19 Haziran 2009, Cuma 11:26:00

BAKAN YILDIRIM: "KAPTAN PİLOT SIKINTIMIZ VAR"

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık Kulübü tarafından organize edilen, 19 Mayıs'ın 90. yıl anısına 1. Samsun Gökler Sempozyumu geniş katılımcı kitlesiyle başladı.
  • Süper Kedi rumuzlu yorumcuya tamamiyle katılıyorum. Hv.K.K.lığından hizmet yılını doldurup emekliye ayrılan sadece Nakliye uçaklarını uçak komutanı olarak uçurmuş personeline, yalnızca genel havacılık konularında kurs verilerek yapılacak imtihan sonucu direkt kaptanlık verilmesi hususunda Ulusal Mevzuatımızda revizyon yapmalıyız. AB dayatması EASA'ya uymaya devam ettiğimiz sürece daha çoook fırında yanmış kuru ekmek yedirir avrupalı bize. Herşeyi Ab kriteri diyerek EASA'yı dayatmayın bu millete. Bu ülkede kaptandan çok ne var. Hem ayranımız yok içmeye, tahterevanla gideriz ATPL imtihanı vermeye. Yıllarca C-130, CN235'i binlerce saat uçurmuş pilotları 14 yada 6 dersten imtihan etmek çokmu gerekli acaba.
  • Kaptanmı az ? Çözüm çok kolay arkadaşlar.Hava Kuvvetlerinden ayrılanlara direkt sınavsız ATPL verelim (Bunu kendi aralarında konuşup mantıklı bulanları kendi kulaklarımla duydum),hatta buda benden;direkt sol sandalyeye otursunlar.Ne gam ne tasa....Woowooozange.
  • ne oldu yareninemi dokunda yazılan yorumlar...o dediklerin kısa bir süre sonra gerçekleşecek ve senin gibi manueller tarih olaak merak etme...gelecek gençlerin...siz nasıl olsa öylede böylede gideceksiniz elbet birgün
  • Sizlerin daha elli fırın ekmek yemeniz gerek..Kulaktan dolma yanlış bilgiler ile politıka yapmayınız.Ciddi konular kahvehane veya cafe sohbetlerine benzemez.Ezber yazmakla sadece komik olursunuz.Siz Dünya havacılığını nereden biliyormuşsunuz.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde gerçekleşetirilen ve 3 gün boyunca devam edecek olan sempozyumda, Ulaştıma Bakanı Binali Yıldırım'a "Akademisyen Fahri Doktor" unvanı verildi. Fahri doktora unvanı alan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, daha sonra cübbesibi giyerek sempozyuma katılanlara bir konuşma yaptı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "2003'te başlattığımız 'havacılıkta serbestleşme' ve bölgesel havacılık çerçevesinde sivil havacılık büyük başarı göstermiştir. Dünya havacılık otoritelerinin Türkiye için öngördüğü süreden 10 yıl öncesinden başardık 55 milyon yolcuyu uçurduk" dedi.

Yıldırım ayrıca, ""Şuanda pilot sıkıntımız yok, tip eğitimi almış asgari uçuş süresini tamamlamış kaptan pilot sıkıntımız hala devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a plaket verildi.

Binali Yıldırım

Binali Yıldırım

BAKAN YILDIRIM: "KAPTAN PİLOT SIKINTIMIZ VAR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 9 yıl önce
Süper Kedi rumuzlu yorumcuya tamamiyle katılıyorum. Hv.K.K.lığından hizmet yılını doldurup emekliye ayrılan sadece Nakliye uçaklarını uçak komutanı olarak uçurmuş personeline, yalnızca genel havacılık konularında kurs verilerek yapılacak imtihan sonucu direkt kaptanlık verilmesi hususunda Ulusal Mevzuatımızda revizyon yapmalıyız. AB dayatması EASA'ya uymaya devam ettiğimiz sürece daha çoook fırında yanmış kuru ekmek yedirir avrupalı bize. Herşeyi Ab kriteri diyerek EASA'yı dayatmayın bu millete. Bu ülkede kaptandan çok ne var. Hem ayranımız yok içmeye, tahterevanla gideriz ATPL imtihanı vermeye. Yıllarca C-130, CN235'i binlerce saat uçurmuş pilotları 14 yada 6 dersten imtihan etmek çokmu gerekli acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kaptanmı az ? Çözüm çok kolay arkadaşlar.Hava Kuvvetlerinden ayrılanlara direkt sınavsız ATPL verelim (Bunu kendi aralarında konuşup mantıklı bulanları kendi kulaklarımla duydum),hatta buda benden;direkt sol sandalyeye otursunlar.Ne gam ne tasa....Woowooozange.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ne oldu yareninemi dokunda yazılan yorumlar...o dediklerin kısa bir süre sonra gerçekleşecek ve senin gibi manueller tarih olaak merak etme...gelecek gençlerin...siz nasıl olsa öylede böylede gideceksiniz elbet birgün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sizlerin daha elli fırın ekmek yemeniz gerek..Kulaktan dolma yanlış bilgiler ile politıka yapmayınız.Ciddi konular kahvehane veya cafe sohbetlerine benzemez.Ezber yazmakla sadece komik olursunuz.Siz Dünya havacılığını nereden biliyormuşsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000