24 Ekim 2010, Pazar 08:11:44

AZERBAYCAN TÜRKLERE VİZE VERECEK Mİ?

Türkiye'deki bazı gazetelerde bugün yayımlanan, "Azerbaycan havaalanlarında Türkiye vatandaşlarına vize verilmeyecek" haberleri, Azerbaycan yetkililerince yalanlandı.
  • Haber doğrumu yalanmı bilinmez ama bizler asla Azerbaycana muhtaç değiliz... Gitmeyiz ülkelerine olur biter...
  • Arkadaşlar, birkaç SSCB artığı Rus sempatizanı politikacı yüzünden Türkiye aşkıyla yanıp tutuşan, "tek millet iki devlet" diye kendi ülkesi olmasından adeta kahrolan insanlara karşı bilenmeyin lütfen. Ermeni asıllı müzisyene gelince: Karabağ'ı, Şuşa' yı, Hocalı' yı yaşamış bir insan Ermeni sözünü işitince pasaportuna veya vatandaşlığına bakmaz, bakamaz. Ben Chicago' da yakasında "Kargian" yazan pasaport memurunun bana ettiklerini unutmam. Adam 10 yıllık vizeli pasaportum yokmuş gibi bana ve aynı kuyruktaki diğer Türkler' e etmediğini bırakmadı.
  • tabi bizi vizesiz sokacaklar. her ne kadar ruslara yanaşsalar da biz onların ağabeyi yiz
  • Mecburiyet olmasa asla gitmem. Ülkeden çıkıncaya kadar canımız çıktı. Nasıl bir rüşvet ve Türk düşmanlığı güdüyorlar anlamak mümkün değil. Hiç kimsenin kardeş ülke söylemlerine kanmamak lazım.
Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Şubesi Müdürü Ali Hasanov, konuya ilişkin olarak,"Vize konusunda Türkiye'de çıkan haberler tamamen yanlış ve yalandır. Türkiye ile Azerbaycan arasında vize konusunda özel anlaşma imzalanmış, bu anlaşma ile de tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Azerbaycan'a gelirken havaalanından vizelerini alabilirler" dedi.

Öte yandan haberde ismi geçen Azerbaycan Dışişleri Sözcüsü Elhan Poluhov da, haberde onun ismini kullanarak verilen bilgilerin yanlış olduğunu, kararın Azerbaycan'la diplomatik ilişkileri olmayan ülkelere uygulanacağını, Türkiye'nin ise vize konusunda özel anlaşması olduğu için bu kararın Türkiye vatandaşlarına uygulanmayacağını belirtti.
AZERBAYCAN TÜRKLERE VİZE VERECEK Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Haber doğrumu yalanmı bilinmez ama bizler asla Azerbaycana muhtaç değiliz... Gitmeyiz ülkelerine olur biter...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşlar, birkaç SSCB artığı Rus sempatizanı politikacı yüzünden Türkiye aşkıyla yanıp tutuşan, "tek millet iki devlet" diye kendi ülkesi olmasından adeta kahrolan insanlara karşı bilenmeyin lütfen. Ermeni asıllı müzisyene gelince: Karabağ'ı, Şuşa' yı, Hocalı' yı yaşamış bir insan Ermeni sözünü işitince pasaportuna veya vatandaşlığına bakmaz, bakamaz. Ben Chicago' da yakasında "Kargian" yazan pasaport memurunun bana ettiklerini unutmam. Adam 10 yıllık vizeli pasaportum yokmuş gibi bana ve aynı kuyruktaki diğer Türkler' e etmediğini bırakmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tabi bizi vizesiz sokacaklar. her ne kadar ruslara yanaşsalar da biz onların ağabeyi yiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Mecburiyet olmasa asla gitmem. Ülkeden çıkıncaya kadar canımız çıktı. Nasıl bir rüşvet ve Türk düşmanlığı güdüyorlar anlamak mümkün değil. Hiç kimsenin kardeş ülke söylemlerine kanmamak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000