18 Kasım 2014, Salı 09:10:41

AYRILIKÇILAR 2 KEZ HAVALİMANINA SALDIRDI!

Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Enformasyon Analiz Merkezi Sözcüsü Andrey Lisenko, ayrılıkçıların iki kez Donetsk Havalimanı'na saldırı düzenlediğini söyledi.

Ukrayna'nın doğusunda ayrılıkçılarla ordu birlikleri arasındaki çatışmalarda 23 ayrılıkçının öldürüldüğü, 27'sinin ise yaralandığı bildirildi.

Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Enformasyon Analiz Merkezi Sözcüsü Andrey Lisenko, ülkenin doğusundaki Nikişino kasabası yakınlarında meydana gelen silahlı çatışmalarda 23 ayrılıkçının öldürüldüğünü, 27 ayrılıkçının ise silahlı çatışmalarda yaralandığını belirtti. Son 24 saatte ayrılıkçıların 39 kez ateşkes ihlali yaptığını kaydeden Lisenko, ayrılıkçıların ayrıca iki kez Donetsk Havaalanı'na saldırı düzenlediğini, bir defa da hükümet güçlerine tuzak kurduğunu dile getirdi.

Lisenko, ayrılıkçıların düzenlediği saldırılarda son 24 saatte 6 askerin yaşamını yitirdiğini, 9 askerin ise yaralandığını kaydederek, ayrılıkçıların bu saldırılarda sivil halkı canlı kalkan olarak kullanma vakalarının da meydana geldiğini ifade etti.

AYRILIKÇILAR 2 KEZ HAVALİMANINA SALDIRDI!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000