13 Temmuz 2015, Pazartesi 10:45:12

Başbakanın uçağı skandal hata yüzünden kalkamadı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Srebrenitsa katliamının 20. yılında anma törenlerine katılmak için Bosna Hersek'e gitti. Ancak dönüşü skandal bir havacılık hadisesine dönüştü. Uçağın uçuş planı yanlış çekilince kalkışa izin verilmedi. İşte o skandalın detayları…
  • 1-Sefer gerektiği şekilde icra edilmiştir. Rötar yoktur, güvenlik açığı yoktur, skandal yoktur. 2-Sefere IST AHLnin talebi karşılayamaması kaynaklı sürekli uygulanan regülasyonlar sebebiyle slot gelmiştir. Hepinizin çok bildiği ve akıl verdiği konuları biraz araştırın. STS/STATE diğer STS indikatörlerinin kullanımını öğrenin (Haberin kaynağı DHMI dahil olmak üzere). 3-Seferde dispeç kökenli bir tek hata olmamasını bırakın hiç bir hata yoktur. 4-Emirates'e giden arkadaş kendi isteği ile gitmiştir. Atlas'a giden arkadaşta kariyer seçme özgürlüğünü kullanmış ancak istediği sonucu elde edememiştir. Bu noktada kimse kimseye eleman kaptırmamıştır, arkadaşların kariyer tercihleridir. Yerleri her zaman doldurulur. 5-Dispeç de görev yapan personel Türkiye'nin en tecrübeli kadrosudur. Tüm eleman alımları ince eleyip sık dokunarak yapılır. THY'ye giremeyenler ltf haddini bilsin. 6-JEPSEN rumuzlu arkadaş. Sen merak etme hepsi işin yapıyor. Sen işini doğru yapmaya bak.
  • Esb dispeçi kapatanlar halen işbaşında , dispeç kaynaklı bir vıp uçağı rotarı daha , hadi ıst dispeçide kapatın , bir daha rotar olmaz ...
  • Uçuş planlama 2000 lerin başlarında Zuhuratbaba Camiisi imamiyken bu göreve atandı... bilen var miydi?
  • Taseron firmalarla devam tgs..hep torpil tam torpil..

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu taşıyan uçağın Saraybosna’dan kalkışına izin verilmedi. Dakikalarca uçağın içinde bekleyen Davutoğlu’nun uçağına uçuş izni verilmemesinin sebebi daha sonra anlaşıldı.

Türkiye’den Saraybosna’ya, Saraybosna’dan da Türkiye’ye gidiş geliş saatlerini gösteren uçuş planı THY görevlisi tarafından yanlış dolduruldu. Cumhurbaşkanı, başbakan gibi devlet büyüklerini taşıyan uçaklara “STS” kodu verilmesi gerekirken, THY görevlisi bu kodu eski düzene göre verdi.

Bu yanlışlık yüzünden Saraybosna’da uçağın kalkışına izin verilmedi. Türkiye uçağın kalktığını bir türlü radarda göremedi. Başbakanlık ve güvenlik güçleri bunun üzerine DHMİ’den bilgi istedi.

DHMİ yetkilileri de Eurocontrol’ü arayarak söz konusu durumu sordu. Yanlışlığı öğrenen yetkililer uçağın uçuş kodunun STS olarak değiştirilmesini ve uçuş izni verilmesini istedi.

Uçuş planındaki yanlışlık düzeltildikten sonra başbakanın uçağının kalkışına izin verildi.

©Airporthaber.com

Başbakanın uçağı skandal hata yüzünden kalkamadı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

GERCEKELR ~ 3 yıl önce
1-Sefer gerektiği şekilde icra edilmiştir. Rötar yoktur, güvenlik açığı yoktur, skandal yoktur. 2-Sefere IST AHLnin talebi karşılayamaması kaynaklı sürekli uygulanan regülasyonlar sebebiyle slot gelmiştir. Hepinizin çok bildiği ve akıl verdiği konuları biraz araştırın. STS/STATE diğer STS indikatörlerinin kullanımını öğrenin (Haberin kaynağı DHMI dahil olmak üzere). 3-Seferde dispeç kökenli bir tek hata olmamasını bırakın hiç bir hata yoktur. 4-Emirates'e giden arkadaş kendi isteği ile gitmiştir. Atlas'a giden arkadaşta kariyer seçme özgürlüğünü kullanmış ancak istediği sonucu elde edememiştir. Bu noktada kimse kimseye eleman kaptırmamıştır, arkadaşların kariyer tercihleridir. Yerleri her zaman doldurulur. 5-Dispeç de görev yapan personel Türkiye'nin en tecrübeli kadrosudur. Tüm eleman alımları ince eleyip sık dokunarak yapılır. THY'ye giremeyenler ltf haddini bilsin. 6-JEPSEN rumuzlu arkadaş. Sen merak etme hepsi işin yapıyor. Sen işini doğru yapmaya bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
slot ~ 3 yıl önce
devlet ucagina yogunluktan slot uygulamak mi.
Devlet uçağı ~ 3 yıl önce
Başbakanı taşıyan uçak devlet uçağı değildir. STATE kodlanamaz. Bilen bilmeyen sallıyor işte.
Emekli Dsp ~ 3 yıl önce
Esb dispeçi kapatanlar halen işbaşında , dispeç kaynaklı bir vıp uçağı rotarı daha , hadi ıst dispeçide kapatın , bir daha rotar olmaz ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Uçuş planlama 2000 lerin başlarında Zuhuratbaba Camiisi imamiyken bu göreve atandı... bilen var miydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 3 yıl önce
Fatih Sultan Mehmette bir imamdı. Nasıl iki universite okunursa iki meslek sahibi de olunabilir. Mucitlerin bir kısmı papazdı.
imam hatipli ~ 3 yıl önce
fatih sultan mehmet hangi imam hatip mezunu. osmanlida devletten maas alan imam sinifi yoktu buyuk camiler de imamlar maasi ve cami giderleri, o caminin vakfindan karsilnirdi. islamda asil uygulama ise sevilen sayilan kisilerin arkasinda namaza durulur. Bu durumda da dinimizi iyi bilen ve sevilen herkes imam dir. tabiki devet buyugu olarak fatih te bir imamdir. imamlik islam dinin de bir meslek degildir.
Bosverin ~ 3 yıl önce
Taseron firmalarla devam tgs..hep torpil tam torpil..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 3 yıl önce
TGS ile ne alakası var ?? boş boş yorum yapıyosunuz
Sen demi ~ 3 yıl önce
Tgs bu oyunun bir parcasi dostum.anlamadiysan hala bosver devam et torpilli isine;)
TGS TASERON KURUMU ~ 3 yıl önce
6 aylikperformans verileri taseron sirketiniz icin de yaptinizmi??
xxx ~ 3 yıl önce
EYY YOBAZ SENDE HARAM YİYENLERDENSİN TORPİLLE GİRDİĞİN NASILDA BELLİ DONANIM SAHİBİ BU ŞEKİLDE YAZMAZ KÜLTÜRSÜZ YOBAZ EZİLMİŞ....
KKCCX ~ 3 yıl önce
ŞİRKET ZATEN SİZİN GİBİ İMAMLARLA DOLDURDULAR NE DONANIMLARI VAR NE DÜNYA GÖRÜŞLERİ YOBAZ TOPLULUĞU TAKUNYACI APRONDA DEVE KESEN ZİHNİYET KUL HAKKI YİYEN İSLAMCILAR TOPLULUĞU.SİZİN DİNİNİZ BU MU ?????? TORPİLLE İŞE GİRENLER....

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000