16 Ekim 2010, Cumartesi 15:42:02

AYJET UÇAĞI ZORUNLU İNİŞ YAPTI

Hezarfen Havaalanı'nda eğitim uçuşu yapan Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu'na ait tek motorlu pervaneli eğitim uçağı Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi yakınlarında Uçmakdere Köyü'ne mecburi iniş yaptı.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Arkadaslar, havacılık sektörü içinde olanlar bilir ki ""havada her sey olabilir". Olmayacağının hiç bir garantisi yoktur. Onun içindir ki havacılar birbirlerine kenetlenmiştir/kenetlenmelidir.Bunu da değişik uçuş okullarının gönülden söylediği "geçmiş olsun" dilekleriyle anlıyoruz. Formda atıp tutan arkadaşların havacılıkla alakası olmadığı kesin.. Bunun için biz havacıları anlamayacak ve atıp tutmaya devam edeceklerdir. O gün orada yaşananlar yarın bizlerinde başına gelebilir. Provakasyon amaçlı yapılan yazılara cevap yazmazsak amaçlarına ulasamayacaklar. Arda kardeşimize ve Ayjet ailesine geçmiş olsun.Emniyetli uçuşlar..
  • ı agree with you sir
  • enough of that!

Anadolu Yıldızları (AYJET) Uçuş Okulu'na ait eğitim uçağının bugün saat 13.30'da planlı eğitim uçuşu için Büyükçekmece Gölü kenarındaki Hezarfen Havaalanı'ndan havalandı. Arda Saçan isimli kursiyer, Tekirdağ'daki uçuş bölgesine gitti. Uçuş sırasında motor arıza olduğunu farkeden kursiyer, Şarköy İlçesi'nin Uçmakdere Köyü ile Kumbağ Beldesi arasında, Işıklar Mevkii'ndeki düz araziye mecburi iniş yaptı.

Uçağı terk eden Arda Saçan, en yakındaki Çorlu Havalimanı Kulesi ile irtibata geçerek mecburi iniş yaptığını bildirdi. Daha sonra uçuş okulundaki öğretmenlerini durumdan haberdar eden Saçan, olayla ilgili bilgi verdi.

Olay yerine arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Kursiyer ise sağlık kontrollerinin yapılması için Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

AYJET UÇAĞI ZORUNLU İNİŞ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (121)

Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaslar, havacılık sektörü içinde olanlar bilir ki ""havada her sey olabilir". Olmayacağının hiç bir garantisi yoktur. Onun içindir ki havacılar birbirlerine kenetlenmiştir/kenetlenmelidir.Bunu da değişik uçuş okullarının gönülden söylediği "geçmiş olsun" dilekleriyle anlıyoruz. Formda atıp tutan arkadaşların havacılıkla alakası olmadığı kesin.. Bunun için biz havacıları anlamayacak ve atıp tutmaya devam edeceklerdir. O gün orada yaşananlar yarın bizlerinde başına gelebilir. Provakasyon amaçlı yapılan yazılara cevap yazmazsak amaçlarına ulasamayacaklar. Arda kardeşimize ve Ayjet ailesine geçmiş olsun.Emniyetli uçuşlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ı agree with you sir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
enough of that!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000