14 Ekim 2017, Cumartesi 12:01:31

Başbakan Yıldırım: "İlk uçuş 29 Ekim'de"

Ankara’nın başkent oluşunun 94. yıldönümünü nedeniyle Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi organizesinde düzenlenen programa Başbakan Binali Yıldırım, Ankaralılara müjdeli haber verdi.
  • inşallah tutar. Talimatla sefer açılınca sonuç pek iyi olmuyor gibi. Herhalde Sn. Başbakan THY adına pazar araştırmasını da yaptırmıştır.
  • Yıllarca denendi tutmazzzzzz!!!!!
  • Helal olsun inanıyoruz güveniyoruz milletin hayrına yapılan doğru işleri de sonuna kadar destekliyoruz.
  • Show show show.. nereye kadar? Gittigi yere kadar.. ucuracak pilot bul sonra soz ver

Ankara’nın başkent oluşunun 94. yıldönümünü nedeniyle Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi organizesinde düzenlenen programa Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Partili milletvekilleri, yabancı misyon temsilcileri, Ampute Milli Futbol Takımı oyuncuları ve çok sayıda davetli katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, “Şu anda 11 noktaya uçuş var, bir başkent için bu yeterli değil. THY ile konuştuk, en kısa zamanda yeni uçuşları başlatıyoruz. İlk olarak 29 Ekim’de ilk uçuş Frankfurt’a, ardından Viyana, Berlin ve Paris’e yapılacak, hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İLK UÇUŞ 29 EKİM'DE

Ankara’nın başkent olmasının yıl dönümü vesilesiyle Ankaralılara bir de müjde veren Başbakan Yıldırım, “Ankara’nın bir meydanı var, ben daha yeni bakan olmuştum, ‘burası neresi’ dedim. ‘Havalimanı’ dediler. Yolu köy yolu, Ankara’nın meydanı köy meydanı gibiydi. Hiç Ankara’ya yakışan bir şey değildi. O modern terminali yaptık ve hizmete aldık. Eski siyasetçilerin birisi uçaktan inip içeriye girince ‘evladım bizi yanlış yere getirdin, ben Ankara’ya gidecektim’ demiş. Ankara olduğunu söyleyince bir türlü inanamamış. CHP’liler Ankara’daki Esenboğa Havalimanı Terminali'nin yapılmaması için büyük bir direnç gösterdiler. ‘Devletin parasını çarçur ediyorsunuz, ne lüzum var, kimleri zengin edeceksiniz’ dediler. Yap-İşlet-Devret olarak yaptırdığımız o terminal ilk yılda garanti ettiğimiz yolcuyu geçti, üzerine çıktı, üzerine çıkan yolcudan gelen gelirlerin yarısını da biz almaya başladık. 14 yıl geçti süre bitti, tekrar kiraya verdik, şimdi oradan da külliyetli miktarda para alıyoruz. Önemli olan para değil, parayla herkes yapar. Yeter ki, işin nasıl olacağını bileceksiniz, kaynak üreteceksiniz, kamuya yük getirmeden iş yapacaksınız. 48 milyar dolarlık 15 yılda bütçe dışı kaynaklardan proje yaptık. 157 proje yaptık. Bu projelerin işletme süresinde kamuya verilecek kaynak miktarı 70 milyar dolar. Bizim garanti olarak ödeyeceğimiz para 12 milyar dolar. Karşılığında da 70 milyar dolar para var. Maalesef bilen de konuşuyor, bilmeyen de konuşuyor. Esenboğa Havalimanının yurt dışına çıkışları biraz zayıf. Şuanda 11 noktaya uçuş var, bir başkent için bu yeterli değil. THY ile konuştuk, en kısa zamanda yeni uçuşları başlatıyoruz. İlk olarak 29 Ekim’de ilk uçuş Frankfurt’a, ardından Viyana, Berlin ve Paris’e yapılacak, hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım: "İlk uçuş 29 Ekim'de"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

hayırlı olsun. ~ 9 ay önce
inşallah tutar. Talimatla sefer açılınca sonuç pek iyi olmuyor gibi. Herhalde Sn. Başbakan THY adına pazar araştırmasını da yaptırmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tutmaz ~ 9 ay önce
Yıllarca denendi tutmazzzzzz!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karınca ~ 9 ay önce
Helal olsun inanıyoruz güveniyoruz milletin hayrına yapılan doğru işleri de sonuna kadar destekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haha ~ 9 ay önce
Show show show.. nereye kadar? Gittigi yere kadar.. ucuracak pilot bul sonra soz ver

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000