18 Ocak 2010, Pazartesi 11:15:20

BAŞBAKAN'IN HELİKOPTERİNDE SKANDAL!

Müfettişlerin ‘çok gizli’ uyarısı ile incelediği iddiaya göre, Emniyet envanterine kayıtlı, Başbakan’ın kullandığı OBA isimli helikopter, büyük bir skandala konu oldu...
  • http://www.haberbu.com/haber/Sabah-Basbakanlik-muhabiri-Bulent-Aydemir-isten-cikarildi/76504 Yukarıdaki linkte bu haberi yapan gazetecinin bir kuyruk acısının olduğu ve bu haberi ne kadar dürüstce yapabildiği konusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz sanırım ban inanmadım
  • yaşasın açılım..böyle açılıma can feda
  • tayyip efendi o helikopter cenabet olmuş,sen ona bir BOY ABDESTİ aldırt öyle bin.sonra başına bir hal gelir nemelazım mundar gidersin alimallah
  • yaaa canı çekmiştir...fantastic pilot...ne var bunda :))

Müfettişlerin ‘çok gizli’ uyarısı ile incelediği iddiaya göre, Emniyet envanterine kayıtlı, Başbakan’ın kullandığı OBA isimli helikopter, büyük bir skandala konu oldu.

İddiaya göre; VIP helikopterin pilotu Osman Ergün Ç., Rus vatandaşı Oksana S.’yi geceyarısı Gölbaşı’nda park halinde bulunan helikopterde 'misafir' etti.

Gazete Habertürk'ten Bülent Aydemir imzalı habere göre; Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kullandığı, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün envanterine kayıtlı OBA helikopteri büyük bir skandala konu oldu. Polis müfettişlerinin ‘çok gizli’ kaydıyla incelediği iddiaya göre; helikopterin pilotu Emniyet Müdürü Osman Ergün Ç., Rus asıllı 1.80 boyundaki sarışın, mavi gözlü arkadaşı Oksana S.’yi geceyarısı Gölbaşı’nda park halinde bulunan helikopterde 'misafir' etti. Emniyet Havacılık Dairesi’nde çalışan bir yetkilinin ihbar mektubu üzerine olay büyüdü ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal devreye girdi. Köksal, Teftiş Kurulu’na yazı yazarak iddiaların araştırılmasını istedi. Pilot, müfettişlere verdiği ilk ifadede, “Geceyarısı birlikte geldiğim eşimdi. Anahtarı unutmuştum, almaya geldim” dedi ancak müfettişlerin, “Eşiniz 1.80 boylarında, sarışın ve renkli gözlü müdür?” sorusuna cevap veremedi. İnceleme sonuçlanıncaya kadar pilot Osman Ergün Ç’nin OBA ile uçması yasaklandı. Başbakan Tayyip Erdoğan haberdar edilmeden Emniyet’in kendi içinde çözmeye çalıştığı VIP helikopterle ilgili iddialar şöyle:

OBA’DA BAŞ BAŞA YARIM SAAT:

İddialara göre olay, 26 Haziran 2009 günü yaşandı. OBA’nın pilotu 4. Sınıf Emniyet Müdürü Osman Ergün Ç., Rus arkadaşıyla helikopterin park halinde bulunduğu Gölbaşı Tesisleri’ne geldi. Pilot, helikopteri nöbetçilere açtırarak arkadaşıyla birlikte yaklaşık yarım saat helikopterin içinde baş başa kaldı.

‘MARİFETİNİ’ ANLATINCA: Skandal, pilotun helikopterdeki fantezisini yakın arkadaş çevresiyle paylaşması üzerine yayıldı. Nöbetçi polisler, pilot Osman Ergün Ç.’nin o gece bir kadınla geldiğini anlattı ve kadını tarif etti.

İHBAR MEKTUBU: Bu olay kulaktan kulağa yayılınca Emniyet Havacılık Dairesi’nden bir yetkili durumu Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ihbar mektubu ile iletti. Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, 6 Temmuz 2009’da bu mektuptan yola çıkarak Teftiş Kurulu Başkanlığı’nı harekete geçirdi.

‘OTURUP SOHBET ETTİK’: Genel Müdürün talimatı üzerine müfettişler pilotun ifadesini aldı. pilot, ilk ifadesinde, “Geceyarısı birlikte geldiğim eşimdi. Anahtarı unutmuştum, almaya geldim. Helikopterde biraz oturduktan sonra çıkıp gittik” dedi. Ancak müfettişlerin, “Eşiniz 1.80 boylarında, sarışın ve renkli gözlü müdür?” sorusuna cevap veremedi.

HELİKOPTERDE YARIM SAAT: Müfettişler, o gece Gölbaşı’nda görevli personelin de ifadesine başvurdu. Nöbetçiler de iddiaları doğrulayıp “Pilot helikopterin içine bayanla birlikte girdi. Biz gidip ne yaptıklarına bakmadık. İçeride yaklaşık yarım saat kaldılar. Sonra da ayrıldılar” yönünde ifade verdiler.

UÇUŞA ÇIKARILMADI: Pilot Emniyet Müdürü Osman Ergün Ç. haziran ayındaki olaydan sonra bir daha OBA helikopteri ile uçuşa çıkarılmadı.


İDDİALAR RESMİ YAZIDA

İddialar, Genel Müdür Oğuz Kağan Köksal’ın Teftiş Kurulu’na yazdığı yazıda da açıkça anlatıldı. Köksal, soruşturmayı şu yazıyla başlattı:

“Başbakanımızın uçuş ekibinde bulunan ... sicil sayılı Osman Ergün Ç.’nin yanında Oksana S.... isimli Rus bayanla gece yarısı Gölbaşı tesislerine gelerek helikopteri nöbetçilere açtırıp bu bayanla yaklaşık yarım saat baş başa kaldığı, bu bayanın oturma izinlerini senelerce takip ettiği... iddialarına yer verildiğinden konunun müfettiş marifetiyle araştırılması, gerekirse soruşturma yapılmasını ve sonucuna göre düzenlenecek evrakın gönderilmesini rica ederim.”

BAŞBAKAN'IN HELİKOPTERİNDE SKANDAL!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
http://www.haberbu.com/haber/Sabah-Basbakanlik-muhabiri-Bulent-Aydemir-isten-cikarildi/76504 Yukarıdaki linkte bu haberi yapan gazetecinin bir kuyruk acısının olduğu ve bu haberi ne kadar dürüstce yapabildiği konusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz sanırım ban inanmadım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yaşasın açılım..böyle açılıma can feda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tayyip efendi o helikopter cenabet olmuş,sen ona bir BOY ABDESTİ aldırt öyle bin.sonra başına bir hal gelir nemelazım mundar gidersin alimallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yaaa canı çekmiştir...fantastic pilot...ne var bunda :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000