31 Ekim 2013, Perşembe 11:22:29

BAŞBAKANIN MUHTEŞEM UÇAĞI NE ZAMAN GELECEK

Başbakanlık VIP uçak filosu için Airbus’tan satın alınan A330 tipi uçak, bir yıl olarak planlanan VIP modifikasyon dönüşümü 20 ay olmasına rağmen tamamlanamadı. Uçağın ne zaman Türkiye’ye getirilmesi planlanıyor? İşte o tarih...
  • "ülkenin kalkınmışlığı o ülkenin başbakanının kullandığı uçakla vs ölçülmüyormuş..." Başbakan bu uçakla kesintisiz 7.000 km bile uçamıyor. bu bir ihtiyaç, lüks değil. ama her şeye kılıf bulur halkımız, alıştık.
  • bbdk nın 2002 ve 2012 yılları arası tüketici kredileri verilerini okuyun. Bireysel olarak türk halkının nasıl borç batağına sapladığını devletin resmi raporunda görün. 1-2 kat artış dan bahsetmiyorum 10 yada 20 kat değil borçlanma oranı. sonra alınan uçakları son model arabaları alkışlayın, savunun. tüketici bazında türk halkı altından kalkamayacağı bir bataktadır. hayvancılık bitmiştir. kobi ve ağır sanaayi bazı kollar dışında can çekişiyor. eskiden tekstil lokomotifti şimdi merdive altı kölelik atölyelerinde fakir fukaranın canı ve kanıyla devam ediyor. tayyip uçakla arabayla hava atmaya halkın parasıyla devam ediyor.
  • Bir ülkenin kalkınmışlığı,zenginliği,refahı o ülkeyi yönetenlerin kullandıkları özel uçaklarla,makam arabalarıyla,giydikleri kıyafetlerle,kaldıkları otellerle vs ölçülmüyor vatandaşının refahının ,hayat standartlarının yüksek olması,sanata,spora,bilime,ilime yaptığı yatırım verdiği değerle ölçülüyor!!! Ayrıca dünyanın en pahalı arabasının,benzininin,doğalgazının,elektriğinin,internet,cep telefonunun,pasaportunun,vergi ve harçlarının olduğu bir ülkenin 10 milyondan fazla insanı asgari ücretle geçinmek zorundaysa, 10 milyondan fazla insanı da yeşil karta muhtaç ise, suç 10 yılda %120 artmışsa, hapishaneler dolup taşıyorsa,toplumun adalete,hukuka,hakka inancı kalmamışsa, her kurum her şirket baştan aşağı kokuşmuş,çürümüşse,rüşvet tam gaz heryerdeyse, torpil,hemşehricilik,particilik,yandaşlık,cemaatcilik vs her kurumda, heryerdeaklın,mantığın,izanın,hakkın,hukukun önüne geçmişse , siz yağcılar nasıl kalkıp da bu ülke kalkınmış,zenginleşmiş diyorsunuz? Bu kafayla mı ileri gidecek bu ülke?
  • Beyler bayanlar başbakanımız kabinde havuz istiyormuş,dolayısıyla Aİrbus geç yapacakmış,abartılıcak birşey yok :)

Başbakanlık VIP uçak filosu için Airbus’tan satın alınan A330 tipi uçak, bir yıl olarak planlanan VIP modifikasyon dönüşümü 20 ay olmasına rağmen tamamlanamadı. Uçağın ne zaman Türkiye’ye getirilmesi planlanıyor? İşte o tarih...

Başbakanlık VIP filosu için yaklaşık 4 yıl önce sipariş edilen Airbus 330 tipi uçak halen teslim alınamadı. İlk uçuşunu 2011 yılında yapan TC-TUR kuyruk tescilli ‘Fatih’ adı verilen uçak 2012 yılı Şubat ayında bütün testleri tamamlandıktan sonra kabin içi donanımının yapılması için ABD’ye uçtu. Teksas’taki Gore Desing şirketinde VIP dönüşümü yapılması ve bir yıl içinde teslim edilmesi planlanan uçak, aradan 20 ay geçmesine rağmen halen teslim edilmedi.

Gore Design şirketinde yaşanan sıkıntılardan dolayı uçak üzerinde çalışma yapılamaması üzerine THY’nin şirketi satın alarak modifiye işlemlerini hızlandırma çabasının sonuçsuz kalması uçağın teslimatını da geciktirdi. Nisan ayında THY’nin satın almak için iyi niyet sözleşmesi imzaladığı Gore Design şirketinin sonrasında bir başka grup tarafından satın almasıyla modifiye işlemleri hızlandı. Ancak teslimat takvimi buna rağmen bir hayli uzadı. Liste fiyatı 200 milyon dolar olan ve modifikasyon ile birlikte maliyeti yaklaşık 400 milyon doları bulması beklenen uçağın yeni teslimat tarihi de 2014 Şubat ayı olarak planlandı.

Eğer son anda bir sıkıntı yaşanmazsa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 5 yıllık bekleyişin sonunda 2014 yılı başında yeni uçağına kavuşmuş olacak.

FÜZE KORUMA SİSTEMİ VAR

TC-TUR tescil işaretine sahip uçağın içinde toplantı salonu, özel dinlenme alanlarının yanı sıra kalabalık uçuşlarda kullanılacak first class koltuklarından oluşan bölüm de yer alıyor. Füze koruma sistemi de eklenen uçağın ekstra yakıt tanklarıyla menzili 15 bin 400 kilometreye çıkıyor.


 

BAŞBAKANIN MUHTEŞEM UÇAĞI NE ZAMAN GELECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

Berk ~ 4 yıl önce
"ülkenin kalkınmışlığı o ülkenin başbakanının kullandığı uçakla vs ölçülmüyormuş..." Başbakan bu uçakla kesintisiz 7.000 km bile uçamıyor. bu bir ihtiyaç, lüks değil. ama her şeye kılıf bulur halkımız, alıştık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TYLER ~ 5 yıl önce
bbdk nın 2002 ve 2012 yılları arası tüketici kredileri verilerini okuyun. Bireysel olarak türk halkının nasıl borç batağına sapladığını devletin resmi raporunda görün. 1-2 kat artış dan bahsetmiyorum 10 yada 20 kat değil borçlanma oranı. sonra alınan uçakları son model arabaları alkışlayın, savunun. tüketici bazında türk halkı altından kalkamayacağı bir bataktadır. hayvancılık bitmiştir. kobi ve ağır sanaayi bazı kollar dışında can çekişiyor. eskiden tekstil lokomotifti şimdi merdive altı kölelik atölyelerinde fakir fukaranın canı ve kanıyla devam ediyor. tayyip uçakla arabayla hava atmaya halkın parasıyla devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 5 yıl önce
Bir ülkenin kalkınmışlığı,zenginliği,refahı o ülkeyi yönetenlerin kullandıkları özel uçaklarla,makam arabalarıyla,giydikleri kıyafetlerle,kaldıkları otellerle vs ölçülmüyor vatandaşının refahının ,hayat standartlarının yüksek olması,sanata,spora,bilime,ilime yaptığı yatırım verdiği değerle ölçülüyor!!! Ayrıca dünyanın en pahalı arabasının,benzininin,doğalgazının,elektriğinin,internet,cep telefonunun,pasaportunun,vergi ve harçlarının olduğu bir ülkenin 10 milyondan fazla insanı asgari ücretle geçinmek zorundaysa, 10 milyondan fazla insanı da yeşil karta muhtaç ise, suç 10 yılda %120 artmışsa, hapishaneler dolup taşıyorsa,toplumun adalete,hukuka,hakka inancı kalmamışsa, her kurum her şirket baştan aşağı kokuşmuş,çürümüşse,rüşvet tam gaz heryerdeyse, torpil,hemşehricilik,particilik,yandaşlık,cemaatcilik vs her kurumda, heryerdeaklın,mantığın,izanın,hakkın,hukukun önüne geçmişse , siz yağcılar nasıl kalkıp da bu ülke kalkınmış,zenginleşmiş diyorsunuz? Bu kafayla mı ileri gidecek bu ülke?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SK ~ 5 yıl önce
Beyler bayanlar başbakanımız kabinde havuz istiyormuş,dolayısıyla Aİrbus geç yapacakmış,abartılıcak birşey yok :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000