24 Ağustos 2011, Çarşamba 08:30:17

BAŞBAKAN TÜRK HAVACILIĞINI DEĞERLENDİRDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattının açılış töreninde konuştu...
  • iyiki varmissin Basbakan, sen olmasaydin bizler hala at arabalariyla seyahat ediyor olurduk! Dogru ya Ampulu'de onlar kesfetti!Yalan ustune yalan!! AMa bizim insanimiza mustehak, agzi acik dinliyorlar meydanlarda.. Cok cahiliz cok..
  • "Türk Havacılığı"ndan anladığın şey yolcu taşımak sadece.. Bak, orada Kıbrıs gazisi uçağı denize atıyorlar. Neredesin başbakan???
  • çıkıp sahnelere övünmeyi biz böyle yaptık şöyle yaptık demeyi biliyorsunuz ama çok eksik ve yanlışınız var ilk öz eleştri yapmalısınız sonra konuşursunuz hadiii...
  • Ankara Istanbul THY bilet fiyatlarına bakarsanız saat başı en az 2 uçuş olduğu bu hatta bilet fiyatları ne kadar halk tipi acaba ?
Hızlı tren hattının Ankara ve Konyalılara hayırlı olmasını temenni eden Erdoğan, bu hattın 4 yılda bitirildiğini ve 8 ay da test sürüşlerinin yapıldığını açıkladı.

Başbakan Erdoğan, Türk Havacılığı ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. 

Erdoğan; 'Ferhat'ın Şirin'e sahih, samimi aşkı, bizim milletimize duyduğumuz sevda, hem çetin dağları deldi, hem de yeni emniyetli geniş yollar açtı. Hava yollarını da insanımıza, vatandaşımıza biz açtık. Milletimizi havayolu seyahati ile tanıştırdık. Uçak seyahatini lüks olmaktan çıkardık. 
 
Bu milletin nice nesilleri bırakın uçağa binmeyi, hiç havaalanı görmeden büyüdüler ve hatta yaşlandılar. Biz hava yolunu sadece mutlu bir azınlığın değil, halkın yolu yaptık. 2002'de iç hatlardaki 8, 5 milyon olan yolcu sayımız 2010 yılında yaklaşık 6 kat artışla 50, 5 milyon yolcuya ulaştı. Dış hatlar yolcu sayısı 25 milyondan 52 milyona yükseldi' dedi.

Erdoğan, havayolunun belli bir kesime ait olmaktan çıkardıklarını, herkesin en az 1 kere uçağa binmesini sağladıklarını ve bu gelişmenin süreceğini ifade etti. 
BAŞBAKAN TÜRK HAVACILIĞINI DEĞERLENDİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
iyiki varmissin Basbakan, sen olmasaydin bizler hala at arabalariyla seyahat ediyor olurduk! Dogru ya Ampulu'de onlar kesfetti!Yalan ustune yalan!! AMa bizim insanimiza mustehak, agzi acik dinliyorlar meydanlarda.. Cok cahiliz cok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
"Türk Havacılığı"ndan anladığın şey yolcu taşımak sadece.. Bak, orada Kıbrıs gazisi uçağı denize atıyorlar. Neredesin başbakan???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
çıkıp sahnelere övünmeyi biz böyle yaptık şöyle yaptık demeyi biliyorsunuz ama çok eksik ve yanlışınız var ilk öz eleştri yapmalısınız sonra konuşursunuz hadiii...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ankara Istanbul THY bilet fiyatlarına bakarsanız saat başı en az 2 uçuş olduğu bu hatta bilet fiyatları ne kadar halk tipi acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000