22 Mart 2017, Çarşamba 08:51:11

Bakan Arslan ABD'nin yasağını değerlendirdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, ABD'nin elektronik cihaz yasağı kararı ile ilgili, "Türkiye açısından da ABD açısından da doğru bir şey değil." dedi.
  • Kabinde yasaklayın da aküleri bavulların arasında yansın, kimse söndüremesin. Asiana OZ-991 veya UPS 5X-6 uçuşlarını hatırlatırım. Ayrıca patlayıcıyı bavulun içindede patlatma imkanları var. Pan Am 103 ü hatırlatayim. Böyle gereksiz yasaklar yerine eşyaları daha iyi kontrol etseler....
  • 15 Temmuz'da herkes gördü binlerce insanın AHL apronunda kol gezdiğini. Sen onu benim külahıma anlat Hacı.
  • Sonunuz geldi, can çekişiyorsunuz... Biraz daha acı çekmeye devam edin
  • Boşbakan.. Yine boş konuştu.. Bunun için bakan olmak mı lazım? Davulun içi boş ama bu kadar ses çıkarmıyor.. Haha

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, ABD'nin elektronik cihaz yasağı kararı ile ilgili, "Türkiye açısından da ABD açısından da doğru bir şey değil." dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD'nin yasağını değerlendirdi. ABD'nin uçaklara alınacak elektronik eşyalara ilişkin kararı hatırlatılarak, Türk Hava Yolları (THY) tarafından da "ABD varışlı seferlerde geçerli olmak üzere cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmaması konusunda ilgili otoritelerce karar alındı" şeklinde açıklama yapılmasına ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Arslan, söz konusu kararın aralarında İstanbul Atatürk Havalimanı'nın da bulunduğu 8 ülkede 10 havalimanı için alındığını söyledi.

Tıbbi cihazlar ve cep telefonu dışındaki elektronik malzemelerin bagajda taşınmasıyla ilgili kararın ilerleyen günlerde uygulanacağının açıklandığını ifade eden Arslan, "Arkadaşlar dünden beri muhataplarıyla çalışıyorlar bu konu üzerinde. Önümüzdeki günlerde bunu sonuçlandırmış olacağız." dedi.

"Atatürk Havalimanı başka havalimanlarıyla karıştırılmamalı"

Yılda 80 milyonun üzerinde uçuşun gerçekleştiği İstanbul Atatürk Havalimanı'nın başka ülkelerdeki havalimanlarıyla karıştırılmaması gerektiğini vurgulayan Arslan, "Biz, bu anlamda her türlü güvenliği, tedbiri alıyoruz. Dünden itibaren de arkadaşlar çalışmaya başladılar. Bu konuda olumlu sonuç alır, yolcularımızın konforlu yolculuk yapmalarını sağlarız." ifadelerini kullandı.

Söz konusu görüşmelerin yapılma amacının sorulması üzerine Arslan, "Bizim derdimiz uygulamanın nasıl olacağı değil. Uygulamanın yolcunun konforunu da sayısını da düşürebileceği, Bunun yolcuların faydasına olmadığını vurgulayıp, bundan geri adım atmalarını veya daha hafifletilmesi gerektiği konuşuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Arslan ABD'nin yasağını değerlendirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Gereksiz yasaklar ~ 1 yıl önce
Kabinde yasaklayın da aküleri bavulların arasında yansın, kimse söndüremesin. Asiana OZ-991 veya UPS 5X-6 uçuşlarını hatırlatırım. Ayrıca patlayıcıyı bavulun içindede patlatma imkanları var. Pan Am 103 ü hatırlatayim. Böyle gereksiz yasaklar yerine eşyaları daha iyi kontrol etseler....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi be sende ~ 1 yıl önce
15 Temmuz'da herkes gördü binlerce insanın AHL apronunda kol gezdiğini. Sen onu benim külahıma anlat Hacı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A9 ~ 1 yıl önce
Sonunuz geldi, can çekişiyorsunuz... Biraz daha acı çekmeye devam edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A9 ~ 1 yıl önce
Boşbakan.. Yine boş konuştu.. Bunun için bakan olmak mı lazım? Davulun içi boş ama bu kadar ses çıkarmıyor.. Haha

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000