13 Mayıs 2016, Cuma 10:23:42

Bakan Binali Yıldırım'a Ankara sorusu

Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Ankara'dan bazı ülkelere uçak seferlerin olmaması Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a sordu.
  • Bu kişiyi belediye başkanı dahi seçmediler ama bakan oldu.Türkiyenin siyaset anlayışı bu.
  • vekil bakana, çocuklarının genç yaşta nasıl 17 şirket kurup,30 gemi sahibi olduklarını ve oğlunun kumarda yakalanmasını falan soracak...
  • Cevap: economies of scale yani ölçek ekonomisi
  • THY den hic mutlu omayan biri olarak yaziyorum. Soru cok sacma. 1. THY borsaya kayitli bir sirket. 2. Ankara'dan mesela New York'a tarifeli bir ucagi karsilikli doldurabilecekmi. Eger o ucak zarar edecek ise o hat acilmaz. 3. Istanbul toplanma merkezidir. Ucak amca oyle doldurulabilir. 4. Soruyu soran cahil olsa uzulmem ama bir vekil sordugu icin uzuldum.

Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Ankara'dan bazı ülkelere uçak seferlerin olmaması Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a sordu.

Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu'nun Binali Yıldırım'a yönelttiği soru önergesi şöyle:

"Başkentler, diğer ülke başkentlerine direk uçuşlarla bağlanmaktadır. Cumhuriyetimizin başkenti Ankara’dan, ABD ve Avrupa’nın Roma Paris Londra gibi önemli başkentlerine, Türk Hava Yolları direk uçmadan, İstanbul üzerinden aktarmalı olarak uçuş gerçekleştirmektedir.

Başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkeye gitmek isteyen vatandaşlarımız öncelikle İstanbul’a gitmek zorunda ve orada birkaç saat bekledikten sonra gidecekleri ülkeye uçmaktadırlar. Bu durum, vatandaşlarımız başta olmak üzere zamanla yarışan iş dünyasını, Ankara’da bulunan yabancı büyükelçileri, dış ülke temsilcilerini zora sokmaktadır.

1. Başkentimiz Ankara’dan direk gidiş ve geliş yönünde, bazı yabancı ülkelere uçuşun olmamasının sebebi nedir?

2. Yurtdışı uçuşlarının İstanbul üzerinden yapılması sizce vatandaşlarımız ve zamana karşı yarışan iş dünyası için hem maddi hem de zaman açısında bir sorun teşkil etmiyor mu?

3. Bu anlayış ve yaklaşım, yabancı ülkeler ve yabancı ülke vatandaşları bakışıyla ülkemizin itibarını zedelemiyor mu?

4. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’dan, yabancı birçok ülke ve başkente direk uçuşun olmaması başkentimiz Ankara’nın imajına yakışmakta mıdır?

5. Ankara’dan direk uçuşların olmaması, başkent Ankara ve Anadolu’nun diğer illerinin turizmini etkilemiyor mu?

6. Esenboğa Havalimanı’nın kapasitesi ve altyapısı yurtdışına direk uçuşları kaldırabilecek yeterli kapasiteye sahip değil midir?" (Gerçekgündem)

Bakan Binali Yıldırım'a Ankara sorusu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

ADB ~ 2 yıl önce
Bu kişiyi belediye başkanı dahi seçmediler ama bakan oldu.Türkiyenin siyaset anlayışı bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ben de sandım ki ~ 2 yıl önce
vekil bakana, çocuklarının genç yaşta nasıl 17 şirket kurup,30 gemi sahibi olduklarını ve oğlunun kumarda yakalanmasını falan soracak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 2 yıl önce
Cevap: economies of scale yani ölçek ekonomisi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adnan ~ 2 yıl önce
THY den hic mutlu omayan biri olarak yaziyorum. Soru cok sacma. 1. THY borsaya kayitli bir sirket. 2. Ankara'dan mesela New York'a tarifeli bir ucagi karsilikli doldurabilecekmi. Eger o ucak zarar edecek ise o hat acilmaz. 3. Istanbul toplanma merkezidir. Ucak amca oyle doldurulabilir. 4. Soruyu soran cahil olsa uzulmem ama bir vekil sordugu icin uzuldum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000