29 Eylül 2014, Pazartesi 16:05:55

BANDIRMA-İSTANBUL SEFERLERİ BAŞLADI

Bandırma ile İstanbul arasını 35 dakikaya düşüren uçak, günde karşılıklı 4 sefer yapacak
  • BURULAŞ işi öğrendik diye atladı heralde.
  • Bu tip Hava taksi tipi teşkilatlara devlet desteği olması lazım. Vatandaşlarımız bu tip uçaklara ve bu tip seyahatlara alışması muhakkak zaman alacaktır. Bu servis de tutana kadar bir şekilde sirketlerinde finansal bakımdan dayanabilmesi lazım.
  • Zorluklarla dolu alanda faaliyet yapmaya çalışıyorsunuz emeklerinize sağlık,şansınız bol olsun..
  • Seabird'ü reklam kampanyalarınla balon yaptılar ama patladı

Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş (BURULAŞ) tarafından hizmete sunulan deniz uçağı, Bandırma-İstanbul seferlerine başladı.

Uçağın ilk müşterisi olan Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, yaptığı açıklamada, son yıllarda sanayi yatırımlarıyla ön plana çıkan Bandırma'dan İstanbul'a ulaşımı daha kolay hale getirmek istediklerini söyledi. Bu çerçevede yürüttükleri görüşmelerin olumlu sonuçlandığını ifade eden Kılkışlı, "Bursa'nın gemlik ilçesinden İstanbul seferlerini sürdüren BURULAŞ'a ait deniz uçağı, Bandırma-İstanbul arasında da yolcu taşımaya başladı. Seferlerin aslında 15 Haziran 2014 tarihinde başlaması planlanıyordu ancak bürokratik sebeplerden bugüne kaldı" dedi.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, deniz uçağının kapasitesinin 8 kişilik olduğunu, seferlerin başlamasıyla Bandırma-İstanbul arasının 35 dakikaya düşeceğini dile getiren Kılkışlı, "Deniz uçağı her gün saat 10.00 ile 17.00'de Bandırma'dan, 09.00 ile 16.00'da Haliç'ten kalkacak. Fiyatı 150 TL olan bilet fiyatlarında BURULAŞ ile yaptığımız protokol kapsamında odamız üyelerine 15 TL'lik indirim uygulanacak" diye konuştu. 

Öte yandan Bon Air ile yapılan anlaşma çerçevesinde hava taksi hizmeti olarak yapılacak uçuşlarla ilgili Bon Air'in sahibi Ateş Hanibu Airporthaber'e açıklamalarda bulundu. Ateş Hanibu, "Bu bir tarifeli sefer değildir. Biz Burulaş ile hava taksi anlaşması yaptık. Dolayısıyla yaptığımız anlaşma çerçevesinde bize söylenen saatlerde uçuşları yapıyoruz. Tarifeli sefer şeklinde yaratılan asılsız dedikodularla uğraşmaktan bıktık. Bu bir hava taksi hizmetidir" şeklinde konuştu. Hanibu, bu hizmetin havacılığımızı geliştireceğini de sözlerine ekledi.

BANDIRMA-İSTANBUL SEFERLERİ BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

mA ~ 4 yıl önce
BURULAŞ işi öğrendik diye atladı heralde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu tip Hava taksi tipi teşkilatlara devlet desteği olması lazım. Vatandaşlarımız bu tip uçaklara ve bu tip seyahatlara alışması muhakkak zaman alacaktır. Bu servis de tutana kadar bir şekilde sirketlerinde finansal bakımdan dayanabilmesi lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Zorluklarla dolu alanda faaliyet yapmaya çalışıyorsunuz emeklerinize sağlık,şansınız bol olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Seabird'ü reklam kampanyalarınla balon yaptılar ama patladı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000