26 Şubat 2016, Cuma 08:51:28

Babadağ'da sporculara kış indirimi

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ'da sporcu giriş ücretine indirim yapıldı.
  • kayığa binince yüzülmüyorsa uçağa binince uçulmuyor gerçek bir uçuş yapmak isteyen herkesi babadağa bekliyoruz..
  • Bu adamlar ne altyapısı sağlıyorlarmışki de allahın dağına giriş paralı ? Şayet varsa bir hizmet, ücretli girişi anlarım. Ama Fethiye belediyesini Ölüdenizi girişi paralı hale getirdiğini biliyoruz. Yahu nasıl bir memleket, rantın olduğu heryere git, hiçbir hizmet altyapı sunma ve bunun rantını yemeye çalış. TC vatandaşı para vermeden ölüdenizi göremiyor, dağına çıkamıyor.
  • Giriş 10 lira ama bu kış sezonunda bile 250 lira atlayış için istiyolar, nasıl olacak bu iş?

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ'da sporcu giriş ücretine indirim yapıldı.

Babadağ Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi'nin işletmeciliğini yapan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı Güçbirliği şirketi, kış aylarında azalan yamaç paraşütü uçuşlarını hareketlendirmek için indirim yapma kararı aldı.

Bu kapsamda, 18 lira olan giriş ücreti, 15 Mayıs'a kadar 10 liraya çekildi.

Ölüdeniz Pilot Kooperatifi Başkanı Celal Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, yapılan indirimin sporcu sayısının artmasının yanında Ölüdeniz ve Fethiye ekonomisine de ciddi katkı sağlayacağını söyledi.

Ülke turizminde sıkıntılar yaşandığını ve nasıl bir sezon geçireceklerini kestiremediklerini ifade eden Yıldız, "Sezonu geçen sene olduğu gibi Çinli turistler kurtarabilir. Çinli turist bu yıl yeterince gelecek mi onu da bilmiyoruz. Geçen yıl yaşanan küçük kazalar insanları tedirgin etti. İnşallah bu yıl bunlar olmaz ve Uzakdoğulu tatilcileri konuk ederiz" dedi.

Yıldız, yamaç paraşütü uçuşlarında geçen yılki kış aylarına oranla yüzde 80'lik düşüş olduğunu, yaz sezonunda uçuş rakamlarının artması temennisinde bulundu.

Geçen yıl Fethiye turizminin yüzünü Uzakdoğulu turistlerin güldürdüğüne değinen Yıldız, "Uzakdoğulu tatilcilerin buraya geliş amaçlarının başında yamaç paraşütü yatıyor. Dolayısıyla yamaç paraşütünü daha kaliteli yapılır hale getirmeliyiz. Kaliteyle birlikte kazaları da sıfıra indirmemiz lazım" diye konuştu.

Turizmci Kadri Tuğlu ise Babadağ'ın sporcu giriş ücretlerinin 10 liraya düşürülmesini olumlu karşıladıklarını söyledi. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür eden Tuğlu, bu yaklaşımın nisan ve mayıs aylarında bölgeye çok ciddi getiri sağlayacağını dile getirdi.

Tuğlu, yamaç paraşütü için gelen ve yalnız uçuş yapan turistin, kitle turizmi için gelen turistten 4 kat fazla harcama yaptığını, bu nedenle yapılan indirime turizmciler olarak çok sevindiklerini sözlerine ekledi.

Babadağ'da sporculara kış indirimi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Gercekten uçmak ~ 2 yıl önce
kayığa binince yüzülmüyorsa uçağa binince uçulmuyor gerçek bir uçuş yapmak isteyen herkesi babadağa bekliyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fiyat ~ 2 yıl önce
bizden önce fiyatlar uçmuş. tatava yapmasın kimse!
BadGuy ~ 2 yıl önce
Bu adamlar ne altyapısı sağlıyorlarmışki de allahın dağına giriş paralı ? Şayet varsa bir hizmet, ücretli girişi anlarım. Ama Fethiye belediyesini Ölüdenizi girişi paralı hale getirdiğini biliyoruz. Yahu nasıl bir memleket, rantın olduğu heryere git, hiçbir hizmet altyapı sunma ve bunun rantını yemeye çalış. TC vatandaşı para vermeden ölüdenizi göremiyor, dağına çıkamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paraşüt ~ 2 yıl önce
Giriş 10 lira ama bu kış sezonunda bile 250 lira atlayış için istiyolar, nasıl olacak bu iş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boykot ~ 2 yıl önce
boykot şart! soyguna hayır!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000