29 Temmuz 2012, Pazar 12:31:25

BAKAN YILDIRIM: "VATANDAŞ HAVAYOLUNU TERCİH EDİYOR"

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, her geçen gün havayolunu tercih edenlerin sayısının arttığını belirterek, "Yolcu sayısı yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 5 milyon 400 bin kişi arttı. Bu yılın sonuna kadar 130 milyon yolcuya ulaşmayı bekliyoruz" dedi.
  • Ya birazda olumlu bakın nedir bu hep muahalefet hep muhalefet.Artık muhalefetinde bir anlamı kalmıyor.Ne yapsalar boş.Ben akp ye oy vermedim ama adamlar havacılıkta iyi şeyler yaptı.
  • yahu bir de oruçlu ağzınla ...doğru laf et be kardeş....bakansan iyi bak yaw.....pes valla..
  • INSANLAR YORUMLARI BELLI BIR KONUDA KIZKINLIKLARIN BELIRTMEK ICIN YAZIYORLAR... BU KADAR UCUZ.KALITELI, GUVENLI HAVAYOLU,HAVALIMANLARINIVE DEMIRYOLLARINI DEGERLENDIRMEYE ALMALI... BU KADAR GUZELLIGIN BIR ARAYA GELMESININ SIRRINI SORMALILAR BENCE,, HA BENDE SIKAYETCIYIM SAYIN BAKANDAN BIZIM NOSTALJIMIZLERI TARIH YAPTIGI ICIN KARA TRENLERIMIZI GOREMIYORUM,HIZLI TRENLE YOLLAR SEYAHATLER COK KISA... SONRA MEMLEKETIM GIT GEL 6 SAATDI...BIR DUSUNUN TEKRAR DEGERLENDIRMENIZI ONERIRIM .SAYGILAR
  • hızla büyüyoruz diye övünen bakanımız acaba bu büyümede en büyük hak sahibi calışanların durumu ne bilgisi var mı.bu büyüme onlara hiç bir şekilde yansımadığını biliyor mu.sadece isg de son 3 yıl içinde 1000 kişinin ekmeğinden olduğunu ve patronların burası benim ben bukadar veriyorum deyip işine gelen çalışır dediğini çalışanın hakkını arayıp sendikalı olunca para benim diyen ve bu parayı yakıp yine sendikayı buraya sokmam dediğini ve hizmet verdiği uçaklara başınızın çaresine bakın diyerek en başta pegasusu sözleşmesi varken celebiye verdiğini ve işçisine pegasus bizimle olan sözleşmesini iptal etti diye 550 kişiyi kapıya koyduğunu biliyor mu.hepsini biliyorlar ama onlar emekçinin değil işverenin temsilcileri ne yazık.havacılıkta grev hakkını elinden al.son tgs işçi alımında görüşmeye çağrılan ve görüşmeye gidince isg de çalışmış elemanları görüşme yapmaya dahi gerek görmeden servisler doldurup geriye yolladıklarını biliyor mu.evet havacılık sektörü rizelilerle büyüyor

Bakan Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin son yıllarda havacılık alanında dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi olduğunu ifade etti. Bu yükselişin 2012 yılında da devam ettiğini belirten Yıldırım, bu yılın ilk 6 ayında toplam uçak trafiğinde geçen yılın aynı dönemine göre iç hatlarda yüzde 4,6, dış hatlarda ise yüzde 5,4 artış olduğunu söyledi. Havalimanlarında iniş-kalkış yapan uçak sayısının şimdiden 497 bin 603'e ulaştığını ifade eden Yıldırım, "Geçen yıl aynı dönemde 413 bin uçak iniş-kalkış yapmıştı. Bu yıl daha tatil sezonuna yeni girmiş olmamıza karşın yüzde 5'lik bir artışı yakalamış olduk" diye konuştu.

Uçak trafiğinde yaşanan artışın, yolcu sayılarına da yansıdığını vurgulayan Bakan Yıldırım, 2011 yılında 58 milyon 258 bini iç hatlarda, 59 milyon 362 bini ise dış hatlarda olmak üzere 117 milyon 620 bin kişinin uçtuğunu, bu yılın ilk 6 ayında ise şimdiden 57 milyonun üzerinde kişinin havayolunu kullandığını söyledi.

Geçen yılın ilk 6 ayında iç hatlarda taşınan yolcu sayısı 27 milyon 280 bin iken, bu yılın aynı döneminde bu sayının yüzde 11,4 artışla 30 milyon 385 bine çıktığını belirten Yıldırım, "Dış hatlarda ise taşınan yolcu sayısı 24 milyon 425 binden 26 milyon 700 bine çıktı. Taşınan yolcu sayısı toplamda 57 milyonu aşarak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,4 arttı" dedi.

-2012 yılında 130 milyon yolcu-

Bakan Yıldırım, söz konusu yükselişin tatil sezonunun başlarında yaşandığına dikkati çekerek, tatil ve Bayram dönemlerinde havayolunu kullananların sayısında artış yaşanacağını belirtti. Bakan Yıldırım, "Önümüzde daha uzun bir tatil dönemi ve bayramlar var. Bu yıl taşınan yolcu sayısında istikrarlı bir yükseliş olacağını düşünüyoruz. 2012 yılı sonunda 130 milyon yolcu sayısına ulaşmayı bekliyoruz" diye konuştu.

Yapılan çalışmalar neticesinde vatandaşların takdirini topladıklarını ifade eden Yıldırım, 2003 yılından bu yana 16 milyon kişinin ilk defa havayolu ile yolculuk yaptığını kaydetti.

-"Yatırımlar hız kesmeden devam ediyor"-

10 yıl önce iç hatlarda tek işletmeciyle 2 merkezden 25 noktaya uçuş yapıldığını, artık 6 havayolu şirketi ile 7 merkezden toplam 48 noktaya uçuş yapıldığını belirten Bakan Yıldırım, "Biz, 'hayaldi gerçek oldu' diyen bir hükümetiz. Yatırımlarımız ve çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. O yüzden bu yıl uçakla taşınan yolcu miktarının 130 milyonu geçmesi bizim için şaşılacak bir durum olmayacak. Şimdiden geçen yıla göre yüzde 10'un üzerinde artış yaşandı. Çünkü her geçen gün vatandaşlarımız havayolunu daha çok tercih eder hale geldi" dedi.

BAKAN YILDIRIM: "VATANDAŞ HAVAYOLUNU TERCİH EDİYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

YORUM ~ 6 yıl önce
Ya birazda olumlu bakın nedir bu hep muahalefet hep muhalefet.Artık muhalefetinde bir anlamı kalmıyor.Ne yapsalar boş.Ben akp ye oy vermedim ama adamlar havacılıkta iyi şeyler yaptı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
son söz ~ 6 yıl önce
yahu bir de oruçlu ağzınla ...doğru laf et be kardeş....bakansan iyi bak yaw.....pes valla..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flyjet ~ 6 yıl önce
INSANLAR YORUMLARI BELLI BIR KONUDA KIZKINLIKLARIN BELIRTMEK ICIN YAZIYORLAR... BU KADAR UCUZ.KALITELI, GUVENLI HAVAYOLU,HAVALIMANLARINIVE DEMIRYOLLARINI DEGERLENDIRMEYE ALMALI... BU KADAR GUZELLIGIN BIR ARAYA GELMESININ SIRRINI SORMALILAR BENCE,, HA BENDE SIKAYETCIYIM SAYIN BAKANDAN BIZIM NOSTALJIMIZLERI TARIH YAPTIGI ICIN KARA TRENLERIMIZI GOREMIYORUM,HIZLI TRENLE YOLLAR SEYAHATLER COK KISA... SONRA MEMLEKETIM GIT GEL 6 SAATDI...BIR DUSUNUN TEKRAR DEGERLENDIRMENIZI ONERIRIM .SAYGILAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saw ~ 6 yıl önce
hızla büyüyoruz diye övünen bakanımız acaba bu büyümede en büyük hak sahibi calışanların durumu ne bilgisi var mı.bu büyüme onlara hiç bir şekilde yansımadığını biliyor mu.sadece isg de son 3 yıl içinde 1000 kişinin ekmeğinden olduğunu ve patronların burası benim ben bukadar veriyorum deyip işine gelen çalışır dediğini çalışanın hakkını arayıp sendikalı olunca para benim diyen ve bu parayı yakıp yine sendikayı buraya sokmam dediğini ve hizmet verdiği uçaklara başınızın çaresine bakın diyerek en başta pegasusu sözleşmesi varken celebiye verdiğini ve işçisine pegasus bizimle olan sözleşmesini iptal etti diye 550 kişiyi kapıya koyduğunu biliyor mu.hepsini biliyorlar ama onlar emekçinin değil işverenin temsilcileri ne yazık.havacılıkta grev hakkını elinden al.son tgs işçi alımında görüşmeye çağrılan ve görüşmeye gidince isg de çalışmış elemanları görüşme yapmaya dahi gerek görmeden servisler doldurup geriye yolladıklarını biliyor mu.evet havacılık sektörü rizelilerle büyüyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000