07 Ağustos 2009, Cuma 17:42:33

Ayjet, korkuları giderecek

Ayjet, yoğun uçuş eğitimi faaliyetlerinin yanısıra geliştirdiği uçuş korkusunu yenme programını uygulamaya başlıyor.
  • işin garip yanı airline da uçarken bu okullara demediğini bırakmayan abilerin emekli olduktan sonra eğitim kadrosunda poz vermeleri ve 20 gün içinde 20 yıldır söylediklerini unutmaları....Biri bu gençlere ve gazetelerde yazan pilotluk da para çok haydi çocuklar uçuş okuluna gazını anlatmalı...Bu işe önce babalarından başlamalı :)
  • Beyler yukarılaraçalışarak emek sarfederek,terleyerek gerekirse disiplin altında zorlanarak gelmek lazım öyle 100 , 200 saat 2 kişilik,tekmotorlu pervaneli uçaktan,200 yolcu taşıyan,70 tonluk jet motorlu bir uçağın sağ koltuğuna pat diye adam geçirilmez aklınızı başınıza alın...Siz öncelikle geçmişinizi bir hatırlayın uçuş okulunda çektiklerinizi,aldığınız eğitimleri ve görevleri,Hava yollarına geçtikten sonra binlerce saat uçmanıza rağmen karşılaştığınız zorlukları ve aldığınız eğitimleri...Şimdi kendi inançlarınıza ve prensiplerinize tamamen ters,araba ehliyet kursu gibi hak eden etmeyen,parayı bastıran herkese Lisans veriyorsunuz.Çünkü size dur diyecek bir sivil havacılık yok.Eh patron şirketleri de dünden razı ucuz adam uçurmaya...
  • Bir zamanlar Amerika'ya çok özenirdim.Kurulu özel uçuş okullarına,Türkiye'de Pilot yetiştiren kurum kaynaklarının kısıtlı olduğu o dönemlerde...Ama zamanla benim ülkemde de sivil sektörde görev alacak pilotların sadece Hava kuvvetlerinden senede sadece 15, 20 kişi o da hava kuvvetlerinden seçilen ve Thy ye gönderilen pilotlarla,ihtiyacı karşılayamıyacağı anlaşılınca,üniversite ve özel uçuş okullarının devreye girmesine çok sevinmiştim.AMA ! maalesef başta AY JET olmak üzere diğer tüm açılan okulların sadece parayı ön planda tuttuklarını,Havacılık mesleğinin en önemli unsuru olan diplin ve havacılık ruhunu kesinlikle vermediklerini oradan gelen kardeşlerimle uçtuğum da gördüm.Beyler! en üst kata merdivenleri tırmanarak çıkmak lazım...
  • Ergene hoca sen milleti ucurcagına kendi ogrencilerini ucur önce hersey para olmamalı

Pek çok gelişmiş ülkede uçuş eğitim organizasyonlarının da uygulandığı gibi, Ayjet uçuş korkusunu yenme programı uygulayarak ülkemizde de uçuş korkusunu sıkıntı olmaktan çıkarmak için bir program başlatıyor.

Araştırmalar ciddi oranda insanların uçağa binmekten çekindiğini gösteriyor. Birçok  korkunun giderilmesinde olduğu gibi, uçuş korkusu da,  güvenilir bir ortamda uygulanan çeşitli terapi teknikleri, korkulan nesne hakkında bilgi edindirme ve duyarsızlaştırma yöntemlerinin bir arada kullanılmasıyla ortadan kaldırılabilmekte.

Eğer siz de uçarken tedirgin oluyorsanız veya uçuş fikrine dahi endişe ile bakıyorsanız, bu program size oldukça yardımcı olacak.

Uçuş korkusunu yenme programı; size korkunuzu anlamanızı ve onunla baş edebilmenizi sağlayacak psikolojik destek, teknik bilgi donanımı, simülatör ve gerçek uçuş tecrübesiyle uçuşa karşı yeniden şartlanmanızı sağlayacak.

Ayjet, korkuları giderecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 9 yıl önce
işin garip yanı airline da uçarken bu okullara demediğini bırakmayan abilerin emekli olduktan sonra eğitim kadrosunda poz vermeleri ve 20 gün içinde 20 yıldır söylediklerini unutmaları....Biri bu gençlere ve gazetelerde yazan pilotluk da para çok haydi çocuklar uçuş okuluna gazını anlatmalı...Bu işe önce babalarından başlamalı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Beyler yukarılaraçalışarak emek sarfederek,terleyerek gerekirse disiplin altında zorlanarak gelmek lazım öyle 100 , 200 saat 2 kişilik,tekmotorlu pervaneli uçaktan,200 yolcu taşıyan,70 tonluk jet motorlu bir uçağın sağ koltuğuna pat diye adam geçirilmez aklınızı başınıza alın...Siz öncelikle geçmişinizi bir hatırlayın uçuş okulunda çektiklerinizi,aldığınız eğitimleri ve görevleri,Hava yollarına geçtikten sonra binlerce saat uçmanıza rağmen karşılaştığınız zorlukları ve aldığınız eğitimleri...Şimdi kendi inançlarınıza ve prensiplerinize tamamen ters,araba ehliyet kursu gibi hak eden etmeyen,parayı bastıran herkese Lisans veriyorsunuz.Çünkü size dur diyecek bir sivil havacılık yok.Eh patron şirketleri de dünden razı ucuz adam uçurmaya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bir zamanlar Amerika'ya çok özenirdim.Kurulu özel uçuş okullarına,Türkiye'de Pilot yetiştiren kurum kaynaklarının kısıtlı olduğu o dönemlerde...Ama zamanla benim ülkemde de sivil sektörde görev alacak pilotların sadece Hava kuvvetlerinden senede sadece 15, 20 kişi o da hava kuvvetlerinden seçilen ve Thy ye gönderilen pilotlarla,ihtiyacı karşılayamıyacağı anlaşılınca,üniversite ve özel uçuş okullarının devreye girmesine çok sevinmiştim.AMA ! maalesef başta AY JET olmak üzere diğer tüm açılan okulların sadece parayı ön planda tuttuklarını,Havacılık mesleğinin en önemli unsuru olan diplin ve havacılık ruhunu kesinlikle vermediklerini oradan gelen kardeşlerimle uçtuğum da gördüm.Beyler! en üst kata merdivenleri tırmanarak çıkmak lazım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ergene hoca sen milleti ucurcagına kendi ogrencilerini ucur önce hersey para olmamalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000