17 Eylül 2014, Çarşamba 16:15:33

BAKAN ELVAN'DAN TERMİNAL SÖZÜ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kahramanmaraş’taki mevcut havaalanın şehre yakışmadığını söyledi.
  • k.maraşa yeni seferlerde istiyoruz antalya k.maraş sabah akşam istanbul
  • Kahramanmaraşa iş dolayısyla sürekli gidip geliyorum hakikaten şaşıyordum şehir sanayi şehri büyük gelişmiş kalkınmış bir şehir ama terminal binası çok eski ve aşırı derecede küçük özür diliyerek kümes gibi.Sevindim çalışkan Kahramanmaraşlılar adına.En kısa zamanda modern havalimanlarına kavuşurlar.
  • Dün Isparta'daydım, bizim evin salonu yolcu bekleme salonundan daha büyük. Küçük terminaller bir master planla elden geçirilip yenilenmeli, üstelik Isparta'ya Kara Havacılık Okulu ve sivil havacılık yatırımları da var.
  • Bakin muslüm okdu. Allah orhana ferdiye zeval vermesin.

Havalimanı içerisindeki terminal binasının oldukça eski olduğunu belirten Bakan Elvan, "Terminal binası oldukça eski diyebileceğimiz veya Kahramanmaraş’a yakışmayacak bir terminal binası belki. Dolayısıyla biz Kahramanmaraşımıza yeni bir terminal binası yapacağız. Bunu 2015 yılı yatırım programına alacağız. Bununla ilgili proje çalışmaları yapıldı, yeri de tespit edildi. Bir buçuk yıl sonra Kahramanmaraşımız güzel bir havaalanı terminal binasına kavuşmuş olacak." dedi.

Bakanlığı ile ilgili çeşitli incelemelerde bulunmak üzere bu sabah özel uçakla Kahramanmaraş'a gelen Bakan Elvan, Vali Şükrü Kocatepe tarafından hava alanında karşılandı. Karşılamanın ardından beraberindeki heyetle birlikte havaalanı içerisinde incelemelerde bulunan Elvan, havaalaının şehre yakışmadığını, yeni havaalanı binasın yapımına 2015 yılında başlanacağını bildirdi.

Hava alanı çıkışında gazetecilere değerlendirmede bulunan Bakan Elvan, "Kahramanmaraş’ımızın tüm ulaştırmayla ilgili sorunlarını masaya yatıracağız. Ne tür eksiklikleri var, bundan sonraki süreçte biz neleri yapacağız, demir yolu itibariyle, hava yolu, kara yolu itibariyle teker teker tartışacağız. Kahramanmaraş’ımıza nasıl ve ne şekilde hizmet verebiliriz bunu ortaya koyacağız. Havaaalnı terminal binamızı birlikte gezdik. 2005-2006 yıllarında Kahramanmaraş’ın yıllık yolcu sayısı yaklaşık 6 bin civarındaydı. Geçen yıl 146 bin’e ulaştık. Bu yıl 200 bine ulaşacağız. 2013-2014 yılları arasındaki fark şu; son 8 ay itibariyle yüzde 53 civarında bir artış söz konusu yolcu sayısında. Kahramanmaraş’taki vatandaşlarımızın hava yoluyla rahat bir şekilde ulaşımını kolaylaştıracağız." diye konuştu. (bugün)

BAKAN ELVAN'DAN TERMİNAL SÖZÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

arzu ~ 3 yıl önce
k.maraşa yeni seferlerde istiyoruz antalya k.maraş sabah akşam istanbul

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstanbul ~ 4 yıl önce
Kahramanmaraşa iş dolayısyla sürekli gidip geliyorum hakikaten şaşıyordum şehir sanayi şehri büyük gelişmiş kalkınmış bir şehir ama terminal binası çok eski ve aşırı derecede küçük özür diliyerek kümes gibi.Sevindim çalışkan Kahramanmaraşlılar adına.En kısa zamanda modern havalimanlarına kavuşurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dün Isparta'daydım, bizim evin salonu yolcu bekleme salonundan daha büyük. Küçük terminaller bir master planla elden geçirilip yenilenmeli, üstelik Isparta'ya Kara Havacılık Okulu ve sivil havacılık yatırımları da var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaile alınan ~ 4 yıl önce
Bakin muslüm okdu. Allah orhana ferdiye zeval vermesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000