10 Nisan 2018, Salı 10:58:56

AtlasGlobal çekiliyor... THY tekel konumuna geçiyor!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) sefer düzenleyen havayolu şirketlerinden Atlasglobal, acentelere geçtiği bilgilendirme mesajı ile bu ülkeye yaptığı tüm uçuşların durdurulduğunu duyurdu.
  • Yazık oluyor atlas a birileri zorladı herhalde kıbrıs da bodrum da v.s çok iyi potansiyeli olan hat lardı! Atatürk hava limanını kapatırlarsa böyle olur!!!! Hiç olmazsa içhatlar kalmalıydı.
  • Teknik ne olcakk?
  • Neden Atlasjet slot hakkini Pegasus a kiralamiyor?
  • Olayın gerçeği öğrenilmedende havayolu karalanmıyor ( global havayolu eleştirisi yapan muhtereme)

KKTC’ye İstanbul, Adana ve İzmir’den karşılıklı seferler düzenleyen Atlasglobal, tüm uçuşları durdurdu. Atlasglobal’den acentalara gönderilen bilgilendirme mesajında; “25 Nisan 2018'den itibaren Kıbrıs uçuşlarını durdurma kararı alındığı” belirtildi.

Atlasglobal‘in önümüzdeki yaz sezonunda 12 uçaklık filosyla Rusya pazarına ağırlık vereceği belirtiliyor.

KKTC’ye THY, Anadolu Jet ve Pegasus seferler düzenliyor. Atlasglobal’in Ercan’dan çekilme kararını duyurmasından sonra bilet fiyatlarında artışlar olacağı öne sürülüyor.

THY TEKEL KONUMUNA GEÇİYOR!

Atlasglobal'in KKTC uçuşları durma kararı sonrası Atatürk Havalimanı'ndan Ercan'a sefer düzenleyen havayolu şirketi sayısı 2'den 1'e inecek. Böylece Atatürk Havalimanı-Ercan arasında düzenlenen seferlerde Türk Hava Yolları alternatifsiz hale gelecek. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise halihazırda Pegasus Havayolları ile birlikte Türk Hava Yolları'nın alt markası Anadolujet KKTC'ye tarifeli seferler düzenliyor.

Yaşanan gelişmeler sonrasında Atatürk Havalimanı-Ercan hattında tekel konuma gelecek Türk Hava Yolları'nın yaklaşan yaz sezonu öncesi bilet fiyatlarının ne oranda artacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

©AirportHaber.com

AtlasGlobal çekiliyor... THY tekel konumuna geçiyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Oscar ~ 3 ay önce
Yazık oluyor atlas a birileri zorladı herhalde kıbrıs da bodrum da v.s çok iyi potansiyeli olan hat lardı! Atatürk hava limanını kapatırlarsa böyle olur!!!! Hiç olmazsa içhatlar kalmalıydı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen ~ 3 ay önce
Teknik ne olcakk?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Slot ~ 3 ay önce
Neden Atlasjet slot hakkini Pegasus a kiralamiyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 3 ay önce
Olayın gerçeği öğrenilmedende havayolu karalanmıyor ( global havayolu eleştirisi yapan muhtereme)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 3 ay önce
dahi anlaminda kullanilan de ayri yazilir

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000