26 Eylül 2017, Salı 15:25:23

Atatürk Havalimanı'ndaki olayla ilgili yeni duruşma

ABD vatandaşı Tracey Lynn Brown'un, 2013'te transit yolcu olarak bulunduğu Atatürk Havalimanı'nda tartışma yaşadığı polisler tarafından etkisiz hale getirilmek istenirken nefessiz kalarak yaşamını yitirmesine ilişkin 12 polis ile bir doktorun yargılanmasına devam edildi.
  • EET BENDE YORUMLARI YAPAN AHMAK ZELİLLERDEN BAHSEDECEGIM AMERICA SOYLE BOYLE YAPIYORMUS EVET UZERINDE KESICI ALATE AMERİKADA WEAPON DERLER VE UYARI YAPAR YAPMAZ OLDUREBILIRSIN AMA BURDA UZERINDE HERHANGI BIR KESICI ALETI OLAMYAN KISININ 10 TANE POLISI ISIRARARAK ETKISIZ HALE GETIRIP ALANDAN AMERIKAYA MI KACACAGINI DUSUNDULER BU AHMAK GERI ZEKALI ZIRVALAR
  • Normal de yerde yatan kadına 3-4 kişi dalan bir teşkilattan başka ne beklenir ki.!
  • amerikada son 3 yilda masum insanlar polislerin guç kullanmasi sonucu yuzlerce insan öldu..sonuç tüm polisler beraat etti..bir iki gun once amerikadaki polisler yargilandi beraat ettiler zenci bir genci öldurmekten..
  • adama çöküp öldürmüşler

ABD vatandaşı Tracey Lynn Brown'un, 2013'te transit yolcu olarak bulunduğu Atatürk Havalimanı'nda tartışma yaşadığı polisler tarafından etkisiz hale getirilmek istenirken nefessiz kalarak yaşamını yitirmesine ilişkin 12 polis ile bir doktorun yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanıklar katılmazken, avukatlar hazır bulundu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Güler Kurt, sanık polislerden M.K'nin 9 Eylül'de yaşamını yitirdiğinin bildirildiğini söyledi. M.K'nin kalp krizi sonucu Amasya'da vefat ettiği belirtildi.

Kurt, emekli emniyet müdürü, CD inceleme uzmanı Necati Erdem'in, olayla ilgili fotoğraf ve video görüntülerin yer aldığı DVD'yi incelediğini ve 18 Eylül 2017 tarihli raporunu mahkemeye gönderdiğini ifade etti.

Erdem'in raporunda, polis memurları tarafından maktulün sırt ve boyun bölgesine uygulanan baskıların yer aldığı görüntülerin olduğu, 5 Nisan 2013'te saat 00.06.23'te polis memurlarının Brown'u yere yatırmaya çalıştıkları anlatıldı.

Raporda, 1 numaralı polisin Brown'un sırt bölgesine diziyle baskı uyguladığı, 2 numaralı polisin de maktulün sağ koluna ve bel bölgesine diziyle baskı yaptığı, 1 numaralı polisin sonrasında maktulün üzerinden kalkarak 3 numaralı polisle yer değiştirdiği, bu polisin de kadının sırt bölgesine diziyle bastırdığı, 3 numaralı polis memurunun maktulün üzerinden kalkarak 4 numaralı polisle yer değiştirdiği kaydedildi.

Brown'un önce sırt bölgesine sonrasında da hem sırt hem de boyun bölgesine diziyle baskı uygulayan 4 numaralı polisin maktulün boyun bölgesine uyguladığı baskının 00.12.21'de başlayıp 00.14.43'te sona erdiği belirtilen raporda, 00.20.15'te de maktulün üzerinden kalkarak 5 numaralı polisle yer değiştirdiği, bu polisin de kadının sırt bölgesine diziyle baskı yaptığı ve 00.23.49'da kadının üzerinden kalktığı anlatıldı.

Raporda, incelenen görüntülerde 1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı polislerin maktulün bel, boyun ve sırt bölgesine baskı yaptıkları, 25 Nisan 2016 tarihli raporda ise bu polisler arasında 4 numaralı olanın dosyada fotoğrafı bulunmaması nedeniyle kimliğinin tespit edilemediğinin belirtildiği aktarıldı.

4 numaları polis sanığa benziyor

Raporda, fotoğraflar üzerinde yapılan inceleme de 4 numaralı polisin M.E.Ö. ile benzer olduğu ifade edilerek, olay sonrasında kaydedilen görüntülerdeki şahıs ile dosya sanığının kuvvetle mümkün derecede aynı kişi olabileceği kaydedildi.

Duruşmada, avukatlar ek bilirkişi raporuna ilişkin beyanda bulunmak için süre istedi.

Mahkeme, dosyanın Adli Tıp Kurumu Grafoloji ve İhtisas Dairesi'ne gönderilerek, 25 Nisan 2016 tarihli rapor ile 18 Eylül 2017 tarihli ek bilirkişi raporunda 4 numaralı sanık olarak belirtilen ve maktulün sırt ve boyun bölgesine bası uygulayan kişinin dosya sanığı M.E.Ö. olup olmadığının kesin tespiti konusunda rapor hazırlanmasına karar verdi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Atatürk Havalimanı Pasaport Kontrol Büro Amirliği'nde görevli 12 polis memurunun "zor kullanma yetkisini aşarak kasten yaralama sonucu ölüme neden olma" suçundan 12'şer yıldan 16'şar yıla, doktorun da "görevi kötüye kullanma" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Atatürk Havalimanı'ndaki olayla ilgili yeni duruşma

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

WAH WAH ~ 5 ay önce
EET BENDE YORUMLARI YAPAN AHMAK ZELİLLERDEN BAHSEDECEGIM AMERICA SOYLE BOYLE YAPIYORMUS EVET UZERINDE KESICI ALATE AMERİKADA WEAPON DERLER VE UYARI YAPAR YAPMAZ OLDUREBILIRSIN AMA BURDA UZERINDE HERHANGI BIR KESICI ALETI OLAMYAN KISININ 10 TANE POLISI ISIRARARAK ETKISIZ HALE GETIRIP ALANDAN AMERIKAYA MI KACACAGINI DUSUNDULER BU AHMAK GERI ZEKALI ZIRVALAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 5 ay önce
Normal de yerde yatan kadına 3-4 kişi dalan bir teşkilattan başka ne beklenir ki.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 5 ay önce
amerikada son 3 yilda masum insanlar polislerin guç kullanmasi sonucu yuzlerce insan öldu..sonuç tüm polisler beraat etti..bir iki gun once amerikadaki polisler yargilandi beraat ettiler zenci bir genci öldurmekten..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesin ~ 5 ay önce
A haber izleyicisi
Yani? ~ 5 ay önce
Ne demek istedin hocam anlamadık? Yani bunlar amerika'da da oluyor, normal karşılamak lazım mı diyosun?!
çevik ~ 5 ay önce
adama çöküp öldürmüşler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yapma ya ~ 5 ay önce
Amerikada bu olaydaki gibi polisin üzerine kesici aletle yürürsen kalbura çevirirler, üzerine birde takdirname alırlar. Bizde bu vaka için ne yazık ki polisler yıllardır yargılanıyor. Polis ten kuyruk acısı olan bazı anarşik tiplerde bu olay bahanesi ile polisi karalamaya çalışıyor.
12 adam ~ 5 ay önce
12 adam bir tutamadiniz, laubalik ile isinizi yapip ,tepesine bindiniz ,sonra aglamayin.. allah rahmet eylesin (yok amerikan polisi, yok bilmemne diye yorumlar gordum, hicbiri bu olayda sizihakli yapmiyor)
çevik e ~ 5 ay önce
adam değil kadın zaten bu konuyu vahim yapan da bu....

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000