12 Eylül 2012, Çarşamba 11:45:33

AYDIN ÜNİVERSİTESİ VE TARKİM ANLAŞTI

İstanbul Aydın Üniversitesi ile Tarkim Uçuş Okulu işbirliği anlaşması imzaladılar. Anlaşma kapsamında pilotlar yetiştirilecek...
  • Turkiyede bu isi lisans duzeyinde yapan 3 okul var.tam 5 yildir bu bolumu ilk sirada tercihlerime yazmaya kararliydim. Cok arastirdim. Amerikadan tanidik bir havacilik akademisyeni bu isin en iyisi ozyegin dediler bende ilk tercihim ozyegin oldu. Ve o kadar mutluyum ki. Okul baslamadan bir hafta once cagirip yetenek sinavi(2 gun boyunca) yapildi. Akabinde ucus testine gittik hazerfene. Bunu diger okullar yapti mi? Akademisyenlerimizin destegi hep yanimizda. Erhan Hocamizda yogun programina rahmen bizi takip eden attigimiz bir maile ilk firsatta geri donen pilotaj bolumune her an destek olan bir rektordur. İyi ki bu okul olmus diyorum. Pilotaj bolumunu tercih edicek ogrenciler icin siddetle tavsiye ediyorum okulumu nede olsa birseyi en iyi yasayan bilir.
  • Fatıh unv.de okuyan bırı olarak unv.mı hıc bgnmyrm.Yuksek puanlı ogrnclerı yalvararak fem dersnsndn gclrını saglylar. Ama egıtım sıfır.Aydın unv.sı son yılllarda cok buyuk ataga gectı.Su anda bence tercıh edılmesı gereken ılk 6 vakıf unv.den bırıdır.Istatıslıkler bunu gosterıyor.450 yabancı ogrtm gor.1500 turk ogrtm grvlısı acaba soruyorum hangı unv.de var ?
  • Sektörde uzun zamandr pilot seçimlerinde aktif olarak görev alan birisi olarak YÖK'ün aldığı karar doğrultusunda yetenek sınavının kaldırılmasını çok sakıncalı buluyorum. Zira sınavdan sonra yetenek testi yapılmaz ise bu bölüme giren pilot adaylarının pilotluk yeteneği olmayanlar kesinlikle hiçbir şirkete pilot olarak giremezler. Ancak daha sonra muhtelif torpil ile THY'nin başına bela olacakları bugünden sabittir. Zira bu konunun yanlış olduğunu söz konusu üniversite yöneticileri de bilmekte olmalarına rağmen bu bölümü açarak büyük hata yapmaktadırlar. Önce yetenekli adaylar bulunmalıdır, ancak dört yıl sonra mezunlar iş bulamayınca çok geç olacaktır. Saygılar...
  • Tek gerçek var o da Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Aydın Üniversitesi’nin açacağı Pilot Eğitim Lisans Programı’nda teorik yer dersleri, akademik dersler ve seçmeli dersler Aydın Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı akademisyenleri tarafından verilecek. Programdaki uçuş eğitimleri ise Tarkim uçuş öğretmenleri ve deneyimli kaptan pilotları tarafından verilecek.

Anlaşmaya ilişkin yapılan açıklamada:

İstanbul’da, modern teknolojik alt yapıya sahip, yerleşkeleri ve deneyimli akademik kadrosu ile bugüne kadar büyük başarılara imza atan ve son beş yıldır en çok tercih edilen Vakıf Üniversitesi olan  İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile Türkiye’de ilk özel uçuş okulu olan ,hava taksi ,uçak bakım onarım ,genel ve sportif havacılık eğitimleri yetkilerine de sahip olan Tarkim Uçuş Okulu işbirliği için adım attılar.

Yapılan bu anlaşma çerçevesinde Tarkim Uçuş Okulu ve Aydın Üniversitesinin tüm Havacılık ve Pilotaj eğitimlerinde ortaklığı söz konusudur. Aydın Üniversitesi’nin açacağı Pilot Eğitim Lisans Programı’nda teorik yer dersleri, akademik dersler ve seçmeli dersler Aydın Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı akademisyenleri tarafından verilecek.

Programdaki uçuş eğitimleri ise Tarkim uçuş öğretmenleri ve deneyimli kaptan pilotları tarafından verilecek.
Yapılacak olan eğitimler uluslararası standartlar çerçevesinde gerçekleştirilerek, bu kapsamda yetişmiş kadrolar uluslararası havacılık sektörüne yer alacaklardır.

AYDIN ÜNİVERSİTESİ VE TARKİM ANLAŞTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Ozyegin Universitesi Pilotaj bolumu ogrencisi ~ 6 yıl önce
Turkiyede bu isi lisans duzeyinde yapan 3 okul var.tam 5 yildir bu bolumu ilk sirada tercihlerime yazmaya kararliydim. Cok arastirdim. Amerikadan tanidik bir havacilik akademisyeni bu isin en iyisi ozyegin dediler bende ilk tercihim ozyegin oldu. Ve o kadar mutluyum ki. Okul baslamadan bir hafta once cagirip yetenek sinavi(2 gun boyunca) yapildi. Akabinde ucus testine gittik hazerfene. Bunu diger okullar yapti mi? Akademisyenlerimizin destegi hep yanimizda. Erhan Hocamizda yogun programina rahmen bizi takip eden attigimiz bir maile ilk firsatta geri donen pilotaj bolumune her an destek olan bir rektordur. İyi ki bu okul olmus diyorum. Pilotaj bolumunu tercih edicek ogrenciler icin siddetle tavsiye ediyorum okulumu nede olsa birseyi en iyi yasayan bilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hasan Yılmaz ~ 6 yıl önce
Fatıh unv.de okuyan bırı olarak unv.mı hıc bgnmyrm.Yuksek puanlı ogrnclerı yalvararak fem dersnsndn gclrını saglylar. Ama egıtım sıfır.Aydın unv.sı son yılllarda cok buyuk ataga gectı.Su anda bence tercıh edılmesı gereken ılk 6 vakıf unv.den bırıdır.Istatıslıkler bunu gosterıyor.450 yabancı ogrtm gor.1500 turk ogrtm grvlısı acaba soruyorum hangı unv.de var ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAVACI ~ 6 yıl önce
Sektörde uzun zamandr pilot seçimlerinde aktif olarak görev alan birisi olarak YÖK'ün aldığı karar doğrultusunda yetenek sınavının kaldırılmasını çok sakıncalı buluyorum. Zira sınavdan sonra yetenek testi yapılmaz ise bu bölüme giren pilot adaylarının pilotluk yeteneği olmayanlar kesinlikle hiçbir şirkete pilot olarak giremezler. Ancak daha sonra muhtelif torpil ile THY'nin başına bela olacakları bugünden sabittir. Zira bu konunun yanlış olduğunu söz konusu üniversite yöneticileri de bilmekte olmalarına rağmen bu bölümü açarak büyük hata yapmaktadırlar. Önce yetenekli adaylar bulunmalıdır, ancak dört yıl sonra mezunlar iş bulamayınca çok geç olacaktır. Saygılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THKÜ ~ 6 yıl önce
Tek gerçek var o da Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000