31 Mayıs 2015, Pazar 08:45:21

Bakan Bilgin'den havalimanı açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin: 100 kilometrede bir havalimanı hedefi doğrultusunda ihtiyaç duyulan yerlere havalimanı yapılacak.
  • Ankara-Yozgat arbayla iki buçuk saat havaalanı yapılsa uçakla kim gider. Ankara merkez-Esenboğa 45 dk min. 1 saat önce terminalde ol, boarding taksi pist başı derken oldu sana min 2 saat sis pus yağmur gecikme rötar olmazsa. O sürede zaten Yozgat'a girmiş olursun. Ama hızlı tren nazar değmesin hem rahat hem ucuz hem de hava mava dinlemez. Bence de her şehre hızlı tren çok daha etkili ve uzun vadeli bir proje olur.
  • Bence ulaşımın çözümü hızlı tren. Aynı proje hızlı trenle yapılsa hem daha uzun ömürlü hemde daha etkin kullanımı olur. Her 100 km de 1 havaalanı yerine her ile hızlı tren.
  • Aklın yolu birdir derler... Çözüm ; Altyapı sağlam demiryolu ve hızlı tren... Örnek , Eskişehir-Ankara Eskişehir-İstanbul Kim gider ki uçakla ??? Hem hızlı ve zahmetsiz, hemde ucuz...
  • Trj328 ve trj628'lere zemin hazırlanıyor. Kara yollarında otobüs ve otomobille seyahat iyice azalacak. Hız artacak. Uçaklar kargoda alacak güzel gelişmeler. Yerli uçakları sabırsızlıkla bekliyoruz. Ne olursa olsun yapın şu uçakları mutlaka piyasasıda olacak bkz türk cumhuriyetleri ve afrika ülkeleri

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Niğde-Aksaray, Rize-Artvin, Karaman, Yozgat, Edirne ve Antalya'nın batısına havalimanı yapılacağını belirterek, "En fazla 100 kilometrede bir havalimanı ve yerli bölgesel uçak üretimi hedeflerine paralel olarak ihtiyaç olan tüm illere bir süreç ve plan dahilinde havalimanları yapılacak" dedi.

Bakan Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "En fazla 100 kilometrede bir havalimanı ve yerli bölgesel uçak üretimi hedeflerine paralel olarak ihtiyaç olan tüm illere bir süreç ve plan dahilinde havalimanları yapılacağını" belirterek, birçok ülkede bunun örneğinin bulunmadığına dikkati çekti. Bilgin, Ordu-Giresun ve Hakkari-Yüksekova havalimanlarının da hizmete girmesiyle Türkiye'de hizmet verilen havalimanı sayısının 55'e yükseldiğinin altını çizdi.

Halkın havayoluna ilgisinin büyük olduğunu belirten Bilgin, her geçen gün bu ilgi ve ihtiyacın arttığını bildirdi.

Bilgin, ihtiyaç doğrultusunda Niğde-Aksaray, Rize-Artvin, Karaman, Yozgat, Edirne ve Antalya'nın batısına yeni havalimanı yapılması, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Atatürk Havalimanı ile Siirt, Gaziantep, Kahramanmaraş, Tokat gibi bazı illerdeki mevcut havaalanlarının pist ve/veya terminal kapasitelerinin artırılması ve modernize edilmesi yönünde de çalıştıklarını kaydetti.

Bilgin, Diyarbakır Havalimanı terminal binasının bu yılın eylül ayında tamamlanarak hizmete alınacağını, Çukurova Bölgesel Havalimanı inşa çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, Rize-Artvin arasında yapılması planlanan havalimanının Türkiye'nin deniz üzerine yapılacak ikinci havalimanı olacağını da sözlerine ekledi.

Bakan Bilgin'den havalimanı açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ankara-Yozgat arbayla iki buçuk saat havaalanı yapılsa uçakla kim gider. Ankara merkez-Esenboğa 45 dk min. 1 saat önce terminalde ol, boarding taksi pist başı derken oldu sana min 2 saat sis pus yağmur gecikme rötar olmazsa. O sürede zaten Yozgat'a girmiş olursun. Ama hızlı tren nazar değmesin hem rahat hem ucuz hem de hava mava dinlemez. Bence de her şehre hızlı tren çok daha etkili ve uzun vadeli bir proje olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bence ulaşımın çözümü hızlı tren. Aynı proje hızlı trenle yapılsa hem daha uzun ömürlü hemde daha etkin kullanımı olur. Her 100 km de 1 havaalanı yerine her ile hızlı tren.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Aklın yolu birdir derler... Çözüm ; Altyapı sağlam demiryolu ve hızlı tren... Örnek , Eskişehir-Ankara Eskişehir-İstanbul Kim gider ki uçakla ??? Hem hızlı ve zahmetsiz, hemde ucuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Trj328 ve trj628'lere zemin hazırlanıyor. Kara yollarında otobüs ve otomobille seyahat iyice azalacak. Hız artacak. Uçaklar kargoda alacak güzel gelişmeler. Yerli uçakları sabırsızlıkla bekliyoruz. Ne olursa olsun yapın şu uçakları mutlaka piyasasıda olacak bkz türk cumhuriyetleri ve afrika ülkeleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000