01 Eylül 2016, Perşembe 13:05:49

Atatürk Havalimanı'nda yeni uygulama

Son dönemde sık sık güvenlik önlemlerinin artırılmasıyla gündeme gelen Atatürk Havalimanı'nda yeni bir uygulama daha devreye alındı.
  • Komik bi yermiş burası
  • Güvenlik önlemlerinde değişiklik internette tartışılmaz. Tartışılırsa güvenli olmaz. Türk kafalı işte
  • Ya böyle konuşuyorsunuz ya Keşke limanda güvenlik aramalarını polis yapsa eskisi gibi hiç bi halt da söleyemessiniz seni kapıdan 30 kere geçirir yerinden kalkmamak için sinyal kesilsin die .. nekadar cahil takımı varsa aranma mevzusuna takılmış.. Utanması başbakan niye aranmıyor diyecekde ona taş lazım :D
  • Beyler siz ne pilotundan hostes inden bahsediyorsunuz teknik aranıyor ya kemeri çıkartılıyor. Uçağa istediği her türlü yanıcı delici kesici madde ile girebilen personel aranıyor:) çıkartıyoruz elbette bizi arayanlarda bunları niye arıyoruz diye soruyordur kendine çünkü kimse tekniği apronun içinde arayamaz. Girer aramak çok saçma madem talimat böyle arayın bakalım biz alıştık:)

Son dönemde sık sık güvenlik önlemlerinin artırılmasıyla gündeme gelen Atatürk Havalimanı'nda yeni bir uygulama daha devreye alındı. Yolcuların sadece ikinci güvenlik noktasında kemersiz geçiş yapması kuralı, artık ilk güvenlik geçişinde de uygulanmaya başladı.

Artan terör olaylarının yanı sıra, 28 Haziran'daki Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı İstanbul Atatürk Havalimanı'nda ilk güvenlik noktası için yeni uygulama başlatıldı.

Daha önce kemerle geçiş yapılan ilk güvenlik noktasında artık kemer çıkarma zorunluluğu getirildi. Sadece uçağa geçilen ikinci güvenlikte çıkarılan kemer artık havalimanı girişinde de çıkarılacak.

Kemersiz geçiş uygulaması yolcuların yanı sıra havalimanı personeli ve uçuş ekiplerini de kapsıyor. Artık işe gelen personel ve uçuşa gidecek ekipler de kemerlerini ilk girişte çıkarma zorunda kalacak.

Yeni başlatılan uygulama ile yolcular ve personel yanlarında bulundurdukları eşyalarıyla birlikte kutulara koydukları kemerleri X-Ray cihazlarından geçirecek.

©AirportHaber

Atatürk Havalimanı'nda yeni uygulama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (75)

:D ~ 2 yıl önce
Komik bi yermiş burası

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yabanji ~ 2 yıl önce
Güvenlik önlemlerinde değişiklik internette tartışılmaz. Tartışılırsa güvenli olmaz. Türk kafalı işte

Yanıtla

Kalan karakter 1000
keşke ~ 2 yıl önce
Ya böyle konuşuyorsunuz ya Keşke limanda güvenlik aramalarını polis yapsa eskisi gibi hiç bi halt da söleyemessiniz seni kapıdan 30 kere geçirir yerinden kalkmamak için sinyal kesilsin die .. nekadar cahil takımı varsa aranma mevzusuna takılmış.. Utanması başbakan niye aranmıyor diyecekde ona taş lazım :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 2 yıl önce
Beyler siz ne pilotundan hostes inden bahsediyorsunuz teknik aranıyor ya kemeri çıkartılıyor. Uçağa istediği her türlü yanıcı delici kesici madde ile girebilen personel aranıyor:) çıkartıyoruz elbette bizi arayanlarda bunları niye arıyoruz diye soruyordur kendine çünkü kimse tekniği apronun içinde arayamaz. Girer aramak çok saçma madem talimat böyle arayın bakalım biz alıştık:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknik ~ 2 yıl önce
SAygılar teknik .. Üzerininizde çantanızda bilimum yassaklı madde olmasına rağmen. kesici delici yanıcı her türlü madde olmasına rağmen bir gün bile isyan etmeyerek güvenlik kurallarına uyduğunuz için teşekkür ederiz. Diğer insanlar bunu anlayamaz emin ol ki senin yerine bu saçma yorumları yazanlar olsaydı ya zaten bende bu kadar mazeme var yapmyrm etmiyrm çıkarmıyorum diye kıyameti koparırlardı. İşte bu insanın insan olmasından kaynaklanıyor..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000