19 Nisan 2013, Cuma 10:42:10

BAŞBAKANIN HELİKOPTERİ YOLA ÇIKTI

Başbakan Tayyip Erdoğan için satın alınan iki yeni Sikorsky S92 VIP helikopterlerden ilki teslim ediliyor.
  • hayırlı olsun diyo bi de!!! sen kaygısız olmaya devam et.
  • Başbakanım binsin tabiki helikopterin lüksüne ama asgari ücrette en az 1500 tl olsun. Senin halkın sefalet içinde ay sonunu zor getirsin sen helikoptere bin bide en lüksüne. Sn. Ecevit ülke battı dediğinde hiçbir kurumu satmamıştı Başbabakan sanki babasının malı gibi eline geçeni satıyo sonra kendine helikopter alıyo değirmenin suyu kesilince neyi satacak ülkeyimi...
  • Bir iktidar ; halkından ,toprağından uzaklaştıkça ,etrafındaki donanımını arttırır . Normal.
  • Hani kendi uçağımızı yapmıştık ..?? Nerede o son seçimlerdeki koca uçak ??? Niye yerine A-330 ..??? Hani o milli helikopterimiz .?? Niye abd malı milyon dolarlık sikorsky ??? YALAN DÜNYA ..!.. Nereye kadar??? Vatandaş bir gün bunları soracak elbet - makarnacısıda, kömürcüsüde az kaldı.

ABD'nin Pennyslvania Eyaleti Coatesville Kasabası'ndaki fabrikada üretilen helikopter gemiyle ABD'den yola çıktı. Bir ayda Türkiye'de olacak helikopter 'EM-001' kuyruk numarası taşıyor. Helikopter Gölcük'e geldikten sonra Başbakanlık yetkilileri, korumalar ve pilotlar tarafından teslim alınacak ve Emniyet'in Ankara Gölbaşı'ndaki tesislerine getirilecek. Sikorsky firması, helikopteri özel güvenlikle korumalı olarak taşıyor.

KIRMIZI-BEYAZ BOYANDI

VIP havuzda yer alacak EM-001 tescilli diğer helikopter is Ağustos'ta teslim edilecek. Beyaz ve kırmızı renklere boyama işlemi de Pennsylvania'daki fabrikada yapılan helikopterin test uçuşu geçen yıl 23 Nisan'da yapılmıştı. Helikopterlerin VIP donanımlarına Başbakanlık karar verdi. (HaberTürk)

BAŞBAKANIN HELİKOPTERİ YOLA ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

osman gaygısıza ~ 5 yıl önce
hayırlı olsun diyo bi de!!! sen kaygısız olmaya devam et.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
jetci ~ 5 yıl önce
Başbakanım binsin tabiki helikopterin lüksüne ama asgari ücrette en az 1500 tl olsun. Senin halkın sefalet içinde ay sonunu zor getirsin sen helikoptere bin bide en lüksüne. Sn. Ecevit ülke battı dediğinde hiçbir kurumu satmamıştı Başbabakan sanki babasının malı gibi eline geçeni satıyo sonra kendine helikopter alıyo değirmenin suyu kesilince neyi satacak ülkeyimi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mert ~ 5 yıl önce
Bir iktidar ; halkından ,toprağından uzaklaştıkça ,etrafındaki donanımını arttırır . Normal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türk ~ 5 yıl önce
Hani kendi uçağımızı yapmıştık ..?? Nerede o son seçimlerdeki koca uçak ??? Niye yerine A-330 ..??? Hani o milli helikopterimiz .?? Niye abd malı milyon dolarlık sikorsky ??? YALAN DÜNYA ..!.. Nereye kadar??? Vatandaş bir gün bunları soracak elbet - makarnacısıda, kömürcüsüde az kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000