03 Aralık 2015, Perşembe 13:46:23

Bakan Işık'tan Cengiz Topel açıklaması

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, iktidarları döneminde havayolu ulaşımının "halkın yolu" haline geldiğini belirterek, "İnşallah Cengiz Topel Havalimanı'nı Türkiye'nin önemli havalimanlarından biri haline getireceğiz" dedi.
  • Pişmaniyecilere kolaylık olmuş
  • Atatürk'ten veya 3. Havaalanından uçuş mu koyacak? Ankara'dan İzmit'e kaç kişi havaalanları prosedürlerinden ve beklemelerinden geçip gel R ki hızlı tren koyacaklarını da belirtiyorlar. İzmir ve Antalya yolcusu var mı? Hub olmayan diğer alanlar için yolcu potansiyeli olsa bile kim uçağını hub dışına çıkaracak? Yazık devletin parasına. Hızlı tren ve ihalesi yapılacak 3. Köprü çevre yolu bu alanı bitireceğinin zaten garantisi.
  • Yeter artık bu kafayla bu ülke yönetilmez, yönetilemez. Sabiha'ya ilave pist yapmıyorlar, Cengiz Topel'i geliştiraceklermiş! Herşeyi bilen ülke insanının saygıdeğer yorumcuları da yazmış, Cengiz Topel'de potansiyel varmış, şöyleymiş, böyleymiş... Nereden geldiniz Allah aşkına, Allah akıl dağıtırken şemsiye mi açtınız? Bu kafalar yüzünden şemsiye bir tarafımızda, açıldı açılacak durumunda... Kim bilir o ihaleyi kim aldı, kim bilir orada ne dolaplar dönüyor... Cengiz Topel'e maden bu kadar ihtiyaç var neden şu an bir Allah'ın kulu gitmiyor??? Tek sıkıntı ILS'mi (sanki orası her gün sis altında). Siz önce Sabiha Gökçen'e CAT III (manialardan dolayı olmuyorsa CAT II'ye de razıyız) yapın. Sabiha'da sis olduğunda yaşanan rezillik çok daha büyük.
  • Kocaeli, evet çok başarılı bir havalimanı değil, İstanbul'a yakınlığından dolayı, bu çok büyük havalimanının gölgesinde kalıyor, Bursa ile aynı kaderi paylaşıyor. Bu durumda, hangi özel girişimci bu havaalanını alır özelleştirme idaresinden? :) sizin aklınız yattı mı? Siz mali gücünüz olsa bu havaalanını özelleştirmeden alır mıydınız? ki özelleştirilsin diye başkasına tavsiye ediyorsunuz? bu kafayla okulları da özelleştirmek lazım. Hiç kâr etmiyorlar çünkü..

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, iktidarları döneminde havayolu ulaşımının "halkın yolu" haline geldiğini belirterek, "İnşallah Cengiz Topel Havalimanı'nı Türkiye'nin önemli havalimanlarından biri haline getireceğiz" dedi.

Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cengiz Topel Havalimanı'nda Aletli İniş Sistemi (ILS) kurulması kapsamında DHMİ Genel Müdürlüğünce 30 Eylül'de yeni taksi yolu ile ilave apron işi için ihale yapıldığını söyledi.

Firmalarla sözleşme imzalandığını ifade eden Işık, firmalara 8 ay süre verildiğini kaydetti.

Işık, konuyla ilgili olarak 1 Aralık'ta yer teslimi yapıldığını dile getirerek, söz konusu işin 3 milyon 128 bin liraya mal olacağını bildirdi.

Türkiye'nin AK Parti iktidarıyla havayolu taşımacılığında önemli bir mesafe katettiğini anlatan Işık, "İktidarlarımız döneminde havayolu 'halkın yolu' haline geldi. Eskiden sadece zengin kesimin kullandığı havayolundan artık tüm vatandaşlarımız rahatça ve zaman zaman indirimlerle otobüs bileti fiyatına yararlanıyor. Türkiye'nin birçok bölgesinde havalimanı yapılmasını önemsiyoruz" şeklinde konuştu.

"Cengiz Topel Havalimanı önemli potansiyele sahip"

Cengiz Topel Havalimanı'nın bulunduğu konum itibarıyla öneme sahip olduğunu anlatan Işık, İstanbul'daki havalimanları ihtiyaca cevap veremez duruma geldiğinde Cengiz Topel Havalimanı'nın iyi bir alternatif olacağını söyledi.

Işık, sisli havalarda uçakların Cengiz Topel Havalimanı'na inişte sıkıntılar yaşadığı için ILS kurulumu gerçekleştirildiğini belirterek, "Pistin önündeki tepe tıraşlandı. ILS cihazı yerleşmeyince de uçuşların yaklaşık yüzde 10'u sis nedeniyle iptal ediliyordu. Şimdi o problem çözüldü. Yaklaşık 1 milyon metreküplük bir hafriyatla o tepe ve askeri alandaki küçük bir tepe ortadan kaldırıldı ve ILS cihazı yerleştirildi" ifadesini kullandı.

Cengiz Topel Havalimanı'na bir yıl içinde 10 milyon liranın üzerinde yatırım yapıldığını vurgulayan Işık, "İnşallah Cengiz Topel Havalimanı'nı Türkiye'nin önemli havalimanlarından biri haline getireceğiz" dedi.

Bakan Işık'tan Cengiz Topel açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Pişmaniye ~ 3 yıl önce
Pişmaniyecilere kolaylık olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 3 yıl önce
Atatürk'ten veya 3. Havaalanından uçuş mu koyacak? Ankara'dan İzmit'e kaç kişi havaalanları prosedürlerinden ve beklemelerinden geçip gel R ki hızlı tren koyacaklarını da belirtiyorlar. İzmir ve Antalya yolcusu var mı? Hub olmayan diğer alanlar için yolcu potansiyeli olsa bile kim uçağını hub dışına çıkaracak? Yazık devletin parasına. Hızlı tren ve ihalesi yapılacak 3. Köprü çevre yolu bu alanı bitireceğinin zaten garantisi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne kafa ya... ~ 3 yıl önce
Yeter artık bu kafayla bu ülke yönetilmez, yönetilemez. Sabiha'ya ilave pist yapmıyorlar, Cengiz Topel'i geliştiraceklermiş! Herşeyi bilen ülke insanının saygıdeğer yorumcuları da yazmış, Cengiz Topel'de potansiyel varmış, şöyleymiş, böyleymiş... Nereden geldiniz Allah aşkına, Allah akıl dağıtırken şemsiye mi açtınız? Bu kafalar yüzünden şemsiye bir tarafımızda, açıldı açılacak durumunda... Kim bilir o ihaleyi kim aldı, kim bilir orada ne dolaplar dönüyor... Cengiz Topel'e maden bu kadar ihtiyaç var neden şu an bir Allah'ın kulu gitmiyor??? Tek sıkıntı ILS'mi (sanki orası her gün sis altında). Siz önce Sabiha Gökçen'e CAT III (manialardan dolayı olmuyorsa CAT II'ye de razıyız) yapın. Sabiha'da sis olduğunda yaşanan rezillik çok daha büyük.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
peki bir soru ~ 3 yıl önce
Kocaeli, evet çok başarılı bir havalimanı değil, İstanbul'a yakınlığından dolayı, bu çok büyük havalimanının gölgesinde kalıyor, Bursa ile aynı kaderi paylaşıyor. Bu durumda, hangi özel girişimci bu havaalanını alır özelleştirme idaresinden? :) sizin aklınız yattı mı? Siz mali gücünüz olsa bu havaalanını özelleştirmeden alır mıydınız? ki özelleştirilsin diye başkasına tavsiye ediyorsunuz? bu kafayla okulları da özelleştirmek lazım. Hiç kâr etmiyorlar çünkü..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000