02 Mayıs 2012, Çarşamba 11:32:27

BARZANİ AMERİKAN F-16'LARINA GÜVENİYOR

Irak'ta 'kuzey' ile merkezi yönetim arasındaki F-16 tartışmasında Türkiye'nin de adı geçti.Bağdat yönetimi, geçen hafta ABD ile 36 adet F-16 savaş uçağı alımı için anlaşmıştı.
  • Ya Barzani kimin abisiydi
  • Saddam zamaninda MIG21/23/25/29 SUKHOI 22/25 tupolev 16/22 VARDI Simdi kirazli pastayi Amerika yiyor ve Putin bozuluyor. Bu oyunun aynisi Afganistan ve Libya sinemalarinda oynuyor ve çok yakinda Suriyede.
  • Pilotlarını biz eğitelim diye kumpas kurulmazsa şaşarım tıpkı geçmişte italyan, UAE,ve şili F-16 pilotlarına olduğu gibi...Uçak satar ama amerikalı eğitim vermek istemiyor napsın baltayı! Eğitecek gönüllü lazım dimi ;)

Milyar dolarlık anlaşmaya ilk tepki, kuzeydeki bölgesel yönetimin lideri Mesud Barzani'den gelmişti. Uçakların kendilerine karşı kullanılmasının planladığını öne süren Barzani, Irak Başbakanı Nuri El Maliki'yi kastederek, "F-16’lar bu adamın eline geçmemeli. Maliki’nin bu silahlara sahip olmasını engellemeliyiz, eğer sahipse de o koltukta kalmamalı" demişti.

Bağdat yönetiminden bu açıklamalara verilen yanıtta Türkiye'nin adı geçti: "Bu uçaklar Kürtleri de Türkiye’nin ve İran’ın saldırılarına karşı koruyacaktır"

Irak Meclisi’nin Güvenlik Komitesi’nden yapılan açıklamada, "2014 yılının başında 24 tanesi teslim edilmesi planlanan bu uçaklar dış tehditlere karşı kullanılacaktır. Bu uçaklar Kürtleri de Türkiye’nin ve İran’ın saldırılarına karşı koruyacaktır. Barzani’nin ortaya attığı iddiaların temeli yoktur. Artık Bağdat’ta Kürtleri düşman olarak görmeyen bir yönetim var" ifadesi kullanıldı.

BARZANİ AMERİKAN F-16'LARINA GÜVENİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

abisi ~ 6 yıl önce
Ya Barzani kimin abisiydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boeing 727-2F2 ~ 6 yıl önce
Saddam zamaninda MIG21/23/25/29 SUKHOI 22/25 tupolev 16/22 VARDI Simdi kirazli pastayi Amerika yiyor ve Putin bozuluyor. Bu oyunun aynisi Afganistan ve Libya sinemalarinda oynuyor ve çok yakinda Suriyede.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
COBRA 666 ~ 6 yıl önce
Pilotlarını biz eğitelim diye kumpas kurulmazsa şaşarım tıpkı geçmişte italyan, UAE,ve şili F-16 pilotlarına olduğu gibi...Uçak satar ama amerikalı eğitim vermek istemiyor napsın baltayı! Eğitecek gönüllü lazım dimi ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000