05 Ekim 2014, Pazar 11:39:10

B747-8'DEN NEFES KESEN KALKIŞ

Amerikalı uçak üreticisi Boeing'in yeni nesil B747-8I tipi uçağı, Seattle'dan yaptığı kalkışla adeta nefes kesti.
  • flightgear oynuyom öneririm bence o oyunda bi deneyin hem oyun bedava
  • Swing-bye diye bilinen bu hareket uçağın üretildiği mekana "bye-bye" demesi anlamına gelir. Paine Field'den son kez havalanan özellikle heavy uçaklar 2000ft veya üzeri irtifada bu hareketi adet üzeri yaparlar. Uçakta yük yada yolcu bulunmaz. Bu videonun özel olmasının sebebi ise bu tayyarenin burun kaldırdıktan 5 saniye sonra yerden yaklaşık 20ft yüksekken manevraya başlamasıdır. Şahsi kanaatim hareket daha önceden hesaplanmış, çalışılmış ve pilotlarca planlanmış. Gaza gelerek takeoff anında başlanmış bir hareket değil. Çakal kasa BMWlerin liseli çocukların elinde drift çektiği bir dünyada beceri ve tecrübe sahibi eğitimli ve zeki pilotların bu hareketleri tehlikeli değil.
  • herkes pilot mübarek..salla gitsin..
  • Aferin kaptanlara show harika...yakışır kardeşim....

Amerikalı uçak üreticisi Boeing'in yeni nesil B747-8I tipi uçağı, Seattle'dan yaptığı kalkışla adeta nefes kesti.

Boeing'in geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul'da yeni ismiyle düzenlenen havacılık fuarı Istanbul Airshow'da da görücüye çıkan yeni nesil Boeing B747-8 tipi uçak, Cargolux şirketinin filosuna katılmaık üzere havalandı.

Amerika'nın Washington eyaletindeki Seattle kentinde bulunan Boeing tesislerinden Cargolux şirketine teslim için havalanan B747-8 tipi uçak, tam havalandığı sırada sağa ve sola yaptığı manevralarla adeta yürekleri hoplattı. 

Kalkış anının video paylaşım sitesi Youtube'a yüklenmesinden sonra, uçağın ters rüzgardan dolayı mı yoksa kaptan pilotun veda selamlaması için mi böyle bir kalkış yaptığı tartışmaları başladı. 

İŞTE O NEFES KESEN KALKIŞ ANI

B747-8'DEN NEFES KESEN KALKIŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

faruk ~ 2 yıl önce
flightgear oynuyom öneririm bence o oyunda bi deneyin hem oyun bedava

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt.Almond Moustache ~ 4 yıl önce
Swing-bye diye bilinen bu hareket uçağın üretildiği mekana "bye-bye" demesi anlamına gelir. Paine Field'den son kez havalanan özellikle heavy uçaklar 2000ft veya üzeri irtifada bu hareketi adet üzeri yaparlar. Uçakta yük yada yolcu bulunmaz. Bu videonun özel olmasının sebebi ise bu tayyarenin burun kaldırdıktan 5 saniye sonra yerden yaklaşık 20ft yüksekken manevraya başlamasıdır. Şahsi kanaatim hareket daha önceden hesaplanmış, çalışılmış ve pilotlarca planlanmış. Gaza gelerek takeoff anında başlanmış bir hareket değil. Çakal kasa BMWlerin liseli çocukların elinde drift çektiği bir dünyada beceri ve tecrübe sahibi eğitimli ve zeki pilotların bu hareketleri tehlikeli değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hepimiz pilotuz ~ 4 yıl önce
herkes pilot mübarek..salla gitsin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Show ~ 4 yıl önce
Aferin kaptanlara show harika...yakışır kardeşim....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000