26 Kasım 2010, Cuma 08:39:36

Başbakan Erdoğan'dan Şengen çıkışı...

Lübnan'da bulunan Başbakan Erdoğan, bölge ülkelerine AB'de uygulanan Şengen benzeri sistem kurmayı önerdi. Erdoğan, "Biz niye benzerini rahatlıkla yapamıyoruz? Nedir bu korku, çekince" dedi
  • Baskaban cok sey söyleyip hicbir sey anlatmiyor aslinda. Gerekde yok zaten, yeterince alkislayan var.
  • arkadasları bilmem ama sayısız kez romanyaya bulgaristana gittim..su ana kadar gordugum en geri kalmıs ulke ve millet romanya bulgaristan ikilisidr..
  • romanya kötü diyen arkadas bir gitsin bakalım...ab girdikten sonra zenginleştiler;almanya ve fransa gıbı ulkeler fakırleştı...2000 yıldan cok hızlı geliştiler..
  • Avrupaya birligine kesinlikle girmeyin,zaten batma uzere.
 Erdoğan, Lübnan'da bölge ülkelerine seslendi: AB 'Şengen' diyor. Biz niye aramızda bunun bir benzerini yapmıyoruz?... ‘Kriz teğet geçecek’ söylemini eleştirenlere de Başbakan sert çıktı: Dalga geçenler şimdi ‘Başbakan haklıymış’ diyor
 
Başbakan Tayyip Erdoğan, sevgi gösterileriyle karşılandığı Lübnan'da Arap Bankalar Birliği'nin "2010 Liderlik Öngörü Ödülü"nü alırken, bölgesel sorunlardan ekonomiye, füze kalkanından İsrail'e önemli mesajlar verdi: 
 
YÖNÜMÜZ BATIYA DÖNÜK AMA
 
Türkiye yönü Batı'ya dönük, AB ile tam üyelik müzakereleri yürüten bir ülke. Ama bu Asya, Afrika, Ortadoğu'ya sırtımızı dönmemizi gerektirmiyor. Suriye, Lübnan, Libya ve Ürdün ile vizeleri kaldırdık. Hiçbir şey kaybetmedik. Aslında halklarımızın arasındaki 100 yıllık hasreti kaldırdık. AB "Şengen" diyor. Biz niye aramızda bunun bir benzerini rahatlıkla yapamıyoruz? Nedir bu anlamsızlık, bu korku çekince? Anlamak mümkün değil. 
Başbakan Erdoğan'dan Şengen çıkışı...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
Baskaban cok sey söyleyip hicbir sey anlatmiyor aslinda. Gerekde yok zaten, yeterince alkislayan var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadasları bilmem ama sayısız kez romanyaya bulgaristana gittim..su ana kadar gordugum en geri kalmıs ulke ve millet romanya bulgaristan ikilisidr..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
romanya kötü diyen arkadas bir gitsin bakalım...ab girdikten sonra zenginleştiler;almanya ve fransa gıbı ulkeler fakırleştı...2000 yıldan cok hızlı geliştiler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Avrupaya birligine kesinlikle girmeyin,zaten batma uzere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000