17 Temmuz 2016, Pazar 09:02:24

Atatürk Havalimanı'nı işgal eden albay da gözaltında

İstanbul ve Ankara'da önceki gece saatlerinde başlatılan darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınan çok sayıda askerin işlemleri devam ediyor.
  • kim bu darbecilere imkan tanıdı, YAŞ kararlarıyla o mevkilere getirdi. BALYOZ, ERGENEKON gibi çakma davalarla, vatanına, cumhuriyete bağlı komuta kademesindeki askerleri 5-6 yıl içeri tıktı, kim BEN BU DAVALARIN SAVCISIYIM dedi. Kim NE İSTEDİNİZDE VERMEDİK, BİTSİN BU ÇİLE DÖN ÜLKENE, MUHTEREM HOCA EFENDİMİZ dedi. HER ŞEY ÇOK AÇIK DEĞİL Mİ. hala tartışıyoruz. olan, EMİR KULU 20 yaşındaki erlere ve sivil masum vatandaşa oldu. gerisi BOŞ...
  • Evet bende katiliyorum hep bu askeri koken espiriniz yüzünden başınıza geldi bu olaylar
  • 1. Darbeyi herkesin uykuda olduğu ve müdahele edemeyeceği sabah saatlerinde değil, hayatın en canlı olduğu akşam saatlerinde yapmaya kalkıştılar. 2. Darbeye Ordu, kolordu komutanları gibi emrinde yüzbinlerle asker ve malzeme olan komutanların katılmasına rağmen, darbeyi sadece 5-10 tank, birkaç uçak ve helikopter ve birkaç yüz askerle yapmaya kalktılar. 3. Çok beceriksizler, birkaç saatlik trt ve başka bir kanalı 5-10 askerle ziyaret etmek dışında iletişimi ve medyayı kontrol altına alamadılar. Ya hiç olmadık darbe bildirisini yüksek rütbeli bir general yapsaydı! 4. Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar, milletvekilleri, resmi ve güvenlik güçleri yöneticilerinden hiçkimseyi tutuklayamadılar yada gözaltına alamadılar. Üstelik 200 kişi ile korunan cumhurbaşkanını almaya 20 kişi ile gittiler. 5. Davul zurnayla askere gönderdiğimiz 20 yaşında hiçbir şeyden haberi olmayan gariban er ve erbaşlar ile birkaç düşük rütbeli subay dışında sahnede kimse yoktu, zaten halkımızda onların cezasını hemen verdi. 6. Türkiye nin her yerinden katıldılar ama İstanbul ve Ankara dışında hiçbir yerde darbeye katılmaya cesaret edemediler. Çok salaklarrr çok beceriksizler. I-IIH BEN BUNU YEMEDİM!!
  • Allahim ya yazik su askerlere. Saki adamlar vatan icin kötü birsey yapiyordu. Millet askerleri dövüyor. Sen kimsin ve hangi hakla döversin o senin icin can verirken. Anlamiyorum bu vatani insani. Baska teröristlerden kacarlar. Teröristler saldirsaydi millet bu kadar caba harcamazdi. Seni koruyan adamin kafasini sen nasil kesersin. Ama bunu yaptiran kisi birgün bunun cok kötü bedelini ödüyecek..

İstanbul ve Ankara'da önceki gece saatlerinde başlatılan darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınan çok sayıda askerin işlemleri devam ediyor.

Atatürk Havalimanı'nda halk ve polisin girişimleri sonucunda etkisiz hale getirilerek gözaltına alınan 66'ncı Mekanizma Birliği'nde görevli Albay Mustafa Kol ile subay ve askerler Bakırköy Adalet Sarayı nezarethanesinde tutuluyor.

Bakırköy Adalet Sarayı'nın nezarethanesinde tutulan 45 kişinin içinde bir albay, bir binbaşı, 4 üsteğmen, 9 uzman çavuş, bir başçavuş, 28 er ve bir askeri öğrenci bulunuyor.

Havalimanı işgalini komuta etti

Gözaltındakilerden Kara Kuvvetleri Komutanlığı PersonelBaşkanlığı Gelişim Şube Müdürü Albay Mustafa Kol'un, Atatürk Havalimanı işgaline komuta ettiği öğrenildi.

Hava Harp Okulu'nda görevli Binbaşı Yusuf Yenihayat'ın da havalimanının kulesine çıkan asker olduğu öğrenildi. Muhafaza altında tutulan 3 tankın ise askere teslim edileceği belirtiliyor.

Atatürk Havalimanı'nı işgal eden albay da gözaltında

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

yazık kere yazık ~ 2 yıl önce
kim bu darbecilere imkan tanıdı, YAŞ kararlarıyla o mevkilere getirdi. BALYOZ, ERGENEKON gibi çakma davalarla, vatanına, cumhuriyete bağlı komuta kademesindeki askerleri 5-6 yıl içeri tıktı, kim BEN BU DAVALARIN SAVCISIYIM dedi. Kim NE İSTEDİNİZDE VERMEDİK, BİTSİN BU ÇİLE DÖN ÜLKENE, MUHTEREM HOCA EFENDİMİZ dedi. HER ŞEY ÇOK AÇIK DEĞİL Mİ. hala tartışıyoruz. olan, EMİR KULU 20 yaşındaki erlere ve sivil masum vatandaşa oldu. gerisi BOŞ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O/F ~ 2 yıl önce
Evet bende katiliyorum hep bu askeri koken espiriniz yüzünden başınıza geldi bu olaylar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salak Darbeciler ~ 2 yıl önce
1. Darbeyi herkesin uykuda olduğu ve müdahele edemeyeceği sabah saatlerinde değil, hayatın en canlı olduğu akşam saatlerinde yapmaya kalkıştılar. 2. Darbeye Ordu, kolordu komutanları gibi emrinde yüzbinlerle asker ve malzeme olan komutanların katılmasına rağmen, darbeyi sadece 5-10 tank, birkaç uçak ve helikopter ve birkaç yüz askerle yapmaya kalktılar. 3. Çok beceriksizler, birkaç saatlik trt ve başka bir kanalı 5-10 askerle ziyaret etmek dışında iletişimi ve medyayı kontrol altına alamadılar. Ya hiç olmadık darbe bildirisini yüksek rütbeli bir general yapsaydı! 4. Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar, milletvekilleri, resmi ve güvenlik güçleri yöneticilerinden hiçkimseyi tutuklayamadılar yada gözaltına alamadılar. Üstelik 200 kişi ile korunan cumhurbaşkanını almaya 20 kişi ile gittiler. 5. Davul zurnayla askere gönderdiğimiz 20 yaşında hiçbir şeyden haberi olmayan gariban er ve erbaşlar ile birkaç düşük rütbeli subay dışında sahnede kimse yoktu, zaten halkımızda onların cezasını hemen verdi. 6. Türkiye nin her yerinden katıldılar ama İstanbul ve Ankara dışında hiçbir yerde darbeye katılmaya cesaret edemediler. Çok salaklarrr çok beceriksizler. I-IIH BEN BUNU YEMEDİM!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Isim? ~ 2 yıl önce
Arkadasim sen bir de ismini yazsana buraya? I-IHH BEN DE BUNU YEMEDIM !!!
x ~ 2 yıl önce
Ağzına sağlık salak darbeciler..Savaş olmasın tabiki de sadece yapıyorsunuz madem saat 10 mi olur ..Ucuz yırtık Daha kötü sonuçlar olabirdi
Rumussuz Pilot ~ 2 yıl önce
Bana 28 subatta sadece sincanda bikac tankin sokakta 2 saat gezmesi ve hurriyet tarafindan fotosunun cekilmesiyle ertesi gun " tanklar sokaga indi " basligiyla hukumeti istifaya zorlayan 28 subat darbesinide bi aciklayiver hele. Darbeciler senin kadar dusunememis abisi affet. Bi dahakine sen gec baslarina sen yonet darbeyi olur mu?
F/O ~ 2 yıl önce
Allahim ya yazik su askerlere. Saki adamlar vatan icin kötü birsey yapiyordu. Millet askerleri dövüyor. Sen kimsin ve hangi hakla döversin o senin icin can verirken. Anlamiyorum bu vatani insani. Baska teröristlerden kacarlar. Teröristler saldirsaydi millet bu kadar caba harcamazdi. Seni koruyan adamin kafasini sen nasil kesersin. Ama bunu yaptiran kisi birgün bunun cok kötü bedelini ödüyecek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Menemenciler ~ 2 yıl önce
F/O kardeşim. O akşam askerlerin karşısına sadece demokrasi ve cumhuriyet aşıkları çıkmadı. Menemen de Kubilay asteğmeni şehit eden zihniyette oradaydı. Aynı kıyafet, aynı görüntü, aynı silahlar. Zavallı askerin kafasını kesen cumhuriyet aşığının görüntüsüne bir bak sana neler hatırlatacak.
f/o ya ~ 2 yıl önce
Kesinlikle katiliyorum cok yasayin! Bide demokrasi diye yirtinip ellerinde osmanli bayragi tasiyan nereye istenirse oraya kosan tek hucrelilerle doldu her taraf!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000