01 Nisan 2010, Perşembe 13:25:10

AYJET’TEN BİR İLK DAHA

Türkiye’nin başarılı uçuş okullarından Ayjet, bir yenilikle daha çok konuşulacağa benziyor. Ayjet’in yeni başlattığı “ E-LEARNING CENTER” sistemi elektronik ortamda öğrenme fırsatı sunuyor
  • Sunexpreste 3 yildir bu egitimleri kullaniyoruz.Sivil Havacilik yonunden hic bir sorun olmadi ve egitimler cok basarili.Atistaki arkadaslara duyurulur
  • Bu ülkede sadece pilotların mı işsizlik sorunu var sanıyorsun. Madem o kadar şikayetçisin THY'ye kaçmasın diye eğitim vermeyen şirketlerden, sık biraz kaideni de DLR sınavını geç Sun Express'e gir. Araştır bakalım AyJet'ten SXS'de kaç tane AyJet mezunu uçuyormuş, ben,m şaysen tanıdığım 6 kişi var ve bu arkadaşların hepsi de 200 uçuş saatiyle SXS'e müracaat ettiler ve bileklerinin hakkıyla DLR'ı geçip işe girdiler. Millete ah edeceğine önce kendi kaliteni yükselt.
  • Ayjet in sahipleri kim acaba ? Piyasada iş bulmaya kalkanlara en iyisi Ayjet , işe girmek istiyorsanız Ayjet e gidin diğerleri iyi değil vb girdileri yapanlar ve işe girişte nedense bunlara ön ayak olanlar kimler diye de bir bakmak gerekir. Yoksa Dünya daki en pahalı eğitimi nasıl açıklayacaklar... Ha bu arada çok değil daha beş yıl önceye göre çok daha ağır ve pahalı eğitim verilmekte olmasına rağmen hazır yabancı pilot (yabancı deyince İngiliz Alman ABD vb zannetmeyin eski doğu bloku Rus vb ler yada kendine İngiliz diyen Hintliler. Sahi geçenlerde hangi şirke 20 civarı Slovak pilot almıştı ki?) hazır dediğimizde tip masrafı yapmayacağı sadece tip almış düşük uçuş saatli olup Avrupa vb iş bulamayan bize gelip uçuş saati arttıracaklar..
  • Ayjetin elektronik ortamda eğitim fırsatı hiç bir şey değil,cafe TARKİM 2 yıldır elektronik ortam filan olmadan" evden, okula gelme"sınavlarına "evde çalış" uygulaması 2 yıldır devam ediyor.

Ayjet e-learning Center, AYJET uçuş okulunda verilen uçuş eğitimini desteklemek amacıyla gerçekleştirildi. Ayjet e-learning Center ile bilgiye erişimi kolaylaştıran bilişim teknolojisinden daha etkin yararlanmak, uçuş eğitiminde ağırlıklı öneme sahip konulara öğrencilerin kolay erişimini sağlamak, okul içi yapılandırılmış eğitimde öğrenilen bilginin pekiştirilmesi ve eğitimde öğrenilen bilginin geliştirilmesi ve AYJET’ ten havayollarına daha donanımlı, hazır pilotların gönderilmesi amaçlanıyor.

Ayjet e-learning Center üç ana bölümden oluşuyor.

AYJET SELF ASSESSMENT AND PROGRESSIVE TESTS FOR ATPL

AYJET uçuş okulunda okutulan havayolu taşımacılığı pilot lisansı (ATPL) derslerinde işlenen konulara paralel olarak internet üzerinden uygulanan kendi kendine değerlendirme (Self Assessment Tests) testleriyle öğrencinin eksikliklerini görmesi, gidermesi, test tekrarlarıyla bilginin pekişmesi amaçlanıyor. Her ATPL dersinin sonunda uygulanan gelişim testleri (Progressive Tests) ile öğrencinin öğrenme düzeyi, soru analizleri ile öğrenmede zayıf kalan alanlar belirlenip giderilmesi ve böylece tam öğrenmenin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

FLYCO TRAINING SOLUTIONS

Bu bölüm AYJET FLYCO işbirliği sayesinde AYJET E-LEARNING CENTER’ da yer alıyor. Havayolu pilotlarının temel konulardaki refreshment/recurrent eğitimlerini internet üzerinden uygulamak amaçlı geliştirilmiş kursları öğrencilerin kullanımına sunarak havayollarında işe başlamadan önce hazır bulunuşluklarının en üst düzeyde olması hedefleniyor.

AYJET BRIEFING NOTES

Bu bölüm, AYJET’ in deneyimli kaptan pilotları tarafından hazırlandı. Bu bölümdeki kurslarla öğrencilerin ATP uçuş eğitimlerinin desteklenmesi ve birer havayolu pilotu olarak meslek bilgilerinin pekiştirilmesi hedeflendi. Bu bölümde özellikle IFR uçuş şartlarına ait konular detaylı bir şekilde hazırlandı  ve öğrencilerin kullanımına sunuldu.

AYJET’TEN BİR İLK DAHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sunexpreste 3 yildir bu egitimleri kullaniyoruz.Sivil Havacilik yonunden hic bir sorun olmadi ve egitimler cok basarili.Atistaki arkadaslara duyurulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu ülkede sadece pilotların mı işsizlik sorunu var sanıyorsun. Madem o kadar şikayetçisin THY'ye kaçmasın diye eğitim vermeyen şirketlerden, sık biraz kaideni de DLR sınavını geç Sun Express'e gir. Araştır bakalım AyJet'ten SXS'de kaç tane AyJet mezunu uçuyormuş, ben,m şaysen tanıdığım 6 kişi var ve bu arkadaşların hepsi de 200 uçuş saatiyle SXS'e müracaat ettiler ve bileklerinin hakkıyla DLR'ı geçip işe girdiler. Millete ah edeceğine önce kendi kaliteni yükselt.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ayjet in sahipleri kim acaba ? Piyasada iş bulmaya kalkanlara en iyisi Ayjet , işe girmek istiyorsanız Ayjet e gidin diğerleri iyi değil vb girdileri yapanlar ve işe girişte nedense bunlara ön ayak olanlar kimler diye de bir bakmak gerekir. Yoksa Dünya daki en pahalı eğitimi nasıl açıklayacaklar... Ha bu arada çok değil daha beş yıl önceye göre çok daha ağır ve pahalı eğitim verilmekte olmasına rağmen hazır yabancı pilot (yabancı deyince İngiliz Alman ABD vb zannetmeyin eski doğu bloku Rus vb ler yada kendine İngiliz diyen Hintliler. Sahi geçenlerde hangi şirke 20 civarı Slovak pilot almıştı ki?) hazır dediğimizde tip masrafı yapmayacağı sadece tip almış düşük uçuş saatli olup Avrupa vb iş bulamayan bize gelip uçuş saati arttıracaklar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ayjetin elektronik ortamda eğitim fırsatı hiç bir şey değil,cafe TARKİM 2 yıldır elektronik ortam filan olmadan" evden, okula gelme"sınavlarına "evde çalış" uygulaması 2 yıldır devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000