25 Eylül 2016, Pazar 09:02:02

Atılım Üniversitesi'nden hangar açılışı

Ankara’da bulunan Atılım Üniversitesi bünyesinde sivil havacılık eğitimine önemli katkılar sağlayacak olan Atılım Hangar’ın açılışı yapıldı.
  • Değerli Arkadaşlar, bu hususta pek bilgi sahibi değilim ancak, uşak hangarlar zaten mevcut havaalanları bölgesinde bulunur, dolayısı ile de her hangara ayrı ayrı uçuş pisti tahsis edilemez, yapılamaz. Bu işlerin yapılması öyle çok da kolay işler değil maalesef.
  • arkadaşlar atılımın o uçakları büyük ihtimal ile esenboğada uçamayacak yogun bir havalimanı oldugu için in kalk olmayacak. büyük ihtimal ile dalaman havalimanında eğitim görecekler in kalk orada olacak gibi düşünüyorum.
  • Cessna 337 ilginç bir seçim olmuş, hiçbir yönüyle öğrenciye pek hitap etmeyecek "nev-i şahsına münhasır" bir uçak! Nereden bulduysa TEI'de bu uçağı, arasan bulamazsın. En kısa zamanda dışarıdan uçuş okulu desteği yerine umarım kendi filo ve eğitim kadrosuna sahip olurlar. Böyle girişimlerin bir araya gelerek klüpleşme faaliyetlerine de önayak olmalarını dilerim. Yoksa havacılık gram ilerlemez, öğrencileri yetiştirisiniz sonra uçacak şirket bulana kadar uçak yüzü göremezler!
  • Pisti olmayan uçak hangarı. Bir hayli ilginç. Dostlar alışverişte görsün.

Ankara’da bulunan Atılım Üniversitesi bünyesinde sivil havacılık eğitimine önemli katkılar sağlayacak olan Atılım Hangar’ın açılışı yapıldı.

Atılım Hangar, Ankara’da bulunan üniversite bünyesindeki ilk ve tek uçak hangarı olma özelliğine sahip. Gerek tüm uçuş şirketlerinin uçaklarına servis-bakım hizmeti sağlaması açısından gerekse Sivil Havacılık Yüksekokulu bünyesindeki öğrencilerin tamamına uygulamalı eğitim desteği vermesi açısından sektör için önemli bir yatırım. Sivil Havacılık öğrencileri Atılım Hangar’ı uçak laboratuvarı olarak kullanacak. Açılışa TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEİ) Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Liman, TEİ Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Akşit, Aselsan ve Sivil Havacılık sektöründen temsilciler ile çok sayıda davetli katıldı. Törende ayrıca Cessna 337 Uçağı Kullanım Sözleşmesi İmza Töreni de gerçekleştirildi. Cessna 337, öğrencilerin uçağı tanıması, servis hizmetleri hakkında bilgi edinmesi ve uçması açısından oldukça büyük bir şans olarak görülüyor. Açılışta konuşan Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, “Uygulamalı eğitim için bünyesinde 140 laboratuvar bulunduran Atılım Üniversitesi, hangar açılışıyla bunlara bir yenisini ekledi. Hangar, Ankara’da üniversite bünyesindeki ilk ve tek proje olması açısından anlamlı olduğu kadar Atılım Üniversitesi’nin ‘’uygulamalı eğitim’’ prensibine uygunluğu yönünden de önemi oldukça yüksek” dedi.

Atılım Üniversitesi’nin eğitim ve ARGE yatırımlarının Türkiye açısından önemine dikkat çeken konuşmacılar ise aynı zamanda üniversite sanayi işbirliği için de çok değerli örnekler teşkil ettiğini vurguladı.

Atılım Üniversitesi'nden hangar açılışı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Erkan ~ 2 yıl önce
Değerli Arkadaşlar, bu hususta pek bilgi sahibi değilim ancak, uşak hangarlar zaten mevcut havaalanları bölgesinde bulunur, dolayısı ile de her hangara ayrı ayrı uçuş pisti tahsis edilemez, yapılamaz. Bu işlerin yapılması öyle çok da kolay işler değil maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacılık ~ 2 yıl önce
arkadaşlar atılımın o uçakları büyük ihtimal ile esenboğada uçamayacak yogun bir havalimanı oldugu için in kalk olmayacak. büyük ihtimal ile dalaman havalimanında eğitim görecekler in kalk orada olacak gibi düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RHG ~ 2 yıl önce
Cessna 337 ilginç bir seçim olmuş, hiçbir yönüyle öğrenciye pek hitap etmeyecek "nev-i şahsına münhasır" bir uçak! Nereden bulduysa TEI'de bu uçağı, arasan bulamazsın. En kısa zamanda dışarıdan uçuş okulu desteği yerine umarım kendi filo ve eğitim kadrosuna sahip olurlar. Böyle girişimlerin bir araya gelerek klüpleşme faaliyetlerine de önayak olmalarını dilerim. Yoksa havacılık gram ilerlemez, öğrencileri yetiştirisiniz sonra uçacak şirket bulana kadar uçak yüzü göremezler!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 2 yıl önce
Pisti olmayan uçak hangarı. Bir hayli ilginç. Dostlar alışverişte görsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havaci ~ 2 yıl önce
Pistimi yok????? Koskoca 2 tane esb pisti ne oluyor
Cc ~ 2 yıl önce
Yahu ne çok seviyorsunuz bilginiz olmadan yorum yapmayı. Laf ola beri gele. Hangarın nerede olduğunu Biliyormusun muhterem ?? Esenboğada esenboğada anladın mı ? Nerede o meydan ? İnşallah biliyorsundur

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000