07 Kasım 2009, Cumartesi 07:45:39

"Ayakta kalma savaşı veriyoruz"

Havayou şirketlerinin internetten ucuz bilet satışı, seyahat acentalarını zor durumda bıraktı.
  • Bir acentacı öncelikle benim ana kârım bilet değil bilet.Yüzde 20 dir ancak. ama bu acentacın arkadaşımızın dediği doğrudur.Hizmet ücreti havayolunun değil acentanın olması lazım ve havayolu buna müdahale etmemesi lazım zaten para kazanıyor.ayrıca bir acenta yolsuna daima en ugun tüm havayollarına bakarak yer bulabilir.birde acentalar sattıkları biletlerin paralarını çoğu zaman 3 aylık çek karşılığı alırlar.bu kadar risk alırken sizce para kazanmaları hak değil mi? türklerin mantelitesi şu kimsede olmasın bende olsun.
  • kapanacaksınızzzzz.niye senden alayımki istediğim hava yolundan alıyorum.başka iş yapın hadi bakayım
  • Artık size ihtiyaç yokki. İnterneti açıyorum en ucuz uçuşu, en ucuz bileti ve hatta oturacağım koltuğu da seçerek biletimi alıyorum. Niye şimdi bağırıyorsunuz anlamadım. Çok iyi hatırlıyorum, bilet sattık diye zamanında son dakikaya kadar şirkete para yatırmayan acenteler vardı. Bunları unutmayalım. Siz de başka işler yapın... Yok ya diye yazan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum...
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Havayolu şirketlerinin internetten ucuz bilet satışı, seyahat acentalarını zor durumda bıraktı. Ayakta kalma mücadelesi verdiklerini belirten İzmir Enigma Travel yöneticisi Emrah Yardımcı, TÜRSAB’a defalarca sorunu aktardıklarını, ancak çözüm sağlanamaması nedeniyle sektörün hızla kan kaybettiğini söyledi.

Eşitlik istiyoruz

Yardımcı, “Bazı havayollarının kendi internet sitelerinde, acentalardan daha ucuza bilet satarak haksız rekabet oluşturması yüzünden kepenk indirme noktasına geldik. Uzun çabalarla kazandığımız müşteriler elimizden kayıp gidiyor. İstediğimiz sadece eşit şartlarda bilet satışı. TÜRSAB ve Turizm Bakanlığı’nın gerekli tedbirleri alıp, seyahat acentalarına sahip çıkması gerekiyor. Aksi taktirde bir yıl içinde acentaların yüzde 80’i kapanmak zorunda kalacak, işsizler ordusuna seyahat acentaları elemanları da katılacaktır” diye konuştu.

"Ayakta kalma savaşı veriyoruz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bir acentacı öncelikle benim ana kârım bilet değil bilet.Yüzde 20 dir ancak. ama bu acentacın arkadaşımızın dediği doğrudur.Hizmet ücreti havayolunun değil acentanın olması lazım ve havayolu buna müdahale etmemesi lazım zaten para kazanıyor.ayrıca bir acenta yolsuna daima en ugun tüm havayollarına bakarak yer bulabilir.birde acentalar sattıkları biletlerin paralarını çoğu zaman 3 aylık çek karşılığı alırlar.bu kadar risk alırken sizce para kazanmaları hak değil mi? türklerin mantelitesi şu kimsede olmasın bende olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kapanacaksınızzzzz.niye senden alayımki istediğim hava yolundan alıyorum.başka iş yapın hadi bakayım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Artık size ihtiyaç yokki. İnterneti açıyorum en ucuz uçuşu, en ucuz bileti ve hatta oturacağım koltuğu da seçerek biletimi alıyorum. Niye şimdi bağırıyorsunuz anlamadım. Çok iyi hatırlıyorum, bilet sattık diye zamanında son dakikaya kadar şirkete para yatırmayan acenteler vardı. Bunları unutmayalım. Siz de başka işler yapın... Yok ya diye yazan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000