12 Ekim 2012, Cuma 14:41:59

BAŞBAKAN BİZZAT AÇIKLADI: "VİZELER KALKACAK"

Moldova Başbakanı Vlad Filat, 2013'ten itibaren Türkiye ve Moldova arasında vizelerin kalkacağını söyledi.
  • ya bırak gelsinler...kimlerin geleceğini bilmiyormusun? bırak gelsinler:)) bu kadar sinirlenmeye ne gerek var?
  • yorumda kast edilen ab uyesi ulkeler...yorumu duzgun okuyalim...ab uyesi ulkelerden alman,fransiz,isvicre,italyan hatta yunanlilar sadece kimlik ile ulkemize gelebiliyorlar...bir ulke bizden vize istiyorsa bizde ayni sekilde onlardan vize istemeliyiz..kimlik ile gelmek de ne oluyor? turkiye kendi ulkeleri icinde bir sehir mi?
  • Moldova AB üyesi değil ki onları vize anlamında Avrupalı sayamazsınız.
  • madem avrupa nin vizeleri kaldirmasi soz konusu olamaz niye onlarin vatandaslari kimlikleri ile ulkemize geliyorlar??? niye bu adilige izin veriyoruz??? niye biz vize alirken dunya para odeyip rezillik cekiyoruz da onlar ellerini kollarini sallayarak vizesiz,pasaportsuz buraya geliyorlar??? biz bu kadar haysiyetsiz,onursuz muyuz???? bizi yonetenler niye olaya bu yonden bakmiyorlar????

 

1 Kasım'da Türkiye'yi ziyaret edecek olan Filat'ın, Başbakan Tayyip Erdoğan ile vizelerin karşılıklı kaldırılmasına ilişkin anlaşmayı imzalaması bekleniyor.
 
Ayrıca iki ülke arasında serbest ticaret anlaşması için yapılan müzakereler son aşamaya geldi. Şu an tarım ile ilgili konuların görüşüldüğü anlaşmanın gelecek yılın sonunda imzalanıp yürürlüğe girmesi bekleniyor.
 
Filat, Başbakanlık ofisinde Türk gazetecileri ağırladı. Gelecek ay yapacağı Türkiye ziyareti ile ilgili açıklamalar yapan Filat, ziyarette Türkiye ile stratejik partnerlik anlaşması da imzalayacaklarını kaydetti.
 
Türkiye ile ilgili olan dostlukların yanı sıra ticari ilişkilerin de iyi gittiğini belirten Filat, 2011 yılında Moldova'nın Türkiye'ye olan ihracatının yüzde 7, Türkiye'den ithalatının ise yüzde 70 arttığını dile getirdi.
 
Bu artışın dengeli olması gerektiğini savunan Filat, Türkiye'ye ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi. Filat, ayrıca iki ülke arasında sivil havacılık anlaşması imzalanacağını kaydetti.
 
Bu sayede iki ülkenin uçakları birbirlerinin hava sahasını kullanırken vergi ödemeyecek, böylece uçak bilet fiyatları ucuzlayacak. Bunun da iki ülke arasındaki turizmi geliştirmesi bekleniyor.
 
Önümüzdeki yıllarda Türkiye'deki serbest ticaret bölgelerine benzer sanayi parkları açacaklarını belirten Filat, "Buralarda üretilen ürünler vergi ve gümrük avantajıyla hem BDT hem de AB ülkelerine satılabilecek. Bu bölgeleri özel sektörü geliştirmek için yaptık. Çok büyük bir pazara hitap eden yatırımlar bunlar." dedi.
BAŞBAKAN BİZZAT AÇIKLADI: "VİZELER KALKACAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ya bırak gelsinler...kimlerin geleceğini bilmiyormusun? bırak gelsinler:)) bu kadar sinirlenmeye ne gerek var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumda ab uyesi ulkeler kast ediliyor... ~ 6 yıl önce
yorumda kast edilen ab uyesi ulkeler...yorumu duzgun okuyalim...ab uyesi ulkelerden alman,fransiz,isvicre,italyan hatta yunanlilar sadece kimlik ile ulkemize gelebiliyorlar...bir ulke bizden vize istiyorsa bizde ayni sekilde onlardan vize istemeliyiz..kimlik ile gelmek de ne oluyor? turkiye kendi ulkeleri icinde bir sehir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
madem e cevap ~ 6 yıl önce
Moldova AB üyesi değil ki onları vize anlamında Avrupalı sayamazsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
madem ~ 6 yıl önce
madem avrupa nin vizeleri kaldirmasi soz konusu olamaz niye onlarin vatandaslari kimlikleri ile ulkemize geliyorlar??? niye bu adilige izin veriyoruz??? niye biz vize alirken dunya para odeyip rezillik cekiyoruz da onlar ellerini kollarini sallayarak vizesiz,pasaportsuz buraya geliyorlar??? biz bu kadar haysiyetsiz,onursuz muyuz???? bizi yonetenler niye olaya bu yonden bakmiyorlar????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000