10 Ocak 2018, Çarşamba 09:05:25

Bakan Arslan soru önergelerini yanıtladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Havayolu ağında iç hat, dış hatta toplam taşıdığımız yolcu sayısı 193 milyon 300 binin üzerine çıkarak rekor seviyeye erişmiştir." dedi.
  • Cok bilmis bay mentalist. Havalimanlari Dünyanin neresinde sosyal Devlet politikasi olarak yapilmis. Bana kalirsa siz iskembeden yeni kavramlar üretiyorsunuz. Havalimanlari ihtiyac olan ve ticari potansiyeli pozotof olan cografi durum ile degerlendirirlerek hizmete sokulan bir yapidir. Otobüs terminali ile havalimanini ayni kefeye kotup kiyaslayacak Kadar cahil. Bakarmisiniz aciklamaya.. "Havalimanları birbiri ile bağlantılıdır kardeşim zarar eden Havalimanından kar edene uçuşlar olur" Allah askina bu sacma sapan hicbir dayanagi olmayan söylemi aciklayabilecek uzman var ise aciklasin. Düsünebiliyormusunuz trabzon havaalani zara ediyor.. Kar eden Bodrum havaalani yolcularini Trabzona inmeye zorluyorsunuz gibi birsey. Karikatur gibisin..
  • DHMİ Kurumu mecliste bütçesi görüşülmeyen yegane ve tek kurumdur.Yani bir altın yumurtlayan tavuk gibidir.Kazancı direk hazineye gider.Devletin gelirlerine ilaveten DHMİ nin geliri bir bounus gibidir.
  • Kar eden zararı karşılar!zihniyet bozuk.zaradan çıkart devletin üstünden gelmediği hiç bir sorun olamaz.Ağlamayı bir bırakında karlılığı arttırıcak çözümler üretin.
  • Bütün devlet veya özel sektörde durum Sn.Bakan ın açıkladığı ile eş değerdir,kar eden birim zarar eden birimi destekler,kaldı ki DHMİ zarar eden hava limanlarını desteklemesine rağmen karlılığı en yüksek kamu sektörüdür ve halka hizmet için vardır,zarar eden hava limanları kapanırsa karlılığı artacak ve hazineye daha fazla girdi sağlanacaktı da diyebilirsiniz ancak hizmet verdiği zarar eden hava limanları bölge koşulları ile bölge halkı düşünüldüğünde terör belası ve karayolu yada diğer ulaşım sektörlerinin yetmezliği göz önüne alındığında hizmetin devamı kaçınılmazdır. Daha ne çok gereksiz kamu harcamaları var ki zararları kat ve kat fazladır,hava limanları zararı bunların yanında devede kulak kalır. Gelişmişliğin göstergesi olan bu hava limanları zarar etsede açık kalmalıdır.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Havayolu ağında iç hat, dış hatta toplam taşıdığımız yolcu sayısı 193 milyon 300 binin üzerine çıkarak rekor seviyeye erişmiştir." dedi.

Arslan, TBMM Genel Kurulunda milletvekillerinin sözlü soru önergelerini cevapladı.

Faaliyetteki havalimanları arasında kar edenin de zarar edenin de bulunduğunu ifade eden Arslan, kar eden havalimanlarının zarar edenleri destekler vaziyette olduğuna işaret etti.

Havayolu ağını da bir bütün olarak değerlendirdiklerini ifade eden Arslan, "Havayolu ağında iç hat, dış hatta toplam taşıdığımız yolcu sayısı 193 milyon 300 binin üzerine çıkarak rekor seviyeye erişmiştir. Yine bu çerçevede DHMİ Genel Müdürlüğü 2016 yılında 1 milyar 527 milyon 57 bin 226 lira kar elde etmiş, bu kardan 888 milyon 500 bin 993 lirasını Hazine'ye ödemiştir." diye konuştu.

Bakan Arslan soru önergelerini yanıtladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Hadi oradan ~ 5 ay önce
Cok bilmis bay mentalist. Havalimanlari Dünyanin neresinde sosyal Devlet politikasi olarak yapilmis. Bana kalirsa siz iskembeden yeni kavramlar üretiyorsunuz. Havalimanlari ihtiyac olan ve ticari potansiyeli pozotof olan cografi durum ile degerlendirirlerek hizmete sokulan bir yapidir. Otobüs terminali ile havalimanini ayni kefeye kotup kiyaslayacak Kadar cahil. Bakarmisiniz aciklamaya.. "Havalimanları birbiri ile bağlantılıdır kardeşim zarar eden Havalimanından kar edene uçuşlar olur" Allah askina bu sacma sapan hicbir dayanagi olmayan söylemi aciklayabilecek uzman var ise aciklasin. Düsünebiliyormusunuz trabzon havaalani zara ediyor.. Kar eden Bodrum havaalani yolcularini Trabzona inmeye zorluyorsunuz gibi birsey. Karikatur gibisin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 5 ay önce
DHMİ Kurumu mecliste bütçesi görüşülmeyen yegane ve tek kurumdur.Yani bir altın yumurtlayan tavuk gibidir.Kazancı direk hazineye gider.Devletin gelirlerine ilaveten DHMİ nin geliri bir bounus gibidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mez ~ 5 ay önce
Kar eden zararı karşılar!zihniyet bozuk.zaradan çıkart devletin üstünden gelmediği hiç bir sorun olamaz.Ağlamayı bir bırakında karlılığı arttırıcak çözümler üretin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçar ~ 5 ay önce
Bütün devlet veya özel sektörde durum Sn.Bakan ın açıkladığı ile eş değerdir,kar eden birim zarar eden birimi destekler,kaldı ki DHMİ zarar eden hava limanlarını desteklemesine rağmen karlılığı en yüksek kamu sektörüdür ve halka hizmet için vardır,zarar eden hava limanları kapanırsa karlılığı artacak ve hazineye daha fazla girdi sağlanacaktı da diyebilirsiniz ancak hizmet verdiği zarar eden hava limanları bölge koşulları ile bölge halkı düşünüldüğünde terör belası ve karayolu yada diğer ulaşım sektörlerinin yetmezliği göz önüne alındığında hizmetin devamı kaçınılmazdır. Daha ne çok gereksiz kamu harcamaları var ki zararları kat ve kat fazladır,hava limanları zararı bunların yanında devede kulak kalır. Gelişmişliğin göstergesi olan bu hava limanları zarar etsede açık kalmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucmaz ~ 5 ay önce
Yani diyorsun ki zarar eden bir isletmeyi kar eder hale getirmeye gerek yok.. kapatmaya hic gerek yok. oradan hic yolcu ucmasa da önemli degil, nasil olsa kar eden diger havalanlari var.. onlarin karindan alir buradaki zarari kapatiriz, örnegin 250 milyon genel kar edecegimize, 170 milyon edelim. nasil olsa kardayiz.. aradaki fark 70 milyonu ülkenin ve halkin refahi icin baska alanlarda kullanmaya gerek yok. Kafa malum kafa.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000