16 Ağustos 2017, Çarşamba 22:31:26

Aydınlatma arızası Diyarbakır uçuşlarını iptal etti

Diyarbakır Havalimanı'nda bu akşam yapılması gereken uçuşlar pist aydınlanma sistemindeki arıza nedeniyle iptal edildi. Diyarbakır’a gelen uçaklar, Elazığ Havalimanı’na yönlendirildi.
  • Normal bura Türkiye..şaşırmış gibi yapmayın...
  • Mardin havaalani 105, elazig havaalani 150 km. Neden Elazig?
  • Kesin kazmanin biri kazarken kabloyu kopardi
  • Vor localizer glaypathler bir pek de bir işe yaramiyormus demekki.Artik yeni seyrusefer cihazlarla sıfır görüş acisiyla iniş yaptirilabiliyor lafi acik bir yalan olduğu tekrar ortaya cikti. Elektrik olmadan pist aydinlatma olmadan kapatin havalimanini.

Diyarbakır Havalimanı’nda bugün akşam saatlerinde pist aydınlatma sisteminde arıza meydana geldi. Arızaÿnedeniyle havalimanı,ÿuçuşlara kapatıldı.

Antalya- Diyarbakır ve İstanbul- Diyarbakır seferini yapan 2 yolcu uçağı,yaşanan arıza nedeniyle Elazığ Havalimanı’na yönlendirildi. İstanbul-Diyarbakır ve Ankara-Diyarbakır seferleri de karşılıklı olarak iptal edildi.

Arızanın giderilmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

İşte iptal edilen iç hatlar gelişteki o uçuşlar:

THY’nin Ankara’dan kalkması planlanan 21:05 uçağı, THY’nin İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkması planlanan 21:20 uçağı, SunExpress’in saat 22:05’te İzmir’den kalkması planlanan uçağı, THY'nin gece 01.00'da İstanbul'dan kalkması planlanan uçağı yaşanan sorun nedeniyle iptal edildi.

DHMİ'den açıklama geldi

Diyarbakır Havalimanı ana pistinin, pist kenar - pist eşik ve pist sonu ışıklarında elektrik kablo arızası meydana gelmiştir.​

Elektrik arızasını giderme çalışmaları kapsamında havalimanının ana pisti bugün saat 20.30 ile yarın sabah saat 09.00 arasında kullanılamayacaktır.​

Bu süre zarfından havalimanında planlanan 14 sefer iptal edilmiştir.​

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Aydınlatma arızası Diyarbakır uçuşlarını iptal etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Zse ~ 11 ay önce
Normal bura Türkiye..şaşırmış gibi yapmayın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Marsin ~ 11 ay önce
Mardin havaalani 105, elazig havaalani 150 km. Neden Elazig?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fi ~ 11 ay önce
Kesin kazmanin biri kazarken kabloyu kopardi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dahmi ~ 11 ay önce
Vor localizer glaypathler bir pek de bir işe yaramiyormus demekki.Artik yeni seyrusefer cihazlarla sıfır görüş acisiyla iniş yaptirilabiliyor lafi acik bir yalan olduğu tekrar ortaya cikti. Elektrik olmadan pist aydinlatma olmadan kapatin havalimanini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000