02 Nisan 2010, Cuma 15:21:20

ATM DALAMAN BİR İLKE İMZA ATTI

Dalaman Havaalanı Türkiye’de ilk kez “open gate” (açık kapı) uygulamasına geçen havaalanı oldu. Uygulamanın anlamı şu: Havaalanına gelen yolcu pasaport öncesindeki kontrolden sonra başka güvenlik kontrolüne girmeden uçağına binecek.
  • GELİN HODRİ MEYDAN MADEMKİ ÇOK KALİTELİ İŞLETMECİSİNİSİZ OTOPARKTA BULUNAN WC LERE GIRIN 1 DK DURANA 500 TL ODUL SIVI SABUN YOK TUVALET KAGIDI YOK KAGIT EL HAVLUSU YOK DOGRU BOYLE TERMINAL TURKIYEDE TEK35 YASINDAYIM BOLE REZILLIK GORMEDIM..
  • YOLCU ÇIKIŞ KAPISININ( ARRIVAL) YANINDAKI KAPIYI KAPATIPTA YUKARIYA PERSONEL KAPISINA YOLCUYU YONLENDIREN ORDAN ALMAYIP DEPARTURE YONLENDIREN ZIHNIYET NEREDE VAR YOLCU UCAKTA TELEFON SU BU UNUTAMAZMI UNUTTUGU ZAMANDA O KAPILARDAN KAYIP ESYA OFISINE GIDIP ISLEMLERINI HALLEDIP CIKMASI KAC DK? HAVAS PERSONELININ KOLAY YOLDAN SIGARA ICMEYE CIKMASINI SAGLIYACAGINA GUVENLIK KOMISYONU ILK YOLCUYU DUSUNMELI
  • SEVGILI HAVACI ARKADASLARIM SIZE SUNU SORUYORUM COCUGUNUZUN MAMA SUYUNU ACIK GATE SISTEMINE GECMEDEN ALAN SONRADA SISESINI 10 TL ICERDE SATAN BASKA BIR TERMINAL ISLETMECILIGI NEREDE VAR ADAMA GULERLER YA YAZIN GELIN CHECK IN SALONUNA BEDAVA SAUNA KISIN EL FENERIYLE THY DIS HAT YOLCUSU GECIYOR.
  • Dalaman'dan başka yerde terminal görmeyen arkadaşlar kendi terminalini en iyisi sanıyorlar. Bir kere ADB, ATA, ESB ve AYT gibi terminalleri görün sonra ergonominizi övün.

Dalaman Havaalanı, geçen Cuma’dan itibaren açık gate uygulamasına geçti.

Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen açık gate uygulamasına göre, yolcular artık pasaport sonrası x-ray’den geçirilmeyecek.

Milli Sivil Havacılık güvenlik mevzuatının uygulamasına göre gatelerin arındırılmış saha yani uçağın içi ile aynı durumda olduğunu kaydeden ATM Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, uygulama ile ilgili şunları söyledi:

“Yolcular gate’e girerken son ve ciddi güvenlik aramasından geçirilir. Ancak Milli Sivil Havacılık Güvenlik Kurulu, Aralık ayındaki toplantısında arındırılmış saha tanımlamasını değiştirdi. Gate’lerdeki x-rayların pasaport hizasına alınmasına ve pasaport sonrasının arındırılmış saha sayılmasına karar verdi.  Bu önemli ve devrim sayılan bir değişiklikti.”

Milli Sivil Havacılık Güvenlik Kurulu’nun uygulama kararını her havaalanının ihtiyacına göre havaalanlarındaki güvenlik komisyonuna bıraktığını kaydeden Güvenç,  “ Dalaman Havalimanı Güvenlik Komisyonu da gate’lerdeki x-rayları pasaportun önüne alarak açık kapı uygulamasına geçme kararı aldı. Türkiye’de ilk kez Dalaman Havaalanı’nda bu uygulamaya geçildi. Bu uygulama, sıvı kısıtlamalarında da yaşanan sorunları önlemek açısından büyük önem taşıyor” dedi.

ATM Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç’in  Dalaman Havaalanı’nın ve Türk turizminin 2010 yılı değerlendirmesi ile Zafer Havaalanı ile ilgili açıklamaları bu akşam saat 20:00’de Airport TV Ana Haber’de…

ATM DALAMAN BİR İLKE İMZA ATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
GELİN HODRİ MEYDAN MADEMKİ ÇOK KALİTELİ İŞLETMECİSİNİSİZ OTOPARKTA BULUNAN WC LERE GIRIN 1 DK DURANA 500 TL ODUL SIVI SABUN YOK TUVALET KAGIDI YOK KAGIT EL HAVLUSU YOK DOGRU BOYLE TERMINAL TURKIYEDE TEK35 YASINDAYIM BOLE REZILLIK GORMEDIM..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
YOLCU ÇIKIŞ KAPISININ( ARRIVAL) YANINDAKI KAPIYI KAPATIPTA YUKARIYA PERSONEL KAPISINA YOLCUYU YONLENDIREN ORDAN ALMAYIP DEPARTURE YONLENDIREN ZIHNIYET NEREDE VAR YOLCU UCAKTA TELEFON SU BU UNUTAMAZMI UNUTTUGU ZAMANDA O KAPILARDAN KAYIP ESYA OFISINE GIDIP ISLEMLERINI HALLEDIP CIKMASI KAC DK? HAVAS PERSONELININ KOLAY YOLDAN SIGARA ICMEYE CIKMASINI SAGLIYACAGINA GUVENLIK KOMISYONU ILK YOLCUYU DUSUNMELI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SEVGILI HAVACI ARKADASLARIM SIZE SUNU SORUYORUM COCUGUNUZUN MAMA SUYUNU ACIK GATE SISTEMINE GECMEDEN ALAN SONRADA SISESINI 10 TL ICERDE SATAN BASKA BIR TERMINAL ISLETMECILIGI NEREDE VAR ADAMA GULERLER YA YAZIN GELIN CHECK IN SALONUNA BEDAVA SAUNA KISIN EL FENERIYLE THY DIS HAT YOLCUSU GECIYOR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Dalaman'dan başka yerde terminal görmeyen arkadaşlar kendi terminalini en iyisi sanıyorlar. Bir kere ADB, ATA, ESB ve AYT gibi terminalleri görün sonra ergonominizi övün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000