16 Nisan 2009, Perşembe 12:11:26

AYJET'TE NELER OLUYOR?

Pervaneli (turboprop) uçaklarla bölgesel hava taşımacılığına girmeyi düşünen Ayjet’te şu günlerde hareketli ve heyecanlı günler yaşanıyor...
  • Şu an Ayjet e kayıt olacak bir öğrenci sitesine girsin baksın bakalım kaç tane hoca var ve sorsun ben bu hocaların hangileri ile uçabileceğim? Reklam yaptıkları kaptanlar nerde diye sorsunlar bir çoğu ayrıldı çünkü! Sonra hezarfene gitsinler kaç tane hoca var ve kaç tanesi uçuyor baksınlar çok kolay... Kötülemek değil bu sadece gerçeklerdir! Simülatör hocaları ise vazgeçilmezdir bilgi kapasite öğretme olayında ipi önde göğüslerler ama yer dersleri ve uçuş hocaları için aynı şeyleri söylemek çok zordur! Dediğim gibi gidin okula bi kaç derse girin sonra bir de havaalanına gidin öğrenciler ile konuşun... 180 e yakın mezunun 109 u hali hazırda iş bulabilmiştir meslek daralıyor bunda tabiki okulun bir suçu yok sadece bilgidir.
  • Ya kardesim haber cikiyor..millet birbirini kötülüyor. Birakın iş olsun..ekmek ciksin..kim para kazanirsa kazansin..o kötü bu kötü..sizin nereniz dogru.?!birakin birbirinizin kuyusunu kazmayi aritk..Ayjette iyi ötekilerde iyi..kimse ben en iyiyim demesin yeter artik..en iyi diye bi sey yok. .bu kişiye bağlı..heryerden mongol cıkabilcegi gibi cok iyi de cikabilir. Ayjettekilerede tavsiyem herseye atlamayin..cevap vermeyin. Bu şımarıklığı da atın uzerinizden artık.yakışmıyor..O değerleri hocalrin yetistirdikleri bunlarmi dedirttirtmeyin artik yeter..Bu şımarıklarınızdan millete gına geldi artık..Yoksa okula kimsenin laf demeye hakkı yok.
  • Ben de Ayjet ilk devre mezunuyum o ilk devreyim yazan kimse ismini de verebilir mi?
  • Sana hak veriyorum birtek dogruyu sen yazmışsın digerleri faso fiso.Sallamış durmuş.TRdeki uçuş okullarının tek amacı = para para para.Ben okudugum okulun adını vermeyeceğim ancak her okulda bu böyle.eğitim kalitesine gelirsekde hepsi aynı egitimi veriyor bence.Zaten hocaların hepsi askeri kökenli hangi okul olursa olsun.Kafa mantık aynı yani :) Ayrıca madem ayjet çok iyi yeni alacakları uçaklara kendi ögrencilerini yerleştirsinlerde bizde görelim saglam pilotmu yetiştiriyor.Ögrencisine güvenebiliyormu bizde görelim de alkışlayalım :) Ayrıca hiç bir kontrol hocası sınav yapmadan geçirmez ben 3 ay bekledim kontrol olmak için

Pervaneli (turboprop) uçaklarla bölgesel hava taşımacılığına girmeyi düşünen Ayjet’te şu günlerde hareketli ve heyecanlı günler yaşanıyor. Bursa merkezli uçuş yapmayı planlayan Ayjet, kimlerle ortaklığa gidiyor?

Bölgesel hava taşımacılığı yapmak için 2008 Haziran’da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden işletme  ruhsatı alan Ayjet, bu alanda ilk olmuştu. 20 ile 100 koltuklu uçaklarla küçük havaalanlarından büyük havaalanlarına yolcu taşımak için kolları sıvayan şirket, hava taşımacılığında hem maliyet verimliliğinin sağlanması hem de yolcunun istediği noktaya daha çabuk ve ekonomik olarak ulaşmasını amaçlanıyordu.

2 adet Q400 siparişi için anlaştığı Bombardier'in sonradan getirdiği 4 adet uçak alma koşulu üzerine Ayjet'in bu projesi rötara uğramıştı.
O dönemki şartlardan dolayı projeyi 2009 yılına erteleyen Ayjet, kısa süre önce yeniden girişimlere başladı.

Ayjet’in bölgesel hava taşımacılığı projesine, bir süre önce sürpriz bir yerden destek de geldi. Bursa merkezli operasyon yapmayı düşünen Ayjet, dün Bursa Ticaret Odası ile görüşerek ortaklık konusunda görüşme yaptı.

Bursa Ticaret Odası’nın (BTSO), projeye 1.5 milyon dolarlık bütçeyle ortak olma düşüncesinin olduğu öğrenildi.

Şu an için taraflar ortaklık konusunda kesin anlaşmaya varamadı. Gizlilik içinde yürütülen görüşmelerin bir süre daha devam edeceği öğrenildi.

Görüşmelerin yapıldığını doğrulayan Ayjet, henüz anlaşma sağlanamadığını ancak görüşmelerin sürdüğünü söyledi.


UYARI

AYJET'TE NELER OLUYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 9 yıl önce
Şu an Ayjet e kayıt olacak bir öğrenci sitesine girsin baksın bakalım kaç tane hoca var ve sorsun ben bu hocaların hangileri ile uçabileceğim? Reklam yaptıkları kaptanlar nerde diye sorsunlar bir çoğu ayrıldı çünkü! Sonra hezarfene gitsinler kaç tane hoca var ve kaç tanesi uçuyor baksınlar çok kolay... Kötülemek değil bu sadece gerçeklerdir! Simülatör hocaları ise vazgeçilmezdir bilgi kapasite öğretme olayında ipi önde göğüslerler ama yer dersleri ve uçuş hocaları için aynı şeyleri söylemek çok zordur! Dediğim gibi gidin okula bi kaç derse girin sonra bir de havaalanına gidin öğrenciler ile konuşun... 180 e yakın mezunun 109 u hali hazırda iş bulabilmiştir meslek daralıyor bunda tabiki okulun bir suçu yok sadece bilgidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ya kardesim haber cikiyor..millet birbirini kötülüyor. Birakın iş olsun..ekmek ciksin..kim para kazanirsa kazansin..o kötü bu kötü..sizin nereniz dogru.?!birakin birbirinizin kuyusunu kazmayi aritk..Ayjette iyi ötekilerde iyi..kimse ben en iyiyim demesin yeter artik..en iyi diye bi sey yok. .bu kişiye bağlı..heryerden mongol cıkabilcegi gibi cok iyi de cikabilir. Ayjettekilerede tavsiyem herseye atlamayin..cevap vermeyin. Bu şımarıklığı da atın uzerinizden artık.yakışmıyor..O değerleri hocalrin yetistirdikleri bunlarmi dedirttirtmeyin artik yeter..Bu şımarıklarınızdan millete gına geldi artık..Yoksa okula kimsenin laf demeye hakkı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ben de Ayjet ilk devre mezunuyum o ilk devreyim yazan kimse ismini de verebilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sana hak veriyorum birtek dogruyu sen yazmışsın digerleri faso fiso.Sallamış durmuş.TRdeki uçuş okullarının tek amacı = para para para.Ben okudugum okulun adını vermeyeceğim ancak her okulda bu böyle.eğitim kalitesine gelirsekde hepsi aynı egitimi veriyor bence.Zaten hocaların hepsi askeri kökenli hangi okul olursa olsun.Kafa mantık aynı yani :) Ayrıca madem ayjet çok iyi yeni alacakları uçaklara kendi ögrencilerini yerleştirsinlerde bizde görelim saglam pilotmu yetiştiriyor.Ögrencisine güvenebiliyormu bizde görelim de alkışlayalım :) Ayrıca hiç bir kontrol hocası sınav yapmadan geçirmez ben 3 ay bekledim kontrol olmak için

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000