satın alıp batırsında hem turizm gelişsin hemde maaşları sky da kalmış personel paralarını alsınlar be yavvv
  • resif(su düzeyindeki sıra kayalar) açıklaman için telekkürler airport haber :)
  • Havada,karada,suda her yerde fayda veren bir alet bu uçak. Turizm,ulaşım,gıda gibi birçok sektöre faydası var.Geçimini sağlayan var. Tebriklerim pozitif düşünen,ülkesinin attığı büyük adımları gören herkese.

Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında hem dalış turizmini canlandırmak hem de resif (Su düzeyindeki sıra kayalar) gibi kullanılmak üzere batırılan Airbus A300 uçağı, yerli ve yabancı dalış meraklılarından büyük ilgi görüyor.

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası, bir yandan denizin, kumun, güneşin tadını çıkarmak isteyen tatilcilere ev sahipliği yaparken son dönemde dünyanın en büyük batık uçağı sayesinde dalış severlerin ilgisini çekiyor.

Sosyal medyada gördüğü, dünyanın en büyük batık uçağı olan Airbus A300'ü su altında keşfetmek isteyen İsviçreli polis memuru Andreas Gerber (33), AA muhabirine yaptığı açıklamada, binlerce kilometre öteden uçağa dalış yapmak için geldiğini belirtti.

Bu uçağın Kuşadası açıklarında batırıldığını öğrendikten sonra dalış eğitmeni Tağmaç Saraçoğlu ile iletişime geçtiklerini ve Türkiye'ye geldiklerini anlatan Gerber, şöyle konuştu:

"Daha önce farklı tatil merkezlerine yüzmek, tatil yapmak için gidiyordum. Bu yıl ilk kez batık uçağa dalmak için Kuşadası'na geldim. Türkiye ve Kuşadası muhteşem. Dalış turizmi için yapılan bu tür çalışmaların turizmi iyi bir noktaya getireceğine inanıyorum. Böylesine bir uçağın Türkiye'de olması Türkler için çok şanslı bir durum. Bütün dalış tutkunlarını Kuşadası'na gelerek Airbus A300 uçağına dalmayı tavsiye ediyorum."

- "Güvenlik endişesi yersiz"

Gerber, ülkesindeki Türkiye'ye yönelik güvenlik endişesi duyanlara çağrıda bulunarak, "Türk insanı sıcakkanlı ve çok misafirperver. Hiçbir güvenlik endişesi yaşamadım. Kimsenin de yaşamaması gerekir. Türkiye'de herhangi bir şey yok. Dünyanın her yerinde olabilecek olaylar yaşanabilir ama bunu ülke geneline yaymak doğru değil." diye konuştu.

Türk asıllı polis 31 yaşındaki Sadet Der ise "Türkiye'ye sadece uçağa dalmak için geldik. Uçağa ilk dalışımızı gerçekleştirdik, harika bir deneyim oldu. Batık uçağa hayran kaldım. Yarın tekrar batık uçağa dalış yapacağız. Türkiye'de olmaktan çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Meslektaşı Gerber ile dalış tutkunu olduklarını, fırsat buldukça dünyanın değişik bölgelerine gittiklerini dile getiren Der, herkesi buraya davet etti.

Dalış eğitmeni Tağmaç Saraçoğlu ise haziran ayında uçağın batırılmasının ardından dalış turizminde ciddi anlamda hareketlilik yaşandığına dikkati çekti.

Batık uçağa yerli ve yabancı dalış tutkunlarının büyük ilgi gösterdiğini kaydeden Saraçoğlu, "Bu dalış tutkunu çift de binlerce kilometrelik yoldan sadece uçağa dalmak için gelmiş. Bu ülkemiz için gurur verici durum. Buradaki uçak batığının sadece dalış merkezlerini değil Kuşadası'nda turizmle uğraşan her kesime faydasının olduğunu görüyoruz. Bu yüzden uçak batığı çok başarılı bir proje oldu." dedi.

Batık uçak büyük ilgi gördü

Facebook Yorum

Yorumlar

Batik? ~ 2 yıl önce
Batik derken su an resimdeki gibi degil de suyun icinde herhalde ucak degil mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sky ~ 2 yıl önce
Şu antalya meydanında bulunan kırım yapmış sky'ın uçağını da biri satın alıp batırsında hem turizm gelişsin hemde maaşları sky da kalmış personel paralarını alsınlar be yavvv

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gökhan ç ~ 2 yıl önce
resif(su düzeyindeki sıra kayalar) açıklaman için telekkürler airport haber :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
geri dönüşüm ~ 2 yıl önce
Havada,karada,suda her yerde fayda veren bir alet bu uçak. Turizm,ulaşım,gıda gibi birçok sektöre faydası var.Geçimini sağlayan var. Tebriklerim pozitif düşünen,ülkesinin attığı büyük adımları gören herkese.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000