10 Şubat 2016, Çarşamba 09:05:41

Bakan Yıldırım yeni havalimanı projelerini açıkladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bayburt-Gümüşhane Havaalanı projesinin planlanma aşamasında olduğunu açıkladı.
  • İste göc vermemizin sebebi yatırımlara karsı geldimiz icin yapılacak olan havalanı memlekete hayırlı olur insallah menfata dayalı yorum yapmıyalım memleketimize faydalı olanı paylasalım hayırlı ugurlu olsun insallah
  • tokat işsizlikten dolayı göç verirken 2. havaalanını göç edenleri rahat taşımak için mi yapacaksınız :) bence o parayı sanayi ve kalkınma bakanlığına verinde tokata yerle bir edilen sigara fabrikasının yerine yeni fabrika yapılsın.
  • tokat ta havaalanı varya zaten ama amaç insanların geçim kaynağı tamamı sulanabilir 1, derece tarım arazilerini katletmek ise bişey diyemem.
  • Istanbul anadolu yakası kadıköy maltepe arası ve avrupa yakası için bebek taraflarina birer havalimanı yapılabilir. Hatta ve hatta ümraniye sultanbeyli arası ve eminönü sultanahmet arası olsada fena olmaz. Sultanahmet meydanı mükemmel bir lokasyon direk turistleri oraya bırakmış olursunuz
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bayburt-Gümüşhane Havaalanı projesinin planlanma aşamasında olduğunu açıkladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığı ve bağlı kuruluşların 2016 bütçelerinin sunumunu yapan Yıldırım, son 13 yılda demiryolu ve karayolları için yapılan tünellerin uzunluğunun 520 kilometreyi bulduğunu bildirdi. Yıldırım, İstanbul 3. Havalimanının 90 milyon yolcu kapasiteli ilk etabının 2018'in ilk çeyreğinde hizmete gireceğini ve tüm etaplar tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine ulaşacağını belirttiği konuşmasında, bakanlıkça planlanan havalanları hakkında da bilgi verdi.

Bakan Yıldırım, Edirne-Kırklareli, Yozgat, Artvin-Rize, Bayburt-Gümüşhane, Karaman, Batı Antalya, Karaman, Niğde-Aksaray ve Tokat havalimanlarının da planlanan yeni havalimanları olduğunu söyledi. (Bayburt Postası)

 

Bakan Yıldırım yeni havalimanı projelerini açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

tokat ~ 2 yıl önce
İste göc vermemizin sebebi yatırımlara karsı geldimiz icin yapılacak olan havalanı memlekete hayırlı olur insallah menfata dayalı yorum yapmıyalım memleketimize faydalı olanı paylasalım hayırlı ugurlu olsun insallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tokatlı ~ 2 yıl önce
tokat işsizlikten dolayı göç verirken 2. havaalanını göç edenleri rahat taşımak için mi yapacaksınız :) bence o parayı sanayi ve kalkınma bakanlığına verinde tokata yerle bir edilen sigara fabrikasının yerine yeni fabrika yapılsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TOKATTA VARYA ZATEN! ~ 2 yıl önce
tokat ta havaalanı varya zaten ama amaç insanların geçim kaynağı tamamı sulanabilir 1, derece tarım arazilerini katletmek ise bişey diyemem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava Alan ~ 2 yıl önce
Her havaalanına Havaalanı denmez,işe yaramıyorsa.Tehlike doluysa,yanlış yere kondurulduysa.
tokat ~ 2 yıl önce
Tokatta havaalanın kapasitesini,biliyor mu acaba yazı yazan yoksa hasetlikten mi muhalifliktenmi anlaşılır değil,Sivasa Tokat tan üç uçak dolusu insanlar neden gidiyor zaman en kıymetli değerli artık maliyet gibi unsurları öğrenin.
yetmeZzzz ~ 2 yıl önce
Istanbul anadolu yakası kadıköy maltepe arası ve avrupa yakası için bebek taraflarina birer havalimanı yapılabilir. Hatta ve hatta ümraniye sultanbeyli arası ve eminönü sultanahmet arası olsada fena olmaz. Sultanahmet meydanı mükemmel bir lokasyon direk turistleri oraya bırakmış olursunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000