01 Mart 2011, Salı 08:34:36

BAŞBAKANDAN AB'YE SERT ELEŞTİRİ

Erdoğan, vize politikasını sert bir dille eleştirdi.
  • sorun ırak işgaline karşı çıkıp çıkmamak değil, işgalcilere başarı dileyip dilememektir. hala anlaşılamıyorsa bu olsa olsa tribünlere oynanan oyunun başarısındandır. ancak asla iddia edildiği gibi dışarıya karşı bir başarı olamaz.
  • Eski başbakanları hatırlar istersen. MESUT YILMAZ: Gözbebeği ordumuzdan 3000 subayı meslekten attı. Gerekçe namaz kılmaları ÇİLLER: Türkiyeyi gümrük birliğine dıkarak dönüşü olmayan trilyonluk bir zarara soktu. ekonomık krıze sebep oldu, develüasyon oldu ECEVİT: Kıbrısa Abd den izin almadan giremedi. 2001 ekenomık krızın baş mimarı ve devülasyona sebep oldu DEMIREL: Ne zaman başa geldıyse ekonomi çöktü kıtlık oldu. Cumhurbaşkanlarına bakalım SEZER: 7 YIL köşkte otura otura maaş aldı ve 150 den fazla pkk lıyı affetti. DEMIREL Köşkde oturmaktan öteye gitmedi... HALKA HIZMET HAKKA HIZMETTIR Günümüzde başbakanımız ve cumhurbaşkanımız tüm ülkeler ile iyi ilişki kurmaya çalışıyorlar. Suçları acaba namaz kılmalarımı ???
  • Irak işgal edilirken ses çıkardık ama Abd Irakı işgal ederken Türk askerini abd askerinin karşısınamı dikseydik ? Bu saçmalığımı kast ediyorsun ??? Biz dünyanın Jandarması değiliz... Petrol içinde kan dökmeyiz... Abd o görevi zaten (kimseye sormadan haksız bir şekilde) kendisi üstlenmiş... Başbakan ses çıkarıyor zamanla daha fazlasınıda yapacak ! Eski hükümetleri hatırla istersen Dünyada hiç bir ülke karsısında konusamazlardı, yurt dışına çıkmaya korkarlardı... Biri yaptırım uygulayınca susarlardı... Başbakanımız susmuyor. Hadisi hatırlatırım sana bir haksızlık olunca fiilen, olmassa dil yine olmassa kalben düzeltmen ve karşı çıkman gerek ! Başbakanda dil ile kalb ile karşı çıkıyor, daha napsın ?
  • eğer ülke itibarı ciklet çiğneyip bacak bacak üstüne atarak kurtuluyor, sorunlar çözülüyorsa ne ala. oysa gerçekler çok başka. tribünlere oynayıp sürekli iç piyasaya yönelik reklam yapmaktan başka bir şey değil aslında olup biten. madem herşey eskisinden farklı. peki bugün libya'ya müdahaleye karşı çıkan irade ile ırak işgal edilirken sesini çıkarmayan irade aynı değil miydi? yoksa biz başka bir ülkede mi yaşıyoruz? bir de avrupa bu eleştirilerden ne ders alacak, göreceğiz.
Başbakan Erdoğan, Almanya'da Avrupa Birliği’ne rest çekti. Erdoğan, birliğin Türkiye'ye yönelik vize politikasını sert şekilde eleştirdi.

Erdoğan, birliğin Türkiye'ye yönelik vize politikasını sert şekilde eleştirdi. Başbakan, üyelik konsununda da ‘açık olun, boşuna birbirimizi oyalamayalım’ dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

"AB’ye üye olmayan ve ortak yönü bulunmayan Brezilya, Paraguay, Uruguay, Bolivya gibi ülkelere vize muafiyeti vereceksiniz, 50 yıldır AB’nin içinde olan, Gümrük Birliği olan ve şu anda müzakere süreci içinde bulunan Türkiye’ye hala Şengen’i müsaade etmeyeceksiniz. Bunu neyle izah edeceğiz.

O zaman benim aklıma başka şeyler geliyor. Demek ki AB, medeniyetler ittifakının değil Hristiyan birliğinin merkezi olmayı düşünüyor.

Benim gizli ajandam yok ve her şeyi açık konuşurum. Çıkıp desinler ki, ‘Biz Türkiye’yi istemiyoruz.’ Başım gözüm üstüne, eyvallah... Ama bizi oyalamayın, ne siz yorulun ne de biz yorulalım. Birbirimizi oyalamayalım, çalım atmayalım. İkili olarak biraraya geldiğimizde ahde vefa, hani nerede ahde vefa" dedi.

(Ntvmsnbc)
BAŞBAKANDAN AB'YE SERT ELEŞTİRİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 7 yıl önce
sorun ırak işgaline karşı çıkıp çıkmamak değil, işgalcilere başarı dileyip dilememektir. hala anlaşılamıyorsa bu olsa olsa tribünlere oynanan oyunun başarısındandır. ancak asla iddia edildiği gibi dışarıya karşı bir başarı olamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Eski başbakanları hatırlar istersen. MESUT YILMAZ: Gözbebeği ordumuzdan 3000 subayı meslekten attı. Gerekçe namaz kılmaları ÇİLLER: Türkiyeyi gümrük birliğine dıkarak dönüşü olmayan trilyonluk bir zarara soktu. ekonomık krıze sebep oldu, develüasyon oldu ECEVİT: Kıbrısa Abd den izin almadan giremedi. 2001 ekenomık krızın baş mimarı ve devülasyona sebep oldu DEMIREL: Ne zaman başa geldıyse ekonomi çöktü kıtlık oldu. Cumhurbaşkanlarına bakalım SEZER: 7 YIL köşkte otura otura maaş aldı ve 150 den fazla pkk lıyı affetti. DEMIREL Köşkde oturmaktan öteye gitmedi... HALKA HIZMET HAKKA HIZMETTIR Günümüzde başbakanımız ve cumhurbaşkanımız tüm ülkeler ile iyi ilişki kurmaya çalışıyorlar. Suçları acaba namaz kılmalarımı ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Irak işgal edilirken ses çıkardık ama Abd Irakı işgal ederken Türk askerini abd askerinin karşısınamı dikseydik ? Bu saçmalığımı kast ediyorsun ??? Biz dünyanın Jandarması değiliz... Petrol içinde kan dökmeyiz... Abd o görevi zaten (kimseye sormadan haksız bir şekilde) kendisi üstlenmiş... Başbakan ses çıkarıyor zamanla daha fazlasınıda yapacak ! Eski hükümetleri hatırla istersen Dünyada hiç bir ülke karsısında konusamazlardı, yurt dışına çıkmaya korkarlardı... Biri yaptırım uygulayınca susarlardı... Başbakanımız susmuyor. Hadisi hatırlatırım sana bir haksızlık olunca fiilen, olmassa dil yine olmassa kalben düzeltmen ve karşı çıkman gerek ! Başbakanda dil ile kalb ile karşı çıkıyor, daha napsın ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
eğer ülke itibarı ciklet çiğneyip bacak bacak üstüne atarak kurtuluyor, sorunlar çözülüyorsa ne ala. oysa gerçekler çok başka. tribünlere oynayıp sürekli iç piyasaya yönelik reklam yapmaktan başka bir şey değil aslında olup biten. madem herşey eskisinden farklı. peki bugün libya'ya müdahaleye karşı çıkan irade ile ırak işgal edilirken sesini çıkarmayan irade aynı değil miydi? yoksa biz başka bir ülkede mi yaşıyoruz? bir de avrupa bu eleştirilerden ne ders alacak, göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000