25 Temmuz 2015, Cumartesi 13:42:56

Baharı görmeyen hayat…

Geçtiğimiz gün Antalya'nın Lara bölgesinde kullandığı paramotorun deniz düşmesi sonucu hayatını kaybeden Onur Yılmaz'ın cenazesi defnedildi.
  • Onur Yılmaz kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum.Gönlünü verdiği Havacılık'ta sonsuzluğa uçtu.Maalesef büyüklerimizin dediği gibi ''Havacılık Tarihi kanla yazılmıştır.''.......
  • Allah rahmet eylesin, geride bıraktıklarına sabırlar versin. Mekanı cennet olsun, kabri nur ile dolsun.
  • Inandiklarini belki gerçekleştiremedi ama inandıkları uğrunda can verdi.. Allah rahmet eylesin.
  • Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun genç kardeşimizin.

Hayalleri vardı. Gökyüzünün maviliği ve özgürlüğü çekiyordu onu. Ayakları yerden kesildiği an dünyanın en mutlusu oluyordu. Genç girişimciliği havacılık adına umut verip gençlere örnek oluyordu. Ve olmaz olasıca o talihsizlik onu buluverdi.

Gencecik bedeni Akdeniz sularının serinliğinde sonsuzluğa kavuştu. Hayalleri havada kaldı. Onur Yılmaz’dan bahsediyorum. İki yıl önce, hiç olmayanı getirmişti Türkiye’ye. Gençlerin ayaklarını yerden kesecekti. Öyle de başlamıştı. İnatla tüm zorluklara ve kahrolası prosedürlere rağmen yılmadan devam etmişti inanmışlığına.

Gençlerin ayaklarını yerden kesecekti. Hem havacılığı sevdirecek hem de turizme katkıda bulunarak ekonomiye de bir damla su verecekti.

Alanya’da kendi dünyasını kurmuştu.

Bir gün telefonum çaldığında “Ali Bey biz çok güzel şeyler yapıyoruz. Gelin görün bizi de yazın” diye defalarca davet etmişti. Yolum Antalya’ya düştüğünde “ha geldim ha geliyorum” diyerek zamansızlığın verdiği imkânsızlıkla gidememiştim. Bugün kahrediyorum. “Ah keşke gitseydim” diyorum ama iş işten çoktan geçti bile.

Ve sonra IFTE’deki buluşmamızda “Uçan arabayı Türkiye’ye getireceğim” diyerek birçok gencin kısa yoldan zengin olma hayallerine o “İnanırsan yaparsın” diyerek cevap veriyordu. Boş-beleş koşturan biri değildi.

Onur Yılmaz sıcak bir Akdeniz gününde serin Akdeniz sularında Allah’ın rahmetine kavuştu. Ve eminim ki o yine oralarda uçuyor. Rabbim cenneti ile cem eylesin.

Ben hala kendimi affetmiyorum davetine gelemediğim için.

Ruhun Şad olsun.

Ali KIDIK

Baharı görmeyen hayat…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

GRAVITY ~ 3 yıl önce
Onur Yılmaz kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum.Gönlünü verdiği Havacılık'ta sonsuzluğa uçtu.Maalesef büyüklerimizin dediği gibi ''Havacılık Tarihi kanla yazılmıştır.''.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olması gerken: ~ 3 yıl önce
Allah rahmet eylesin, geride bıraktıklarına sabırlar versin. Mekanı cennet olsun, kabri nur ile dolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
abc ~ 3 yıl önce
Inandiklarini belki gerçekleştiremedi ama inandıkları uğrunda can verdi.. Allah rahmet eylesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CEO ~ 3 yıl önce
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun genç kardeşimizin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000