30 Haziran 2017, Cuma 10:37:14

Başbakan'dan vize muafiyeti çağrısı

Türkiye-Macaristan iş forumunda konuşan Başbakan Yıldırım, "İkili ilişkileri geliştirmek istiyorsak vize kolaylığını dikkate almamız lazım" dedi ve Macar mevkidaşına vizelerin kaldırılması çağrısında bulundu.
  • bence önce, ülkemizde yaşayan suriyeli vatandaşların, hafta sonları ,mangal partisi yapıp ortalığı şehir çöplüğüne cevirmelerine bir çare bulun...ne polis var ne zabıta..yeşilköy değil sanırsın, dünyanın en geri kalmış ülkesi...bu nedir arkadaş...adam yıkadığı iç çamaşırını ,palmiye ağacına asmış...hunharca sömürüyor, sahili..
  • Geçenlerde Budapeşte de idim ; adamlar aşmışlar, herşeyi bırakın Türkiye'ye gelen turistin 20 Katı turist geliyor, tarihi eserler müzeler tıklım tıklım...şengene rağmen Japon Kore ABD Çin turist dolu...
  • Macaristan mülteciler için sınırına tel örgü örerken, 5 milyon suriyeliyi ülkeye dolduran hükümeti sizce muafiyet için dikkate alırlar mı? Her akıllı insan bu sorunun cevabını biliyor.
  • ona buna vizeleri kaldırın diyorsunuz iyi de alman,fransız,italyan,yunan vs vatandaşlarının ülkemize vizesiz sadece kimlikleriyle gelmelerine niye izin veriyorsunuz? kapıda para ödeyip vize alsınlar bari o da yok. biz onların ülkelerine kimlikle gidemiyorsak onlar neden geliyorlar? kısasa kısas neden yok? onur,şeref,haysiyet ne demek? ülkemiz çok büyümüştü çok zenginleşmişti kimseye ihtiyacı yoktu öyle diyordunuz hani nerede ? sözde zenginleşmiş bir ülke turiste muhtaç olur mu olursa zengin olur mu ? yabancı turiste bel bağlayacağınıza kendi insanınızın gelir düzeyini arttırın yabancı turiste ihtiyaç kalmasın. ayrıca gelen yabancılar ülkemizdeki turlara,otellere,uçaklara yerlilerden yarı yarıya daha az para ödüyorlar bu rezaletin dünyada bir örneği var mı ?

Türkiye-Macaristan iş forumunda konuşan Başbakan Yıldırım, "İkili ilişkileri geliştirmek istiyorsak vize kolaylığını dikkate almamız lazım" dedi ve Macar mevkidaşına vizelerin kaldırılması çağrısında bulundu.

Başbakan Yıldırım; 'Biz ticareti yapacak değiliz, ticaretin yapılması için altyapıyı hazırlamak, hayatı size kolaylaştırmak bizim birinci derecedeki görevimzi. Bu anlamda yapmamız gereken işler var. Ticaretin artması için ulaşım, erişim, herşeyin başında geliyor. Bugün Budapeşte-İstanbul arasında günde 3 sefer var. 1,5 saat. Ben İstanbul'dan, memleketim Erzincan'a 1,5 saatte gidemiyorum. İç hatlardan daha kolay Macaristan'a ulaşım var. Ama vizelerine gelince orada biraz duralım. Vizelerde sıkıntı var. Bağlantıların kolay olması yetmiyor, insanların da seyahatini kolaylaştıracak tedbirler lazım. AB, Şengen rejimi anlaşılabilir ama ikili ilişkileri geliştirmek istiyorsak mutlaka vize kolaylığını dikkate almamız lazım. Özellikle iş adamlarının bugün en büyük ihtiyacı bu diye düşünüyorum. Esasen AB ile tam üyelik müzakereleri yapıp da vize muafiyeti, kolaylığı olmayan tek ülke Türkiye. Bu da Avrupa Birliği'nin ayıbı diye düşünüyorum. Daha müzakerelere başlamayan ülkelere bile vize muafiyeti uygulayan AB, 40 yıldır ilişkilerini sürdüren Türkiye'ye kolaylığı sağlamıyor.

MACARİSTAN TÜRKİYE'DEN AFRİKA'YA AÇILACAK

Macaristan'da Türk yatırımcılar yavaş yavaş belirli alanlarda yatırım yapıyorlar. Özellikle lojistik, sanayi, hizmet sektörü. Macar ve Türk firmalarının Afrika'ya gidebilmesi için büyük potansiyel var. Türkiye'den Afrika'ya 44 noktaya doğrudan uçuş var. Bu aynı zamanda Macaristan'ın da Afrika'ya doğrudan açılma anlamına geliyor. 1,5 saat İstanbul'a oradan da 3 saat süreyle Afrika'nın 44 noktasına ulaşım anlamına geliyor.

Başbakan'dan vize muafiyeti çağrısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

yeşilköy ~ 1 yıl önce
bence önce, ülkemizde yaşayan suriyeli vatandaşların, hafta sonları ,mangal partisi yapıp ortalığı şehir çöplüğüne cevirmelerine bir çare bulun...ne polis var ne zabıta..yeşilköy değil sanırsın, dünyanın en geri kalmış ülkesi...bu nedir arkadaş...adam yıkadığı iç çamaşırını ,palmiye ağacına asmış...hunharca sömürüyor, sahili..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 1 yıl önce
Geçenlerde Budapeşte de idim ; adamlar aşmışlar, herşeyi bırakın Türkiye'ye gelen turistin 20 Katı turist geliyor, tarihi eserler müzeler tıklım tıklım...şengene rağmen Japon Kore ABD Çin turist dolu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlaşma ~ 1 yıl önce
2 li anlaşmalardan dolayı ve bizde müze ve turist çekici faailiyetler çok zayıf. Bir grand canyonda ne var.. yada route 66 da ne var? Bende bi boludağı route bir kapadokya ıhlara derim.. otel yapmam. Kesmem, yıkmam, yenileme adında peşkeş çekmem benimde olur. Bunu 80 senedir yapıyoruz.
Düşünün ~ 1 yıl önce
Macaristan mülteciler için sınırına tel örgü örerken, 5 milyon suriyeliyi ülkeye dolduran hükümeti sizce muafiyet için dikkate alırlar mı? Her akıllı insan bu sorunun cevabını biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vize ~ 1 yıl önce
ona buna vizeleri kaldırın diyorsunuz iyi de alman,fransız,italyan,yunan vs vatandaşlarının ülkemize vizesiz sadece kimlikleriyle gelmelerine niye izin veriyorsunuz? kapıda para ödeyip vize alsınlar bari o da yok. biz onların ülkelerine kimlikle gidemiyorsak onlar neden geliyorlar? kısasa kısas neden yok? onur,şeref,haysiyet ne demek? ülkemiz çok büyümüştü çok zenginleşmişti kimseye ihtiyacı yoktu öyle diyordunuz hani nerede ? sözde zenginleşmiş bir ülke turiste muhtaç olur mu olursa zengin olur mu ? yabancı turiste bel bağlayacağınıza kendi insanınızın gelir düzeyini arttırın yabancı turiste ihtiyaç kalmasın. ayrıca gelen yabancılar ülkemizdeki turlara,otellere,uçaklara yerlilerden yarı yarıya daha az para ödüyorlar bu rezaletin dünyada bir örneği var mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlış ~ 1 yıl önce
Yüzbinlerce TC vatandaşı yeşil pasaportla rahat rahat geziyor Avrupa'da. Sıkıntı yok. Sıkıntı sensin ve senin gibi salaklar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000