22 Aralık 2011, Perşembe 17:50:03

BAŞBAKAN'DAN FRANSA'YA UÇUŞ ENGELİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'da 577 milletvekilli parlamentoda 70 milletvekilinin katılımıyla "Ermeni Soykırımı" yasa tasarısının kabul edilmesini "Fransa ile her türlü siyasi istişareyi durduruyoruz" diyerek kınadı. Erdoğan askeri uçuş izinlerinin de iptal edildiğini belirtti.
  • akidesler,ben diremki bizim meclis neden karar almiyor,1915,de ermeniler katledilmistir diyene 500000 tl para cezasi 6 yil hapis.her sehrimize bir cezayir aniti ,birde ömer muhtar aniti,italyanlarda libyalilari katlaettiler.bunlari yapacak baba yigit varmi mecliste.
  • Bazilari kendilerini asagilar sekilde yorum yapmis çok igrendim. Bu memleketi ayaga kaldiranda yere sokanda içinde yasayan vatandaslaridir
  • yılmaz özdil in buğünkü yazısını okuyunda bu filmin sonunu görün...tavsiye ederim
  • AIRBUSA ALMAYARAK ZATEN EN BUYUK TOKAT INER,TURKIYE URETILEN FRANSIZ MARKALARI VAR AKLIN YOLU BIR ONU BOYKOT EDEMEYIZ AMA DIGERLERI ITHAL OLANLARI ALMAYABILIRIZ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün Fransız Parlamentosu'nda kabul edilen Ermeni Tasarısı nedeniyle Fransa ile hertürlü siyasi istişareyi durdurduklarını açıkladı.

Erdoğan kişisel ihtiraslar uğruna yapılan Türk düşmanlığının kaygı verici olduğunu bu kararın son derece kasıtlı ve art niyetli olduğunu ifade etti. 

Erdoğan sivil uçuşlar ile ilgili açıklama yapmazken "Askeri uçuşlar için yıllık toplam verilen izin uygulamasını iptal ediyor her uçuş için tek tek izin uygulamasına geçiyoruz" diye konuştu.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

Bizim tarihimizde böyle bir şey yok, bunu kabul etmiyoruz. Tarih bilmeyenler ülkemde Ermeni soykırımından bahsediyorlar. Onlara da tarihi iyi okumalarını telkin ediyorum.

Fransa olan ilişkilerimizi gözden geçiriyoruz. Fransa'nın tavrına göre tedbirlerimizi etap etap hayata geçireceğiz. Paris Büyükelçimizi istişare için Ankara'ya çağırıyoruz.

Siyasi, askeri ve ekonomik ziyaretleri iptal ediyoruz. AB eşleştirme projelerinde Fransa'yla işbirliğine gitmeyeceğiz. Fransa'yla her türlü siyasi istişereri durduruyoruz. Ortak tatbikatlar iptal edildi.

Dost düşman herkes bilsin ki biz tarihimizle gurur duyuyoruz. Tarihimizde yaşanan her gelişmeyle yüzleşiyoruz. Tarih parlamentoda oylamalarla yazılmaz, olsa olsa tarih oylamalarla çarpıtılır. Tarihi çarpıtanları, tarih de halklar da affetmeyecektir."

BAŞBAKAN'DAN FRANSA'YA UÇUŞ ENGELİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 6 yıl önce
akidesler,ben diremki bizim meclis neden karar almiyor,1915,de ermeniler katledilmistir diyene 500000 tl para cezasi 6 yil hapis.her sehrimize bir cezayir aniti ,birde ömer muhtar aniti,italyanlarda libyalilari katlaettiler.bunlari yapacak baba yigit varmi mecliste.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bazilari kendilerini asagilar sekilde yorum yapmis çok igrendim. Bu memleketi ayaga kaldiranda yere sokanda içinde yasayan vatandaslaridir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yılmaz özdil in buğünkü yazısını okuyunda bu filmin sonunu görün...tavsiye ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
AIRBUSA ALMAYARAK ZATEN EN BUYUK TOKAT INER,TURKIYE URETILEN FRANSIZ MARKALARI VAR AKLIN YOLU BIR ONU BOYKOT EDEMEYIZ AMA DIGERLERI ITHAL OLANLARI ALMAYABILIRIZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000