29 Aralık 2008, Pazartesi 17:54:45

Ayhan Kartal, AirportHaber'e konuştu

Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Başkanı Ayhan Kartal, dernek üyeleri için 28 Aralık 2008 tarihinde Kasaba Restoran ‘da düzenledikleri “Yılsonu Brunch’ı” ile ilgili Airport Haberde çıkan haber üzerine şu açıklamayı yaptı.
  • ayhan abim ne drse doğru söyler güzel söyler yalan riya konuşmaz. ama insanlar bunu algılamakta zorlanabilirler çünkü dahileri ancak dahiler anlar o yuzden biz sadece destek oluruz sıkıntılarında da sonuna kadar haklılar farklı meslek ama yakınında olan bırı olarak bılıyorum
  • HADİ HAYIRLISI NE DİYELİM İSTEKLER ARZULAR.YAPILACAKLAR,AMA SÖYLENENLER,YAPILMAK İSTENENLER. KARTAL HAKKATEN ZORLU SERT VEDE ,İSTEDİĞİĞNİ HER ŞARTTA ELDE EDEN BİR SİMGEDİR.ZORLUDUR,KESKİN GÖZLÜDÜR.HERZAMAN BAŞARIR,AMA ,ADINI TAŞIYAN KONUŞAN KİŞİ BUNLARI TAŞIYORMU.SORUN KENDİSİNE .
  • anadolu ünv. sivil havacılık yo. dan 4 yıllık eğitim alarak mezun olan yaklaşık 40 kişi 2-3 yıldır boşta beklemektedir. bunun sebebi mevzuattaki ve yerleştirme sistemindeki yanlışlıktır.4 yıl boyunca çok oğun ve kaliteli eğitim alan lisanslı htk lar boşta beklemektedir.yazıktır. dhmi , shgm ve shyo oturup birlikte bi çalışma yapmalıdırlar.
  • Ingilizce yaninda kisilerin mezun oldugu universitelerde daha cok analatik dusunce yetenegi olan branslar secebilir,THY yetşistirmek uzere pilot alirken bu kriterler uygun aday istiyor.Mesela muhendislik fakulteleri ve hatta onlarin belli bolumleri olabilr.Tabii butun bunlar uzun donemde buradaki insan kalitesini de ayricalikli hale getirir ve ozaman maddi ve manevi bircok ayricalik elde etmek kolaylasir.Ama bunu icin bir program ve buna inamak sart.Bu nedenle DHMI seyrusefer Dairesine cok is dusmekte.Cunku bu projeler onlarin tekelinde ve Genel MD ve daha ust seviyeyi etkilemeleri bunun ile mumkun olabilir.Ayrica ozerk bir Hava Trafik Hizmeti de bu asamalarin ardindan kolaylikla ele alinabilir.Yani DHMI'nin kendi oz elestirisini yapmasi

Kartal; amaçlarının, Yeni Yıl öncesinde üyelerinin sorunlarını dinlemek, birlikte çözüm yolları aramak ve üretmek olduğunu, bunun için” brunch” düzenlediklerini; son derece yoğun bir sezonu uğurlarken birlik beraberlik içinde keyifli saatler geçirmek, stresli ortamdan uzaklaşmak ve sosyal dayanışmayı geliştirmek üzere birlikte olduklarını ifade etmişlerdir.

Toplantıya yaklaşık 70 üyenin katıldığını, İstanbul’daki zor yaşam koşullarından, mevcut çalışma şartlarından dolayı dernekten ve yanı sıra yeni yıldan olan beklentilerini, umutlarını bu birliktelikte paylaştıklarını aktarmışlardır.

Üyelerimiz, mevcut personel ve artan iş yükü sorunlarından dolayı çok yoğun ve yorgun bir yıl geçirdiklerini, çeşitli meslek kaynaklı sağlık sorunları yaşadıklarını örnekler ile anlatarak meslektaşları ile paylaşmışlardır. Üyelerimiz, benzer sıkıntıları önümüzdeki yıl da yaşamamak istedikleri yönünde taleplerini ve çözüm önerilerini ayrıca dile getirmişlerdir.

Derneğimiz, üyelerimizin bu duyarlı yaklaşımlarını, taleplerini, sıkıntılarını öncelikli bir konu olarak ele almakta ve toplantı neticelerini detaylı bir rapor halinde ilgili makamlara arz etmeyi planlamaktadır.

Üyelerimizin yine bu toplantıda talep ettikleri sorunlarını “paylaşım amaçlı birlikteliklerin” periyodik olarak yapılması önerisi dikkate alınarak, gelecek ay yeniden bir araya gelme sözü ile yeni yıla neşe içinde girilmesi hedeflenmiştir.

Mesleki sorumluluğunun bilincinde olan genç, yaşlı tüm üyelerimiz sıkıntılarının çözümünün “eylem” veya “benzer uygulamalardan” değil diyalog yolu ile olacağının bilinci içerisindedir.

Bu vesile ile başta Havacılık mensupları olmak üzere tüm milletimizin yeni yılını kutlar, dertlerinin eski yılda kalmış olmasını umut eder, Saygılar sunarız.

Ayhan KARTAL
TATCA
Yönetim Kurulu Başkanı


Ayhan Kartal

Ayhan Kartal, AirportHaber'e konuştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

flyer ~ 9 yıl önce
ayhan abim ne drse doğru söyler güzel söyler yalan riya konuşmaz. ama insanlar bunu algılamakta zorlanabilirler çünkü dahileri ancak dahiler anlar o yuzden biz sadece destek oluruz sıkıntılarında da sonuna kadar haklılar farklı meslek ama yakınında olan bırı olarak bılıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayhan kartal ~ 9 yıl önce
HADİ HAYIRLISI NE DİYELİM İSTEKLER ARZULAR.YAPILACAKLAR,AMA SÖYLENENLER,YAPILMAK İSTENENLER. KARTAL HAKKATEN ZORLU SERT VEDE ,İSTEDİĞİĞNİ HER ŞARTTA ELDE EDEN BİR SİMGEDİR.ZORLUDUR,KESKİN GÖZLÜDÜR.HERZAMAN BAŞARIR,AMA ,ADINI TAŞIYAN KONUŞAN KİŞİ BUNLARI TAŞIYORMU.SORUN KENDİSİNE .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shyo-htk ~ 9 yıl önce
anadolu ünv. sivil havacılık yo. dan 4 yıllık eğitim alarak mezun olan yaklaşık 40 kişi 2-3 yıldır boşta beklemektedir. bunun sebebi mevzuattaki ve yerleştirme sistemindeki yanlışlıktır.4 yıl boyunca çok oğun ve kaliteli eğitim alan lisanslı htk lar boşta beklemektedir.yazıktır. dhmi , shgm ve shyo oturup birlikte bi çalışma yapmalıdırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ok ~ 9 yıl önce
Ingilizce yaninda kisilerin mezun oldugu universitelerde daha cok analatik dusunce yetenegi olan branslar secebilir,THY yetşistirmek uzere pilot alirken bu kriterler uygun aday istiyor.Mesela muhendislik fakulteleri ve hatta onlarin belli bolumleri olabilr.Tabii butun bunlar uzun donemde buradaki insan kalitesini de ayricalikli hale getirir ve ozaman maddi ve manevi bircok ayricalik elde etmek kolaylasir.Ama bunu icin bir program ve buna inamak sart.Bu nedenle DHMI seyrusefer Dairesine cok is dusmekte.Cunku bu projeler onlarin tekelinde ve Genel MD ve daha ust seviyeyi etkilemeleri bunun ile mumkun olabilir.Ayrica ozerk bir Hava Trafik Hizmeti de bu asamalarin ardindan kolaylikla ele alinabilir.Yani DHMI'nin kendi oz elestirisini yapmasi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000