16 Mart 2011, Çarşamba 08:43:06

"BAŞBAKAN NİYE A330 ALIYOR?"

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Devlet filosunda 5 uçak, 1 helikopter olmasına rağmen yeni bir uçak siparişi verilmesinin nedeni nedir" diye sordu.
  • Gerceketen elestırmek ıcınmı yazıyoruz yoksa bunlar ne yapsa karsı olalım ıcınmı yazıyoruz.Duyanda basbakan kendısıne alıyo zannedecek sankı hazıranda veya bır sonrakı secımde kazanacagı garantı.Bılırsınızkı devlette devamlılık esastır,basbakandan sonra gelen kısıler bınmeyecekmı neden ulkemı temsıl edenler uzunucuslarda bır yere ınıp yakıt alsınkı.Yakısır bu mıllete ve mılletı temsıl edenlere......
  • Tanrının sevgili kuluna çok doğal olarak uzun menzilli uçak gerek. Neden mi? diye de sormayın şimdiye dek anlıyamadınız mı? Tanrıya daha yakın olabilmek için.
  • bizi almanya fransa seviyesine getirdi demiş dünyadan haberi olmamak böyle oluyor demekki, saf. biz ne seviyedeydik senin haberin yokmuş geriye gittik geriye... şimdi ayranımız yok içmeye, atla gidiyoruz....
  • gemi dediler kendileri 4 trilyonluk yeri ucuza bagladilar antalyada ve hatta secmen yemedi ve tozz duman etti akp.sen daha oradamisin?
CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, TBMM Başkanlığı'na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Başbakanlık tarafından Airbus firmasına A 330-200 model uçak siparişi verilmesini eleştiren Ekici, "Memurlar, emekliler, çiftçiler, esnaf, yoksul halk söz konusu olduğunda kaynak yetersizliğinden dem vuran AKP iktidarının, 5 makam uçağı ve 1 helikoptere rağmen yeni bir uçak için sipariş vermesi kamuoyunun tepkisine neden olmaktadır" dedi. Ekici, şöyle dedi:

"Son model makam araçları alınırken, Cumhurbaşkanlığı'na lüks yat yaptırılırken, Başbakanlık filosuna sürekli yeni uçaklar eklenirken hiçbir masraftan kaçınmayan AKP Hükümeti, bu savurganlığının bedelini halkın sırtına yüklemektedir. Başbakanlık tarafından Airbus firmasına A 330-200 model uçak siparişi verilmesi bu uygulamanın son örneğidir."

"AKP HÜKÜMETİ LÜKS HARCAMALARA SON VERMEYİ DÜŞÜNÜYOR MU?"
Neden yeni bir uçak siparişi verildiğini merak eden Ekici, Başbakan'dan şu sorulara yanıt istedi:
"Airbus firmasına sipariş edilen A 330-200 model uçağın, VIP özellikleri de eklendiğinde bütçeye "külfeti' ne kadar olacaktır? Ödeme hangi kalemden yapılacaktır? Satın alım hangi usulle yapılmıştır?

Açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşayan emekli ve çalışanın ücretine zam söz konusu olduğunda kaynak sıkıntısından bahseden iktidar mensuplarının lüks harcamalarına devam etmesi tezat oluşturmamakta mıdır?

AKP Hükümeti lüks harcamalarına son vermeyi düşünüyor mu, yoksa tasarruf tedbirlerini çiftçiler, işçiler, memurlar, emekliler, yoksul halk üzerinde uygulamaya devam mı edecek?"

(Haberx)
"BAŞBAKAN NİYE A330 ALIYOR?"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

Misafir ~ 7 yıl önce
Gerceketen elestırmek ıcınmı yazıyoruz yoksa bunlar ne yapsa karsı olalım ıcınmı yazıyoruz.Duyanda basbakan kendısıne alıyo zannedecek sankı hazıranda veya bır sonrakı secımde kazanacagı garantı.Bılırsınızkı devlette devamlılık esastır,basbakandan sonra gelen kısıler bınmeyecekmı neden ulkemı temsıl edenler uzunucuslarda bır yere ınıp yakıt alsınkı.Yakısır bu mıllete ve mılletı temsıl edenlere......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Tanrının sevgili kuluna çok doğal olarak uzun menzilli uçak gerek. Neden mi? diye de sormayın şimdiye dek anlıyamadınız mı? Tanrıya daha yakın olabilmek için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bizi almanya fransa seviyesine getirdi demiş dünyadan haberi olmamak böyle oluyor demekki, saf. biz ne seviyedeydik senin haberin yokmuş geriye gittik geriye... şimdi ayranımız yok içmeye, atla gidiyoruz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
gemi dediler kendileri 4 trilyonluk yeri ucuza bagladilar antalyada ve hatta secmen yemedi ve tozz duman etti akp.sen daha oradamisin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000