07 Nisan 2013, Pazar 13:16:46

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A UÇAK SORUSU!

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Bakanlara ait kaç uçak olduğunu sordu.
  • isveç kralı,hollanda kraliçesi tarifeli uçağa biniyorlar ama bizimkiler biner mi hiç??? sırmaları dökülür sonra!!!! biz onlardan daha zengin ve gelişmiş,demokrat,çağdaş ülkeyiz ki bizim c.başkanı vs özel uçakla geziyor!!!!
  • Rekabet iyidir ancak bu iş yabancı firmalarla yapılmalı, yerli hava yolu firmalar arasında olur ise bu sadece ülkemize zarar verir, birilerinin gaz verip rekabet yapması demek olacak iş değildir, yabancı hava yolu şirketlerinin ekmeğine yağ bal sürmek olur, yanlışta ısrarcı olmamak mantığın gereğidir, bunu yapmak isteyenleri kınıyorum ülkemizi en az bizler kadar sizlerinde koruması düşünmesi gerekiyor, saygılar .
  • Tarifeli seferler sorusu komik:) CHP iktidara gelse değil başkanlarına her milletvekiline bir uçak tahsis eder...
  • sorulması gereken bi dünya soru varken, bu adamlar uçaklara taktı, sürekli uçakları sorup duruyorlar, sanki memleketin başka derdi yok, icraat yapıp oy toplayın, siz kurun hükümeti de, şu uçaklarla bir uçun rahatlayın!

Tanrıkulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi.

Tanrıkulu Başbakan'a şu soruları yöneltti:
Cumhurbaşkanlığına ait kaç uçak vardır? Cumhurbaşkanı tarifeli uçağa binmekte midir?

Yeni uçak alımı yapılmış mıdır? Yapılmışsa ne kadar ödeme yapılmıştır?

Başbakanlığa ait kaç uçak vardır? Uçaklar için oluşturulmuş bir havuz bulunmakta mıdır? Bu havuzda kaç uçak vardır, yeni uçak alımı yapılmış mıdır, yapılmışsa ne kadar ödenmiştir?

Bakanlardan hangilerinin uçağı vardır? Bakanlar hangi durumlarda uçak kiralaması yoluna gitmektedir? Hangi bakanlar 2012 yılında kaç kez uçak kiralamıştır, ne kadar para ödemiştir?" (Haberler)

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A UÇAK SORUSU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

sırma ~ 5 yıl önce
isveç kralı,hollanda kraliçesi tarifeli uçağa biniyorlar ama bizimkiler biner mi hiç??? sırmaları dökülür sonra!!!! biz onlardan daha zengin ve gelişmiş,demokrat,çağdaş ülkeyiz ki bizim c.başkanı vs özel uçakla geziyor!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
..... ~ 5 yıl önce
neye binsin adamlar senle aynı uçağamı binsin güvenliği sağlayabilcen mi yada adamların programına göre tarifelerimi değiştircen cok iyi araştırırsan bulursun çoğu zamanda biniyolar örneğin gülisveçe thy tarifeli uçakla gittiler ama gün oluyo programlarına uymuyor napsınlar ozaman otobüslemi gitsinler mantıklı olalım!!!!
sığ ~ 5 yıl önce
ne kadar da sığ bir yorum...o adamları güvenliği sağlanıyorda bizimkilerin mi sağlanamayacak??? niyet o değil..niyet vatandaştan kopuk ,ayrıcalıklı yaşamak!!! ayrıca gül tarifeli uçakla gitmedi sallama!!! ve de kimse otobüsle de gitsinler demiyor !!!
Ömer Dinçer ~ 5 yıl önce
Rekabet iyidir ancak bu iş yabancı firmalarla yapılmalı, yerli hava yolu firmalar arasında olur ise bu sadece ülkemize zarar verir, birilerinin gaz verip rekabet yapması demek olacak iş değildir, yabancı hava yolu şirketlerinin ekmeğine yağ bal sürmek olur, yanlışta ısrarcı olmamak mantığın gereğidir, bunu yapmak isteyenleri kınıyorum ülkemizi en az bizler kadar sizlerinde koruması düşünmesi gerekiyor, saygılar .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EZS 06 ~ 5 yıl önce
Tarifeli seferler sorusu komik:) CHP iktidara gelse değil başkanlarına her milletvekiline bir uçak tahsis eder...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NERDEN CIKARDIN ~ 5 yıl önce
bu öngörünü hangi engin bilgine,gorgune ve tarihsel surece bakarak cıkardın?
akılları havada :) ~ 5 yıl önce
sorulması gereken bi dünya soru varken, bu adamlar uçaklara taktı, sürekli uçakları sorup duruyorlar, sanki memleketin başka derdi yok, icraat yapıp oy toplayın, siz kurun hükümeti de, şu uçaklarla bir uçun rahatlayın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000