06 Ağustos 2017, Pazar 11:27:30

Bakan Arslan'dan Atatürk Havalimanı açıklaması

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 3. havalimanının hizmete girmesinin ardından Atatürk Havalimanı'nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirtti.
  • milli mesleğimiz olan rezidans yapılmalı
  • Kemalizm biterse ancak Türkiye prangalarından kurtulabilir.
  • Babam orayi bana alacak ..verecem betonu vuracam kirbaci..benim babam cok zengin
  • SAW 2. Pist bittiği ve eski bir tadilata alınarak tamamlandıktan sonra yeni apron ve terminaller ile kapasite artırımı sağlanırsa kim takar 3.havalimanını? 3. Havalimanı transit merkezi olacak deniyor ama kimse yabana atamaz ki İstanbul'un yolcu potansiyeli de çok fazla olacak, yeni Atatürk'teki yoğunluğu oraya kaydırmak için SAW'ın ilerleyişi yavaş olmalı. Önce 3. havalimanı tutmalı daha sonra bir ara SAW'da aradan çıkar nasılsa kafası... Atatürk'e gelince tabi ki yeşil alan olmayacak, private uçaklara hizmet verme durumunun da belli bir süre devam edebileceğini yani göstermelik olacağını düşünüyorum. Sonrasında Allah Kerim kim kimin cebine daha çok el atarsa artık... Diğer yandan seneye peyderpey faliyetleri durdurulacak bir meydan için yeni bir dış hatlar terminali yeni açıldı, niye? Neyse hangi magazin "haberi" var onu okuyalım bari...

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 3. havalimanının hizmete girmesinin ardından Atatürk Havalimanı'nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirterek, "Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil" dedi. Bakan Arslan, Atatürk Havalimanı terminallerinin fuar alanı olarak hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuştu.

Arslan; 'İki havalimanının aynı anda kullanma imkanı yok. İkisi de aynı hava koridorunu kullanıyor. Buranın kesinlikle yapılaşmaya açılmaması, İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenlenmesi ve küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak kullanılmasını planlıyoruz. Çok sayıda terminal var burada bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz, Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da talimatları bu yönde.

SABİHA GÖKÇEN'E İKİNCİ PİST

Sabiha Gökçen havalimanı'na yapılacak ikinci pist ile ilgili de konuşan Bakan Arslan; 'İkinci pist inşaatı devam ediyor. Hedefimiz 2019’da ikinci pisti bitirerek kapasiteyi artırmak' dedi. 

Bakan Arslan ayrıca Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın 2018 yılında, Rize-Artvin Havalimanı'nın da 2020'de açılacağını ifade ederken, Yozgat, Karaman ve Bayburt'a da yeni orta ölçekli havalimanları yapılacağını açıkladı.

Bakan Arslan'dan Atatürk Havalimanı açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

rezidans ~ 12 ay önce
milli mesleğimiz olan rezidans yapılmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güldüm ~ 12 ay önce
Kemalizm biterse ancak Türkiye prangalarından kurtulabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Japon ~ 12 ay önce
Babam orayi bana alacak ..verecem betonu vuracam kirbaci..benim babam cok zengin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Analiz ~ 12 ay önce
SAW 2. Pist bittiği ve eski bir tadilata alınarak tamamlandıktan sonra yeni apron ve terminaller ile kapasite artırımı sağlanırsa kim takar 3.havalimanını? 3. Havalimanı transit merkezi olacak deniyor ama kimse yabana atamaz ki İstanbul'un yolcu potansiyeli de çok fazla olacak, yeni Atatürk'teki yoğunluğu oraya kaydırmak için SAW'ın ilerleyişi yavaş olmalı. Önce 3. havalimanı tutmalı daha sonra bir ara SAW'da aradan çıkar nasılsa kafası... Atatürk'e gelince tabi ki yeşil alan olmayacak, private uçaklara hizmet verme durumunun da belli bir süre devam edebileceğini yani göstermelik olacağını düşünüyorum. Sonrasında Allah Kerim kim kimin cebine daha çok el atarsa artık... Diğer yandan seneye peyderpey faliyetleri durdurulacak bir meydan için yeni bir dış hatlar terminali yeni açıldı, niye? Neyse hangi magazin "haberi" var onu okuyalım bari...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000