29 Ocak 2017, Pazar 17:55:24

Atatürk Havalimanı'nda Trump karmaşası

ABD Başkanı Donald Trump'ın imzaladığı kararnameyle bazı ülke vatandaşları için getirdiği ABD'ye giriş yasağı, Atatürk Havalimanı'ndan bu ülkeye gitmek isteyen kimi yolcuların seyahatine engel oldu
  • Sıra bize gelince de aynı şeyleri söyleyecek misiniz acaba? Adam kaçak kı gidiyor ki bu kadar yorum yapıyorsunuz? Vizesini almış hatta kimisinin yeşil kartı var ona rağmen yanlış ülkede doğduğundan başka bir ülkeye giremiyor, maalesef yorumlarda da birçoğu buna alkış tutuyor. Türkiye mültecilere kucak açmıştır, dün Suriye de Filistinlilere açmıştı, yarın da biz başkasına muhtaç olabiliriz. Sırf Arap karşıtlığı yapmak için ırkçı söylemlere alet olmayın, bugün ona yarın sana..
  • inşallah nisan da başkanlık bize de gelecek.Terör bitecek.İstikrar gelecek.Göklerden gelen bir karar bunu emrediyor.Yolunuz açık kararınız EVET olsun.
  • Aynen ya iyi yaptı , herkes gelmesin buralara.
  • Trump'ın kararı bence doğru bu devirde herkes kendini düşünüyo trump ta ülkesini düşünüyo bizde bu suriyelileri almasak nasıl olurdu ne bomba patlardı ne istanbul un fatih/ aksarayı küçük suriyeye dönerdi ne de o kansızlara para harcanızdı suriyeliler derken genelleme yaptımda hepsi değil 100 suriyeliden 1 tanesi gerçekten yardımı hak ediyor ama yapıcak bişey yok hayat bu kendi ülkesini savunmaya senin ülkende ne yapsın :(

ABD Başkanı Donald Trump'ın, başkanlık kararnamesini onaylamasının ardından ABD'ye gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen yolculardan bir kısmı uçağa alınırken, bazılarının binişine izin verilmedi.

Karar doğrultusunda Suriye, İran, Irak, Sudan, Yemen, Libya ve Somali'den bazı yolcuların ABD'ye gitmek üzere uçağa binmesine izin verilmediği belirtildi.

Yetkililer, daha önce de ABD'nin özel güvenlik politikası kapsamında bazı yolcuların ülkeye girişinin engellendiğini anımsattı.

Suriyeli Nail Zaino, bir havayolu şirketinin tarifeli seferiyle Los Angeles'e gitmek üzere dün öğle saatlerinde havalimanına geldiğini belirterek, "ABD'ye gidebilmek için gerekli evrakları tamamlayarak, vizemi aldım. Suriye pasaportum var. Buraya geldim, gerekli evraklarımı gösterdim. Bütün sorumluluklarımı yaptım. Bana vizemin iptal olduğu söylediler. Tekrar konsolosluğa gitmemi önerdiler. Karım ve çocuğum iki yıldır orada yaşıyor. Bu ayın 27'sinde vizemi aldım. Trump'ın kararı ile aynı gün. Vizemi aldım ve biletimi aldım. Ancak iptal olduğu söylendi." diye konuştu.

Gözyaşlarını tutamayan Zaino, yetkililerce ülkesine gönderilmek üzere transfer salonuna götürüldü.

Eşi, kız kardeşi ve iki çocuğuyla New York'a gidecek olan Iraklı Ahmed Zuhair de yeşil kartı olmasına rağmen uçağa alınmadı. Zuhair, iki yıldır ABD'de yaşadığını ve 2 hafta önce Irak'a gittiğini belirterek, "ABD'ye giremeyeceğimi öğrenince uçuşumu iptal etmek zorunda kaldım." dedi.Atatürk Havalimanı'nda Trump karmaşası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

Sıra bize gelince ~ 1 yıl önce
Sıra bize gelince de aynı şeyleri söyleyecek misiniz acaba? Adam kaçak kı gidiyor ki bu kadar yorum yapıyorsunuz? Vizesini almış hatta kimisinin yeşil kartı var ona rağmen yanlış ülkede doğduğundan başka bir ülkeye giremiyor, maalesef yorumlarda da birçoğu buna alkış tutuyor. Türkiye mültecilere kucak açmıştır, dün Suriye de Filistinlilere açmıştı, yarın da biz başkasına muhtaç olabiliriz. Sırf Arap karşıtlığı yapmak için ırkçı söylemlere alet olmayın, bugün ona yarın sana..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inşallah ~ 1 yıl önce
inşallah nisan da başkanlık bize de gelecek.Terör bitecek.İstikrar gelecek.Göklerden gelen bir karar bunu emrediyor.Yolunuz açık kararınız EVET olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
New yorker ~ 1 yıl önce
Aynen ya iyi yaptı , herkes gelmesin buralara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NYer ~ 1 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
Aki ~ 1 yıl önce
Orul orulsun..anladın sen onu..
Doğru ~ 1 yıl önce
Trump'ın kararı bence doğru bu devirde herkes kendini düşünüyo trump ta ülkesini düşünüyo bizde bu suriyelileri almasak nasıl olurdu ne bomba patlardı ne istanbul un fatih/ aksarayı küçük suriyeye dönerdi ne de o kansızlara para harcanızdı suriyeliler derken genelleme yaptımda hepsi değil 100 suriyeliden 1 tanesi gerçekten yardımı hak ediyor ama yapıcak bişey yok hayat bu kendi ülkesini savunmaya senin ülkende ne yapsın :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000