24 Kasım 2017, Cuma 08:41:34

Atatürk Havalimanı'nda taksici sorunu

Sabah Gazetesi yazarlarından Mert Vidinli, bugün köşesinde Atatürk Havalimanı'ndaki taksicileri kaleme aldı.
  • uber candır
  • Eskiden taksi benim istedigim yere giderdi, simdi ben onun istedigi yere gidecegim neredeyse.Yakin gelecekte yok olucaksiniz sari taksiler, yok olmasaniz bile bu dolandirici halleriniz mecburen son bulucak(ss). Uber gümbür gümbür geliyor :) Arkadaslar burdan yorum yazarak olmaz, lutfen mesafe begenmeyen taksicileri beyaz masaya sikayet edin. Üst üste ayni sikayeti alan taksicilere yaptırım uyguluyorlar.
  • Yurt disinda yasiyorum arada bir Memlekete gidip geliyorum...gecenlerde Köln-Ist.Atatürk seferini yaptim ve ucaktan indikten sonra Avcilara gitmek üzere bir Taksiye bindim ve Söför 25-30 yaslarinda Tiner cekmis gibi bir haldeydi sanki.Arac i öyle bir kullaniyorki tam bir Trafik Magandasi elinden gelse öldürecek bakislariyla..Sonunda vardik ve 8 tl paranin üstünü vermek yerinde Tamamdir diyor ukala.birdaha Taksiye binmem Arac kiralarim ama binmem.Terbiyesizler soyun siz Gurbetcileri Turistleri
  • Istanbulda dogma buyumeyim 1 kere bile taksiye binemedigim olmadi. Cok kokoşluk yapmanin alemi de yok adamlara. Yok ortadogulu tipmis vs vs. Kazandigimiz parayla adam olunacagini sanan tipler cevabim size.!

Sabah Gazetesi yazarlarından Mert Vidinli, bugün köşesinde Atatürk Havalimanı'ndaki taksicileri kaleme aldı. 

Vidinli'nin yazısı:

Malum İstanbul Atatürk Havalimanı trafiği, yolcuların taksi bekleme kuyruğu ve kaybedilen zaman oldukça fazla...

İnen uçağın ardından kendinize bir taksi bulup evinizin yolunu tutmanız için bir saate yakın zaman harcıyorsunuz.

Londra'dan geldiğim gece havalimanından çıktığımda yolcuların beklediği taksi kuyruğunu es geçip yoldan geçen diğer taksilere binmek istedim. Ancak orada da ayrı bir hesap-kitap var.

TAKSİCİLER ALMIYOR

Taksici arkadaşlar yolları parsellemiş, gideceğiniz semti soruyor yakınlık/uzaklık durumuna göre sizi reddediyor ya da aynı yöne gidecek kişileri bir araya getirip dolmuşçuluk yapıyor. Nişantaşı'na ortalama 70 lira tutarken iki veya üç kişi ile kişi başı 50'şer liraya sizi götürebileceğini söylüyor. Kabul etmek durumunda kalıyorsunuz; taksimetre de açılmıyor hali ile...

Diyeceksiniz ki 'Paşa paşa havalimanının taksi durağında bekle, sıran gelince bin'; ancak kuyruğun uçsuz bucaksız hali sizi bundan alıkoyuyor.

Bir de tabii Ortadoğulu turistileri bekleyen taksiciler var; onlar sizi görmezlikten geliyor, hiç mi hiç umursamıyor bile. Sonra da kalkıp aynı taksici arkadaşlar alternatif yöntem olarak kullanılan UBER için ayaklanma başlatıyor.

Eğer siz müşterilerinize bu muameleyi yaparsanız, bu tarz ulaşım yöntemleri yolcuların tercihi olmak durumunda kalacak, benden söylemesi...

Atatürk Havalimanı'nda taksici sorunu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

uber candır ~ 8 ay önce
uber candır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yasasin Uber ~ 8 ay önce
Eskiden taksi benim istedigim yere giderdi, simdi ben onun istedigi yere gidecegim neredeyse.Yakin gelecekte yok olucaksiniz sari taksiler, yok olmasaniz bile bu dolandirici halleriniz mecburen son bulucak(ss). Uber gümbür gümbür geliyor :) Arkadaslar burdan yorum yazarak olmaz, lutfen mesafe begenmeyen taksicileri beyaz masaya sikayet edin. Üst üste ayni sikayeti alan taksicilere yaptırım uyguluyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yurtdisi ~ 8 ay önce
Yurt disinda yasiyorum arada bir Memlekete gidip geliyorum...gecenlerde Köln-Ist.Atatürk seferini yaptim ve ucaktan indikten sonra Avcilara gitmek üzere bir Taksiye bindim ve Söför 25-30 yaslarinda Tiner cekmis gibi bir haldeydi sanki.Arac i öyle bir kullaniyorki tam bir Trafik Magandasi elinden gelse öldürecek bakislariyla..Sonunda vardik ve 8 tl paranin üstünü vermek yerinde Tamamdir diyor ukala.birdaha Taksiye binmem Arac kiralarim ama binmem.Terbiyesizler soyun siz Gurbetcileri Turistleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 8 ay önce
Istanbulda dogma buyumeyim 1 kere bile taksiye binemedigim olmadi. Cok kokoşluk yapmanin alemi de yok adamlara. Yok ortadogulu tipmis vs vs. Kazandigimiz parayla adam olunacagini sanan tipler cevabim size.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niye yaladın ki ~ 8 ay önce
Anlamadım şimdi. Uzayda mı yaşıyorsun. Saat aksam 5te 200 taksici sefaköy e götürmedi beni. Yal herif. Taksici oldugun belli. Birde km yazmış. Artik bana hayir diyen taksicinin plakasini alip sikayet ediyorum. Siz uğraşın birazda....
Km ~ 8 ay önce
Sen kimsin ya ? Taksicilerin değenekçisi mi ? Senin bu kafa çok tehlikeli. Başına çok iş gelir senin. Sen hiç dış hatlar gelişe gidip orada o ortadoğu bozuntulu adamların bağırış çağırışını duydun mu ? Birbirlerine ettikleri küfürleri duydun mu ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000