17 Aralık 2013, Salı 16:49:45

BAHÇELİ'DEN HELİKOPTER KAZALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da meydana gelen helikopter kazasıyla ilgili bütün detayların araştırılması gerektiğini söyledi. Bahçeli tüm Türkiye'ye başsağlığı diledi.
  • Bahceli ismi yabanci gelmiyor. Kimdi bu arkadas?
  • Bizler! Sen kimsin? Pilot musun? Helikopter pilotluğu konusunda ne bilirsin? Kaç kez araziden, çatışmanın ortasından, inecek yeri bile olmayan bir noktadan ve üstelik gece yaralı aldın? Helikopter pilotluğu uçak pilotluğundan daha fazla disiplin ve beceri gerektirir buna emin ol. (Bunu asla uçak pilotluğunu küçümsemek için söylemiyorum). Bu ülkede maalesef bilen de,bilmeyende konuşuyor.
  • Bizler adlı bir yorumcu, 4 canın kaybedildiği, ölen "eş", kaybedilen "baba", kendinden önce toprağa giden "oğul" acısının, sarsıcı bir şekilde yaşandığı bu kaza nedeniyle, hiçbir ilmi açıklaması olmayan iddialarla, KENDİ EGOSUNU TATMİN EDTMEKLE MEŞGUL! Bu nasıl bir kibir?
  • Allah rahmet eylesin şehitlerimize deseydiniz keşke

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, periyodik bakımı yapıldıktan sonra uçan bir helikopterin düşmesine yol açan teknik ve eğer varsa pilotaj hatalarının dikkatlice incelenmesi, lazım gelen adli ve idari soruşturmanın da kısa süre içinde tamamlanması gerektiğini belirtti.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait S-70 Skorsky tipi bir helikopterin, tecrübe uçuşu esnasında Ankara'nın Gölbaşı ilçesinin 12 kilometre güneyinde kaza kırıma uğradığını hatırlatarak, bir pilot binbaşı, bir pilot üsteğmen ve iki teknisyenin şehit olduğunu ifade etti.

Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

"Milletçe acımız büyüktür. Bu elim ve kahredici kazaya yol açan nedenlerin tespiti yapılarak, benzeri felaketlerin önüne geçilmesi, muhtemel can kayıplarının engellenmesi sorumluluk noktasında bulunan herkesin başlıca görevidir. Periyodik bakımı yapıldıktan sonra uçan bir helikopterin düşmesine yol açan teknik ve eğer varsa pilotaj hataları dikkatlice incelenmeli, lazım gelen adli ve idari soruşturma da kısa süre içinde tamamlanmalıdır. Bu düşüncelerle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine, sevenlerine, silah ve mesai arkadaşlarıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı diliyorum."

BAHÇELİ'DEN HELİKOPTER KAZALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Bahceli ~ 4 yıl önce
Bahceli ismi yabanci gelmiyor. Kimdi bu arkadas?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bizler! Sen kimsin? Pilot musun? Helikopter pilotluğu konusunda ne bilirsin? Kaç kez araziden, çatışmanın ortasından, inecek yeri bile olmayan bir noktadan ve üstelik gece yaralı aldın? Helikopter pilotluğu uçak pilotluğundan daha fazla disiplin ve beceri gerektirir buna emin ol. (Bunu asla uçak pilotluğunu küçümsemek için söylemiyorum). Bu ülkede maalesef bilen de,bilmeyende konuşuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bizler'e uyarı ~ 4 yıl önce
Bizler adlı bir yorumcu, 4 canın kaybedildiği, ölen "eş", kaybedilen "baba", kendinden önce toprağa giden "oğul" acısının, sarsıcı bir şekilde yaşandığı bu kaza nedeniyle, hiçbir ilmi açıklaması olmayan iddialarla, KENDİ EGOSUNU TATMİN EDTMEKLE MEŞGUL! Bu nasıl bir kibir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayıp ~ 4 yıl önce
Allah rahmet eylesin şehitlerimize deseydiniz keşke

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000